| Andrei_Schipor_1987 a întrebat:

Acum cateva luni in urma am inceput sa am un crush pe o fata.Un timp totul a fost ok insa recent la fiecare 2 3 minute ma trezesc ca fac ceva care sa aiba legatura cu ea gen ii dau scroll la poze, ma gandesc la sansele mele cu ea etc. Aveti o idee cum as putea trece peste asta? Multumesc anticipat

Răspuns Câştigător
| VICTORTPURO a răspuns:

Poti sa treci peste asta daca depui efort, trebuie sa iti antrenezi mintea sa iti poti controla gandurile, incearca din toate puterile sa te gandesti la altceva decat la ea, stiu ca teoretic suna usor dar in practica greu, insa fara efort nu faci nimic, incearca sa te abtii de la privitul la ea si tot ce ar fi legat de ea, si o sa vezi ca o sa iti fie mai usor, ocupa-ti mintea cu altceva si incearca mereu sa fii ocupat cu altceva decat ganduri inutile care te lasa asa, si apropo, gandurile gen unde te imaginezi cu ea impreuna sunt inutile, si nu te ajuta deloc, doar te ingreuneaza, multa bafta.

1 răspuns:
| devilshelp a răspuns:

Nu prea ai cum, dar macar poti incerca. Mintea ta e ca un copil mic care ii arata parintelui tot felul de jucarii in speranta ca se va juca cu el. Asta se intampla si in subconstient: sunt mai multe ganduri, iar tu ti-l alegi pe cel care te intereseaza cel mai mult. La copil daca nu il bagi in seama pana la urma inceteaza sau scoate o alta jucarie. Asta poti face si tu. Sa ignori gandul la fata aia si sa il inlocuiesti cu altul. Daca nu, poti incerca sa faci atatea lucruri incat sa nu ai timp sa te gandesti la ea