| NicolaeAnton26 a întrebat:

Salutare, TPU! Care ar fi câteva sfaturi pentru a atrage fete mai frumoase?
Dacă e ceva ce am observat aproape întreaga mea viață este că singurele fete care par să fie atrase de mine sunt undeva la 3-4(dacă ar fi să dau fetelor o notă de la 1 la 10).
Acum, știu, ar trebui să fiu mulțumit că totuși sunt măcar câteva fete atrase de mine și era o zicală: nemulțumitului, i se ia darul; dar...
M-am schimbat foarte mult în ultimii ani, am început să fiu mai activ, am început să am o viață la modul general mai bună și o să fiu sincer, de foarte multe ori simt că interesul meu în femei este destul de scăzut, dar asta mai mult din cauza faptului că nu întâlnesc fete de 6-8 care să fie interesate de mine.
În ceea ce mă privește, nu pot să zic că arăt grozav, probabil un 6-7 și cu niște retușuri în viitor pot spera la 8.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poți speră la un 8? Ehda vise și notele astea mi se par penibile că unii si le pun prea mari decât sunt de fapt în realitate, daca tu poți să ajungi la un 8 cu mici retușuri ai fi cel mai atractiv bărbat dintr-o zonă de oraș. 10 perfect, nu exista, nici la bărbați nici la femei. Aia e o iluzie.
Nu ai cum sa ajungi la un 8. Majoritatea oamenilor sunt intre 2-7 foarte putini se duc peste.

Din punctul meu de vedere, ar trebui sa fii solid, cu masa musculara sau fara, nu contează, unora le plac și mai plinuți(nu obezi) înalt, cam pe la 175. Sa ajungi la o femeie de 7-8.
Abstinenta și caracterul te pot ajuta enorm.

8 răspunsuri:
| LPCTSTR a răspuns:

Ce abominatie am putut citi...
Omule, ai dat de vreuna cu creier? Cui ii pasa de aspect daca fiinta aia are creier?‎‎‏‏‎ ‎... Bineinteles, cuiva cu o lipsa, la fel, de creier. Deci daca tu cauti femele "aratoase", tu esti indeajuns de "aratos" pentru ele? Muschiulet, parnos si scula cat cuprinde? Ca asta-s standardele promovate de cei ce dau note pentru aspect. "nu pot să zic că arăt grozav, probabil un 6-7" Numerele sunt subiective. Degeaba iti dai 100 din 10 daca intruchipezi ultima mumie. Ce-mi place mie difera de ce-ti place tie si difera de ce le-ar place fetelor "de 6-8". Deci... ne dai si noua alta scara de "masurare"?
Mno, ia-o-n nume de rau sau de bine, este strict durerea ta, insa nici sa fii intr-atat de patetic incat sa ajungi sa clasezi aspectul fara sa consideri intelectul.

| NicolaeAnton26 explică (pentru LPCTSTR):

Nu crezi că exagerezi?
Și spre surprinderea ta, probabil că am mai mult creier decât vei avea tu vreodată, doar că m-am cam săturat să mă uit la fete pentru ce au în cap.
Am făcut asta, am avut relații cu fete pe care nu le-am găsit atrăgătoare; până la urmă lipsa de atracție și-a spus cuvântul.
Vreau să găsesc o femeie atrăgătoare mai ales fizic, deși evident nu doresc o proastă.

| LPCTSTR a răspuns (pentru NicolaeAnton26):

"Și spre surprinderea ta, probabil că am mai mult creier decât vei avea tu vreodată"... deci ai o tumora sau ceva? ca asta este creierul in surplus pe care-l aveti voi... dar asta in sens impropriu.winking
Eu vorbeam de cazuri generale: "Ca asta-s standardele promovate de cei ce dau note pentru aspect." Ca esti tu mai elevat si mai peste standard, nu inseamna ca nu te include si pe tine.

"Am făcut asta, am avut relații cu fete pe care nu le-am găsit atrăgătoare"
Mda, tot nu te-nteleg, dar fie ca tine, scara Richter sa ne zdruncine retinele.

