| Flipp3rPK a întrebat:

Am si eu o problema mai delicata... Faza e ca m-am cam indragostit de cea mai buna prietena a mea si ea e cam pretentioasa la baieti, nu ca eu as fi urat dar ma refer pretentioasa la modul exagerat. De curand a venit cu ideea ca atunci cand ea se intoarce in Bucuresti sa-mi petrec o saptamana intreaga numai cu ea, se comporta super cu mine si stiu ca tine foarte mult la mine (ca prieteni) dar stiu ca se mai gandeste ce ar fi daca am fi impreuna etc... Nu stiu cum sa fac, am ajuns sa fiu super indragostit de ea si nu imi vine nimic in minte. Ma puteti ajuta careva? Ce sa-i spun, cum sa-i spun sa o fac sa ma placa?
Mentionez ca de curand a intrebat-o o prietena daca ar vrea sa fie cu mine (fara sa fiu anuntat, desigur) si raspunsul a fost nu desi stiam asta pentru ca o cunosc.

Răspuns Câştigător
| Annim a răspuns:

Anytzza arre dreptate. eu as spune ca n-ar strica sa risti la urma urmei ea nu este straina iti este mai usor deci. Eu as spune ca trebuie s-o dai gata, sa comunici foarte mult cu ea sa-i faci multe glume sa lupti, partea mai complicata e ca nu trebuie sa-i demonstrezi sentimentele comportate ca cel mai bun prieten pe care l-a avut ea vreo data. daca ii marturisesti sentimentele ea te va ignora pentru ca nu e indragostita inca. Good luck

| Flipp3rPK explică (pentru Annim):

De ignorat n-o sa ma ignore pentru ca mai demult i-am spus ca mi-a placut de ea si ea m-a intrebat ca de ce nu i-am spus... Dar acum tocmai s-a despartit de unu care i-a facut o faza nasoala si aici e faza naspa pentru ca nu stiu daca mai are sau nu sentimante pentru ala

5 răspunsuri:
| anytzza97 a răspuns:

Frate ...nu exista prietenie adevarata intre doua persoane de sex opus fara ca una dintre ele sa simta ceva pentru cealalta si cel mai des pasiunea e reciproca. Deci fa-ti curaj si spune-i. E clar ca ea a spus ca nu vrea sa se combine cu tine pentru ca prietena ei ti-ar fi spus inmrdiat sau s-ar fi aflat. Intreab-o pur si simplu.Si chiar daca te refuza nu iti pierde speranta pentru ca probabil este si ea confuza la fel ca si tine.

| Flipp3rPK explică (pentru anytzza97):

Mi s-a mai spus faza cu prietenia adevarata intre doua persoane de sex opus, o sa vad ce pot face, mersi mult.

| anytzza97 a răspuns:

Daca de curand s-a despartit de fostul, ceea ce trebuie sa faci este sa-i fi alaturi. Sprijin-o si incearca sa o faci sa-l uite in caz ca a tinut la el. Crede-ma! Cea mai buna cale de a-i atrage simpatia este de a-i fi cel mai bun prieten in momente de genul asta.Bafta!
Sa imi spui rezultatul!happy

| Eudolkicavicky a răspuns:

Faza e ca si eu am trecut peste un lucru asemanator. Un baiat de la scoala ma placea foarte mult si cu un an mai tarziu a inceput sa ma sacaie, sa nu ma lase in pace, sa fie sufocant, desi eu de abia de stiam cum il cheama deci sfatul meu este orice ar fi : nu fi sufocant daca fata nu te place