| JohnBmR a întrebat:

Salutare. Sunt singurul care dupa ce se masturbeaza (baiat) 15 ani efectiv imi e scarba de sperma. Nu suport sa ma sterg cu un servetel, doar sa ma spal.
Si uneori si dupa ce o spal mi se pare ca tot e lipicioasa. Din aceasta cauza vreau sa ma las de masturbare. Cauze si pareri. ROG SERIOZITATE

16 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Vorbeste cu psihologul scolii despre asta.

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru doctorandus):

Si ce sa-i faca psihologul scolii? Masturbarea in locul lui? Cata prostie!

| doctorandus a răspuns (pentru CodrutElian1990):

Ii trebuie psiholog pentru ca are probleme mentale.

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru doctorandus):

Repulsia fata de un lucru nu este problema psihologica, cel mult psihica. Este o mica mare diferenta.

| doctorandus a răspuns (pentru CodrutElian1990):

Poate voiai sa spui "problema psihiatrica". Da, nu orice problema psihica tine de psihiatrie, multe probleme psihice pot fi rezolvate de psihologi.

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru doctorandus):

Cine te-a mintit?

| doctorandus a răspuns (pentru CodrutElian1990):

De ex. un psiholog poate ajuta pe cineva sa depaseasca tristetea de doliu. Dar tristetea de doliu nu este o tulburare mentala.

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru doctorandus):

Dar cine ti-a spus asta? Vezi ca le amesteci. Vezi care sunt activitatile abordate de psihiatrie si care sunt cele abordate de psihologie.

| doctorandus a răspuns (pentru CodrutElian1990):

Psihiatrii trebuie sa stie in primul rand ce *nu* poate fi considerat depresie.

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru doctorandus):

Daca atat ai inteles, hai sa nu mai discutam, ca esti pe langa subiect.

| CodrutElian1990 a răspuns:

Nu te lua dupa prostii! la inceput asa este. Poate si mai tarziu, depinde cu ce asociezi sperma in mintea ta. Si mie imi era ceva scarbos cand eram la inceputuri. Apoi mi-a trecut.

| Robertandrei4858 a răspuns:

Masturbarea este un proces absolut normal. Incearca sa ejaculezi direct pe un servetel, astfel eviti sa mai trebuiasca sa stergi mai mult. Nu cred ca vei rezista foarte mult laughing cauze: stres, se acumuleaza sperma, hormoni. Sunt de parere ca e ok sa te masturbezi

| NotNamed a răspuns (pentru Robertandrei4858):

La el e complicat. La el nu sare, e eruptie vulcanica iesind incet curgand lin la vale.

| CiprianZisSpartanu a răspuns:

Ba si tu te gandesti ca pe viitor o sa o pui pe una sa ti o inghita si dupa eventual faci un creampie stai acolo linistit si omoara plozi in continuare decat sa te reproduci ti se umfla cardanul dupa si dau copii pe afar masturbeaza te de vreo 3 ori pe saptamana si daca nu ti place cand termini pui un servetel la ochi iei masca si eventual iti iei costumul de pe vremea pandemiei de pojar de la strabunica ta.

| CiprianZisSpartanu a răspuns:

Lasa-te ca si-asa e pacat strigator la cer

| BAIATULdinOZ a răspuns:

Ai gustat?