"Vreau să găsesc o femeie atrăgătoare mai ales fizic, deși evident nu doresc o proastă." Frumoasa si desteapta pe planeta asta nu gasesti, incearca si vezi la vreo 2-3 planete mai incolo... poate gasesti vreuna! rolling on the floor
Si ca tot iti dadeai note, oare ele te considera intr-atat de fermecator cat sa te vada ca prima intruchipare a Luceafarului din poezia omonima a lu' ne'a Emi'? Ca, am mai zis o data, degeaba cauti tu daca ele nu vad nimic la tine, ca sa nu ma repet zicand ca "daca tu arati ca ultima mumie".
Si vad ca aici nu zici nimic, probabil omiti deliberat ca tu cauti peste cat poti da "inapoi" in termeni de aspect... ca "cei care se-aseamana, se-aduna": tu cu "creieras" si 6-7 autonominalizare-autoscalare, ea cu "creieras" si 3-4 pe scara Richter-retina. In fata scenariului prezentat, tu preferi 6-8 pe scara Richter-retina, dar si cu "creier"? Nț! Nu traiesti intr-o utopie, in cazul in care n-ai observat. Dar poate daca mai incerci, vei gasi vreuna pana la 70! rolling on the floor

| NicolaeAnton26 explică (pentru LPCTSTR):

Chiar nu înțelege de ce p*** mea ești atât de ofensat de ce am scris.
Da, frate; ca și bărbat îmi doresc o femeie frumoasă. Acum ceva timp am trecut printr-o depresie urâtă și am ieșit cu aproape orice fată care era interesată de mine.
Lucrurile s-au schimbat; am scăpat de multe kilograme în plus; am pus masă musculară, am crescut și din punct de vedere al carierei și consider că merit ceva mai mult.
Majoritatea fetelor cu care am avut date-uri, erau fete cu o stimă de sine relativ scăzută, fete destul de supraponderale, fete cu un stil de viață haotic.
Nu spun că sunt exact unde aș vrea, pentru că mai am de tras, dar totuși, am crescut și cred că e timpul să-mi cresc și standardele.
Toate fetele pe care le întâlnesc care arată interes în mine sunt de regulă fete care au probleme cu greutatea sau care nu au neapărat un chip atrăgător și care sunt disperate după o relație.
Serios? nu pot să vreau mai mult de atât?
Nu am spus că frumusețea și atracție fizică reprezintă totul. Am vorbit cu fete frumoase(nu în sensul romantic; doar amical) de care nu eram atras pentru că aveau o minte destul de îngustă și un vocabular destul de limitat.
Nu sunt un geniu și nu sunt frumos.
Am cuvintele la mine, am studii, am un loc de muncă și un salariu decent, iar ca și aspect aș spune că arăt ca un tip normal.
Îmi pare rău dacă faptul că am ierarhizat toată situația(note de la 1-10) te-a deranjat, dar încearcă să mă înțelegi.
Îți spun asta ca de la bărbat la bărbat(mă gândesc că ești bărbat); știi ce înseamnă să fii cu o femeie și să nu ai apetit sexual deloc cu ea? cam asta a fost situația mea cu majoritatea prietenelor mele pe care le-am avut în ultimul timp.
Da; toate fetele cu care am fost în ultimii doi ani au avut creier, dar cam atât. Vreau mai mult decât creier.
Poți să încerci să înțelegi și să respecți asta?

| Floridori a răspuns:

Poate ca nu le atragi pe cele potrivite pentru ca le pui note...

| ciocanasuonline a răspuns:

Mie personal imi plac fetele de 7-8, dar mereu atrag fete de 10, care pentru mine sunt MULT PREA mature, sunt de parere ca asta se intampla pentru ca lucrez la un magazin de inghetata. Daca vrei sa-ti schimbi job-ul si sa atragi fete de 10, atunci magazinul de inghetata e jobul perfect.