| Den1470 a întrebat:

Salutare TPU,am din nou nevoie de voi happy.Imi place de o fata, si stiu ca si ea ma place.Ideea este ca ne intelegem bine,ne intalnim pe hol intre ore laughing,oricum,as vrea sa fim mai mult decat prieteni,sa avansam in relatie, si nu stiu cum sa ii spun ca o plac...ca tin la ea.As vrea si sa o intreb daca ar vrea sa fie prietena mea,cum sa fac? Ajutati-ma va rog,dati-mi ceva idei, sau sfaturi cum sa ii spun.Multumesc!

Răspuns Câştigător
| N0xEterniS a răspuns:

Zii prin mesaje sau la telefon. Asa am facut si eu, aveam mai mult tupeu laughing
Sau cand esti beat, ai mai mult curaj big grin
In orice caz, nu o sa te manance, pur si simplu zii.
Stii si tu ca o poti face, nu fii prost ca poate ti-o fura altu, ia-ti inima-n dinti si spune-i, poate asta asteapta si ea happy

| Den1470 explică (pentru N0xEterniS):

Pai si cum sa ii spun?

4 răspunsuri:
| SkyPilot a răspuns:

Daca o iei prea direct se poate speria si te refuza. Daca te-a refuzat, greu o mai faci sa isi schimbe raspunsul. Mergi pe la ea prin clasa si ofera-i discret cate o floare. Cand vorbiti strecoara-i cate un compliment (are ochi frumosi, iti place parul ei etc.).
Invit-o undeva (suc, plimbare in parc, film, la unele fete le place mult teatrul). Urmareste ce semnale iti da. Daca iti zambeste, e atenta la ce spui, accepta invitatiile dupa 2-3 iesiri ai putea sa ii spui ca o placi foarte mult. Nu folosi cuvinte mari.

| Dariusuu a răspuns:

Spune-i odata si gata. Cu cat astepti mai mult cu atat o poti pierde.Mai ales ca si ea are o parere buna despre tine.

| Stefania888 a răspuns:

Pai,daca sunteti destul de apropiati, poti sa o intrebi de cine ii place si vezi cum reactioneaza. Daca chestia asta nu merge, spune-i ca o placi. Scurt si la obiect. *parerea mea*