| NoHero a întrebat:

Salutare TPU, am si eu o nelamurire, acum cateva zile am facut dragoste cu iubita mea, ne-am protejat, azi insa aceasta mi-a spus ca a vazut urme de sange pe chiloti, pe urma in decursul zilei sangerarea a devenit tot mai intensa, tin sa precizez faptul ca menstruatia a fost in data de 14-15 a acestei luni, se poate sa fie din nou menstruatia sau sa fie alta cauza? au fost prezente si niste dureri de spate

2 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Producerea unei noi menstruatii mai devreme de a trece minim 21 de zile de la menstruatia anterioara, se apreciaza ca d.p.d.v medical reprezinta o situatie complet anormala. Deoarece astfel de cazuri/situatii se produc pe fondul unor dereglari majore atat a activitatii hormonale cat si a ciclului menstrual, efecturea unei consultatii ginecologice devine strict obligatorie, necesara. Multa sanatate!

| ShamelessQboy a răspuns:

La ginecolog rapid, nu pare ceva normal!