| Alex_3627 a întrebat:

Am o problema legata de domeniul IT!

Dupa furtuna de aseara din Bucuresti, [am scos tot din priza] cand am incercat sa intru pe internet, nu se conecta.

M-am uitat la modem [am router cu modem de la romtelecom] al doilea led era portocaliu, iar led-ul pentru Router nu se aprindea.

Practic internetul functiona, dar nu si router-ul.

Am verificat firele, sunt ok.

Acum numai folosesc router-ul, am conectat direct modemul catre calculator; insa vreau sa utilizez si router-ul [ pentru ca mai avem 2 laptopuri in casa]

1 răspuns:
| pufulete17 a răspuns:

Dai un restart la modem! dupa aceea scrii in browser 192.168.1.1 te loghezi ca si admin si apoi intri si ti-l configurezi cu datele de contact nick-ul si parola date de cei de la romtelecom! bafta!