| Andreww97 a întrebat:

Salutare, TPU! Acum ceva timp imi placea ds o fata A, insa ea nu dadea semne cum ca simtea ceva pentru mine. Cam in aceeasi perioada o alta fata M se dadea la mine. Si ne intelegeam destul de bine insa nu o placeam asa cum ma placea si ea. Eram buni prieteni. Un prieten al nostru comun L mi-a confirmat intr-o zi faptul ca M ma placea mult si m-a rugat sa ii acord o sansa. Nu am putut sa il refuz asa ca am acceptat si aici a inceput totul.

Dupa 4 zile in care eu si M am fost impreuna, A (fara sa stie despre relatia mea cu M) a inceput sa flirteze cu mine si m-a intrebat direct daca vreau sa fim impreuna.
Cum eu nu simteam prea multe pentru M, m-am despartit de ea dupa 1 zi in care am fost impreuna cu amandoua. Intr-un final m-am decis sa ma despart de M.
Asta a fost o mare greseala pe care am realizt-o mai tarziu cand A s-a desparti de mine dupa mai bine de 1 luna de relatie cand l-a intalnit pe fostul ei iubit.
Eu ii fransesem inima lui M doar ca sa fiu cu prefacuta de A.
Eu si cu M am vorbi si mi-am cerut scuze, iar ea m-a iertat. Totul era bine si frumos si aveam incredere in M, asa ca m-am hotarat sa ii spun si de ce m-am despartit de ea prima data. Dupa ce a aflat ce am inselat-o in acea zi in care am fost si cu ea si cu A s-a suparat si s-a despartit de mine.
Dupa ceva timp am sunat-o si i-am spus ca trebuie sa vorbim. In cele din urma ne-am impacat. Totul era bine. Parea ca nimic nu avea sa ne mai determine sa ne certam sau despartim, insa dupa cateva zile de cand be-am impacat am primit un mesaj de la ea in care mi-a spus : "Nu o lua personal, insa vreau sa ne despartim. M-am saturat sa tot astept dupa tine".
Toata aceasta poveste a durat cam un an si ne-am despartit si impacat de mai multe ori decat am spus in acest mic rezumat.
Dupa ce m-a parasit ultima data am devenit putin depresiv si tot am un sentiment ca nu mai am pentru ce trai (nu am ganduri de sinucidere), insa nu mai am niciun scop in viata. Tot ceea ce faceam faceam pentru ea. Imi dadeam silinta sa fiu din ce in ce mai bun. Acum nu mai imi pasa ce loc de munca voi avea, sau ce voi face in viitorul meu. Ma gandesc la ea aproape zilnic si stiu ca nu voi mai putea gasi pe altcineva la fel.
Vreun sfat? Cum as putea scapa de starea care ma face sa ma simt bun de nimic?

Răspuns Câştigător
| Randomguy9998 a răspuns:

Ocupa-ti timpul cu ceea ce-ti place, fa ceva ce sa te distraga de la ea. Orice, fotbal, bere cu baietii, orice. Eventual sari si tu din floare in floare, ca pana la urma sunt niste experiente. Parerea mea. Si eu sunt intr-o situatie mai delicata si inca nu sunt in stadiul in care sa trec peste dar fac lucruri care imi plac si care ma distrag de la ea, ca daca as sta sa ma gandesc incontinuu, as plange 24/24 pnm, sunt extrem de sensibil si nu stiu daca si tu esti.
Singura chestie pe care ti-o spun, sa nu DEPINZI de nimeni in viata, nici de fata pe care o iubesti. Cand mori, tu o sa mori, nu si ea in acealsi timp si la sfarsit doar TU o sa stii ce ai realizat in viata, nu lasa o iubire adolescentina sa iti strice gandurile despre viitor, are balta pestewinking
Sper ca te-am ajutat.