| anonim_4396 a întrebat:

Am avut o relație foarte complicată și am avut mult de dus. De puțin timp iese cu un fost coleg de liceu. Părinții ei cât și ea spuneau că se va mărita ca eu sa o las in pace. Vreau sa precizez ca eu nu am făcut nimic altceva in afara de a discuta cu ea sau cu ei, puteau la fel de bine să nu discute. Cu ea nu mai vorbesc de două săptămâni. De cateva zile vorbesc cu băiatul cu care se vede ea. La început el spunea ca nu are nici o legatura si că si-ar asuma daca ar fi asa. După aceea, când l-am rugat să-i transmită ei un mesaj si comunicam cu ea prin el, s-a trezit sa imi spuna ca de fapt el m-a ajutat si i-a convins pe ei sa nu meargă la poliție și ca ar vrea să o ia acasă ca să o protejeze. Astăzi mi-a spus că a luat-o acasă. L-am rugat să vină cu ceva care să susțină asta pentru că nu pot avea incredere in el, nu il cunosc. Mi-a trimis o simplă poza cu ei, în parc pe o bancă. Ea s-a despărțit recent de mine, știa că ar fi o greșeală sa se arunce din nou într-o altă relație atât de repede, când ne-am despărțit la fel s-a simțit bine cu mine. Eu am nevoie ca sa pot merge mai departe sa stiu cum stau lucrurile, deja e cu altcineva sau sunt prieteni și atât, dar va fi ceva in viitorul apropiat. De ce ar minti sau de ce ar spune adevărul sau de ce m-ar ajuta el?

10 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Imi pare rau sa-ti spun, dar nu este nimeni dator sa-ti dea explicatii sau dovezi despre o fost iubita care s-a despartit de tine si care te evita cu orice pret.
Nu ai nici un drept sa ceri nimanui asa ceva, nici macar actualului ei iubit!
Ma si mir ca nu au chemat Politia sa-ti puna interdictie, pentru ca asa ceva este inacceptabil, sa hartuiesti o persoana care nu te vrea.
Probabil ca vei avea curand probleme cu politia, daca nu pricepi sa o lasi in pace, atat pe ea cat si pe noul ei iubit.

| Sofer a răspuns:

Asta e. Dale pace sa fie fericiți și mergi mai departe.

| BuBBlesykeSs a răspuns:

Maturizează te si treci peste, sa stii ca in viata oamenii vin si pleaca. Invata sa fi mai echilibrat si nu mai pune asa mult suflet și uita esti prea obsedat de ea si de aceasta problema.
Las o in pace sa si vada de viata ei si tu refati o pe a ta.

| anonim_4396 explică (pentru BuBBlesykeSs):

Iti multumesc pentru raspuns. Însă eu am întrebat cu totul altceva.

| BuBBlesykeSs a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu faza este ca tu nu poti accepta realitatea si inca te afecteaza

| CerealaCuOchi a răspuns:

Cred ca esti cam dubios daca ai pomenit si de politie, scuze

| anonim_4396 explică (pentru CerealaCuOchi):

Cu ocazia asta as vrea sa clarific ca mai bine nu răspundeți la intrebare daca nu aveti o soluție pentru a ajuta la rezolvarea ei. După părerea mea judeci subiectiv si nu iti asumi ce ai spus pentru că iti ceri scuze. Încearcă să raspunzi la întrebări la care ai soluții nu prejudecăți. Baftă!

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru anonim_4396):

Solutia e clara: lasa fata in pace. Daca nu te vrea, de ce te mai intereseaza ce face ea, de ce vrei sa intri in viata ei cu dea sila? Ea face ce vrea: se arunca sau nu in bratele altuia (daca nu s-a aruncat inca inainte de ati spune tie despre asta.)

| ContInchis a răspuns:

De ce îți complici singur viata? Mergi mai departe cauta alta fata, se vede clar ca tipa asta nu a investit sentimente în relația voastră
Nu îți mai pierde vreama aiurea, cauta alta

| AndreeaDeea221998 a răspuns (pentru ContInchis):

Cred ca nu avea pentru cine sa investească. Tot timpul pune întrebări de genul. Cred ca este un hartuitor și de aceea l-a părăsit happy!