| zTeezer a întrebat:

Am o mica problema in legatura cu relatia mea cu fetele. Nu stiu cum sa va explic, dar o sa incerc sa fie cat mai clar! Pur si simplu ma pierd in fata unor fete (doar cele pe care le plac.) si chiar nu stiu cum as putea sa scap de chestia asta. De exemplu imi este foarte usor sa intru intr-o discutie cu o fata si sa o fac cat de cat interesata de mine, dar de aici pot sa zic ca sunt praf. Am intalnit momente cand imi era pur si simplu "RUSINE" sa o sarut. Sper ca ati inteles ideea. Va rog ajutati-ma cu un sfat happy Mersi mult! :*

Răspuns Câştigător
| vocea a răspuns:

Buna. cand incepi sa vorbesti cu ea, mereu sa incepi cu un zambet pe buze.
Fii relaxat; Stiu ca nu e usor mai ales ca nu faci asta des sau poate nu ai facut niciodata.Incearca sa te destinzi sa nu-ti pese de rezultat.
Foloseste-te de limbajul trupului sa creezi atractie.
Atinge-o. Contactul fizic cu orice persoana creaza sentimentul de siguranta. Atingeo pe brat, umar, in locuri non-sexuale. Fa-o sa se obisnuiasca cu tine.
Vorbeste tare sa te auda. Oamenii care vorbesc tare nu sperie lumea, cei care vorbesc incet sperie. Asa ca daca vorbesti incet, da volumul mai tare.
Probabil o sa-ti fie frica la inceput, o sa ai sentimenul ala.in care simti teama de respingere. DA-I CU INCREDERE INAINTE. Daca te refuza, nu-i nimic, ti-ai antrenat skill-ul, data viitoare o sa ai experienta necesara, de fiecare data inveti ceva.

In primul rand, oricate emotii ai avea la o prima intalnire, trebuie sa stii ca sansele sunt ca cealalta persoana sa simta la fel, chiar daca nu o arata. De altfel, este si firesc, deoarece orice om sufera de teama de respingere, iar atunci cand nu primim aprobarea persoanei de care suntem indragostiti, increderea in sine poate scadea simtitor.
Inainte de a acoperi subiectele pe care le poti discuta cu o fata la o intalnire, trebuie sa facem o precizare cat se poate de importanta: uneori, pentru a face o impresie buna, este de ajuns sa stii sa asculti, nu neaparat sa zici ceva. Da, este adevarat ca vreti sa va cunoasteti cat mai mult si sunteti insetati sa povestiti despre voi insisi, insa in niciun caz nu trebuie sa acaparezi discutia sau, si mai rau, sa o intrerupi pe partenera pentru ca ai avea ceva mai interesant de povestit. Femeile iubesc sa fie ascultate si un barbat care stie sa o faca si arata ca este cu adevarat interesat de ceea ce au de spus este intotdeauna apreciat pentru aceasta calitate atat de rara.
Atunci cand esti in stare sa faci o femeie sa rada, deja se poate spune ca ai cucerit-o pe jumatate. Ai grija, insa, ce fel de glume faci. Tatoneaza terenul si vezi cam ce tip de umor are cea cu care te intalnesti. Daca observi ca ceva ce ti s-a parut tie amuzant pe ea o lasa rece sau chiar o deranjeaza, nu continua gluma.
Desigur, atunci cand esti un gentleman, gesturile sunt cele mai importante. Dar nu numai acestea conteaza, pentru ca degeaba ii tii usa si o ajuti sa coboare din masina daca atunci cand vorbesti nu ai grija la vocabular. Niciunei femei nu ii place un barbat care injura sau foloseste cuvinte grosolane.

5 răspunsuri:
| AshuraElric a răspuns:

Ododo...poate ca ar trebui sa iesi cu fete ca tine. Timide, care nu au n relatii la activ si vor ceva serios. O fata cu experienta isi cunoaste interesele, si poate ca te va judeca cand nu mai stii ce sa spui sau sa faci etc. Puteti invata impreuna. big grin
Poate ca nu-ti plac fetele timide...atitudine pozitiva, 0 disperare, daca esti respins nu e sfarsitul lumii.

| Violleta2022 a răspuns:

O sa trebuiasca sa-ti iei inima in dinti si sa faci pasul urmator, daca nu vrei sa ramai singur si nefericit! Din pacate, in viata sunt lucruri pe care oamenii le pot face pentru tine si unele pe care nu ti le poate face nimeni, asta este unul din cele in care nu le poate face nimeni in locul tau!

| Alex_Vermesan_1975 a răspuns:

Daca nu iti merge cu fetele incearca cu baietii

| Liga_Paul_1996 a răspuns:

E ceva normal sa se intample lucrul asta, fiecare avem emotii atunci cand ne place o fata, chiar si barbatii de 30 ani simt asta, iar la faza cu sarutul nu cred ca este un secret, trebuie sa gasesti momentul potrivit pentru ca sa nu iti mai fie rusine si nici sa te refuze happy ai mai multa incredere in tine, asta o dobandesti prin citit, citeste cat de mult potiwinking

| Liga_Paul_1996 a răspuns:

Salutare, e ceva normal asta, sa ai emotii in fata unei fete pe care o placi si mai ales sa nu ai curaj, cu totii simtim asta chiar si barbatii de 30 ani, iar la faza cu sarutul trebuie sa construiesti un cadru astfel incat sa ajungi la momentul potrivit cand sa o saruti, si va fi binewinking