| anonim_4396 a întrebat:

Salutare TPU! Am decis sa raman prietena cu fostul. Si in prezent suntem prieteni adica eu asa ma comport cu el dar mi se pare ca el este mai distant. Se comporta frumos cu mine cand ne vedem si sunt singura fata din grup pe seama careia nu face glume si nu o tachineaza. Faza e ca eu am trecut peste si nu ma simt ciudat sa il tratez ca si pe ceilalti prieteni dar el asa pare sa faca. I-am trimis acelasi mesaj ca la vreo 5 prieteni si toti mi-au raspuns mai putin el. Era on si mi-a vazut dupa mult timp mesajul dar nu a raspuns. Dupa ce ne-am despartit am bagat asta cu no contact rule amandoi. Dar el continua si eu de 2 saptamani am trecut peste. ( in mesaj era vorba sa iesim la handball cu alti prieteni ). Imi puteti spune de ce se comporta asa? In viata reala este foarte dragut cu mine aproape la fel ca si cand eram in relatie. Ofer funda multumes!

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca v-ati despartit, el nu mai are nici o bligatie sa-ti raspunda la mesaje si nici sa-ti dea raportul!
O va face doar daca vrea si cand vrea.
Iar tu, va trebuii sa inveti si sa-i respecti intimitatea si decizia lui, pentru ca nu mai sunteti iubiti, si nu mai ai nici un drept sa-l intrebi de ce se comporta asa.

| Kiwibibilă a răspuns:

Frt e foarte ciudat sa ramai prieten cu fosta. Acum depinde si cine de cine s-a despartit si din ce cauza. Daca te-ai despartit tu de el poate ca inca mai vrea o sansa sau nu stie cum sa reactioneze se fata cu tine.

| anonim_4396 explică (pentru Kiwibibilă):

El s-a despartit apoi s-a intors si eu l-am refuzat.

| OMFGConrad a răspuns:

Încă ține la tine. E normal dacă te-a iubit, nu poate "să schimbe caseta" și să se comporte ca și cum nimic nu s-a întâmplat între voi,

| Ellyyyyyy a răspuns:

Pai cam asa eram si eu cu fostul eulaughing) dar nu prea mai eram prieteni. Inca tine la tine, si le tachineaza pe celelalte fete doar ca sa te faca geloasa si sa vii tu inapoi