| MihaelG a întrebat:

am și eu o întrebare(mai ales pentru fete, și pentru băieți),poate o să par un prost însă tot pun această întrebare și anume: dacă fata de care îmi place și care s-a despărțit de fostul și această fată mă privește lung în mod repetat și dacă cumva o surprind în,, fapt" își întoarce privirea brusc și dacă îmi iau privirea de la ea de uită din nou ce ar putea să insemne? Aștept cât mai multe detalii și răspunsuri. a să nu uit rog seriozitate, dacă nu mai bine nu mai răspundeți Vă mulțumesc.(scuzați categoria întrebării nu am știut unde de încadrează)fara supărare.

Răspuns Câştigător
| Bogdi_Condrea_1979 a răspuns:

Daca i-ai dat cerere iti va arata notificare, ea probabil avea un iubit destul de gelos si prin acest fapt ea te-a blocat inainte pe Facebook iar acum ea începe sa isi trăiască viata cum isi doreste si te-a deblocat, eu zic sa astepti sa vezi daca iti accepta cererea, si daca da, poti începe o conversaţie cu ea dar sa nu pari prea,, obsedat " adica ii vorbesti simplu, ii poti cere sfaturi ( te faci si tu ca ai nevoie de ceva) caci cu siguranţa ii va placea sa te ajute, deci sa încerci sa o faci sa prindă incredere in tine, apoi sa o inviţi la un suc, caută sa ai mereu un subiect de discuţie cu ea, apoi seara încearcă sa o sarutihappy daca se trage iti ceri scuze si spui ca nu sti ce te-a apucat iar daca se lasa norocul tau, dar asta trebuie sa faci dupa un timp deci nu direct din a doua zihappy multa baftahappy cu siguranţa o vei cucerihappy doar sa nu te lasi batut orice ar fihappy

7 răspunsuri:
| OldSoul a răspuns:

Probabil te place.
Dar dupa ce ti-a facut eu unul nu as face primul pas, sau doar sa-l fac putin asa la misto, trebuie sa stii si cum sa-l faci, ca daca-l faci gresit o pierzi iar.

| MihaelG explică (pentru OldSoul):

Și cum ar trebui să procedez? Că Este o mică problemă și anume că nu mi-a acceptat încă cererea cel puțin așa cred că nu am mai intrat de când m-a scos de la bloc. daca îmi acceptă primesc notificări ceva?

| LoredanaS19 a răspuns:

Probabil ii place de tine, de felul in care arăţi, de ce nu încerci sa vorbeşti cu ea? Poate despărţirea de fostul ei e un privilegiu bun in care poti actiona tu sa vorbeşti cu ea, sa va cunoaşteţi mai bine, daca chiar o placi acum ai ocazia sa lupti, lupta pentru ceea ce iti doreşti si nu o pierdehappy multa baftăhappy

| MihaelG explică (pentru LoredanaS19):

Dar este o mică mare problemă și anume distanța dintre noi, de fapt asta nu ar putea fi o problemă atât de mare am putea să ne întâlnim într-un oraș din apropiere.problema mai mare este asta că m-am blocat pe Facebook, m-a deblocat cu o zi înainte să se despartă, i-am dat cerere din nou să mă adauge la prieteni dar nu mi-a acceptat cererea.cel puțin așa cred.ca nu am mai intrat cam de când i+-am dat cererea.Auzi când acceptă cererea primesc notificări ceva? Ce crezi că ar trebui să fac in situația asta de față?

| Bogdi_Condrea_1979 a răspuns (pentru MihaelG):

Daca i-ai dat cerere iti va arata notificare, ea probabil avea un iubit destul de gelos si prin acest fapt ea te-a blocat inainte pe Facebook iar acum ea începe sa isi trăiască viata cum isi doreste si te-a deblocat, eu zic sa astepti sa vezi daca iti accepta cererea, si daca da, poti începe o conversaţie cu ea dar sa nu pari prea,, obsedat " adica ii vorbesti simplu, ii poti cere sfaturi ( te faci si tu ca ai nevoie de ceva) caci cu siguranţa ii va placea sa te ajute, deci sa încerci sa o faci sa prindă incredere in tine, apoi sa o inviţi la un suc, caută sa ai mereu un subiect de discuţie cu ea, apoi seara încearcă sa o sarutihappy daca se trage iti ceri scuze si spui ca nu sti ce te-a apucat iar daca se lasa norocul tau, dar asta trebuie sa faci dupa un timp deci nu direct din a doua zihappy multa baftahappy cu siguranţa o vei cucerihappy doar sa nu te lasi batut orice ar fihappy

| Bogdi_Condrea_1979 a răspuns:

A pus pchii pe tine

| MihaelG explică (pentru Bogdi_Condrea_1979):

Ești serios? Spune-mi că nu glumești. Te rog.

| IonelaElla96 a răspuns:

Te place mai mult ca sigur