| JayOmi18 a întrebat:

Am intretinut recent relatii sexuale cu o fata pentru prima data dar nu mi s-a rupt ata, stie cineva de ce?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Frenul adica ''ata'' unui penis SANATOS d.p.d.v medical, ramane INTREG/ INTACT intreaga viata in cazul a circa 80-85% dintre barbati. Daca pana acum nu te-ai informat CORECT, trebuie sa stii ca acea "ata" a carei denumire corecta in termeni medicali este aceea de FREN penian, reprezinta de fapt o teava, un fel de tub/teaca subtire constituit dintr-un tesut dermatic ce leaga preputul (pielea care acopera capul) de partea sa inferioara a glandului, permitandu-i astfel preputului sa fie mobil, incat sa se poata realiza acoperirea si decalotarea glandului (capului). Bineinteles ca frenul ("ata") se poate rupe insa acest lucru se poduce/se intampla numai/doar atunci cand tesutul din care este formata acea teaca/teava, este atinsa de anumite afectiuni sau de o anumita boala si devine slabita si rigida. Frenul penian sanatos NU se rupe niciodata si va ramane intreg, poate putin intins/alungit pe durata intregii vieti. Acest lucru se produce si este valabil in cazul a circa 4 din 5 barbati activi d.p.d.v. sexual pe intreaga durata a vietii lor. Prin ruperea accidentala sau chiar intentionata dar iresponsabila a "atei", respectivul baiat/barbat NU se dezvirgineaza ci devine posesorul unui penis INERT, lipsit de sensibilitate si excitabilitate. Este bine sa stii ca prin acea teaca care este de fapt o "teava/un tub" trece un vas de sange important care iriga suprafata fina si super sensibila a glandului (capul penisului). In cazul ruperii frenului se rupe automat vasul de sange care trece prin interiorul frenului, si drept urmare se intrerupe/dispare irigarea supafetei penisului cu sange. Din acest motiv piele fina care acopera glandul se zbarceste si isi pierde luciul, elasticitatea, excitabilitatea, dar mai ales dispare sensibilitatea oferita de senzorii existenti in acea portiune de pielea fina a glandului. Acest lucru este un fapt dovedit, fiindca se produce in cazul barbatilor al caror penis este circumcis. Ar fi bine sa te rogi sa nu patesti su tu la fel. big grin

5 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Pentru ca este elastica.

| MihaiNicu23 a răspuns:

La 60% dintre baieti/ barbati nu se rupe ata nici la 1000 de contacte sexuale, niciodata, ea poate cel mult sa se intinda la ei.

| JackR a răspuns:

Se poate sa ai ceva gene de Robocop si sa nu ai ata, sa ai sarma.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ca este normal dăăă.
Sunt persoane la care li se rupe ata la care nu nah tu ai fost norocos.

| Negoiu a răspuns:

Ştiu eu de ce! Am întreţinut relaţii sexuale cu mai multe fete (femei), am şi nevastă, doi copii şi tot nu mi s-a „rupt aţa". Oi fii încă virgin?
La mulţi bărbaţi lucrul ăsta nu se intâmplă niciodată (e rezistentă, elastică, etc.). Sunt mituri urbane la bărbaţi cu „aţa neruptă = virgin"!