| anonim_4396 a întrebat:

Salutare TPU,
De dor și iubire, am căutat-o pe fosta iubită. Despărțirea fiind produsă de anumite circumstanțe care nu aveau legatura cu dorința și sentimentele noastre.
Credeam ca odată văzând-o după luni de la despărțire, sentimentele vor părea o iluzie... Însă nu a fost așa, au fost și mai amplificate, iar despărțirea parca nici nu existase. Pentru mine, ea reprezinta idealul feminin, fiind extrem de iubitoare, inocentă, în același timp o persoana cu care am ce sa vorbesc, cu simțul umorului. Așadar, după câteva ore de povesti, ne-am sărutat pasional, ma ținea în brațe strâns, era o placere de nedescris. Ea fiind pentru mine mai mult decât femeia pe care o iubesc, e omul care m-a influentat sa ma schimb, mi-a adus doar bine în viață. M-a făcut sa îmi urmez visele și sa am incredere in mine, sa fiu ambitios; sa fiu acum un bărbat puternic și independent dintr-un baiat nehotărât, nemulțumit și veșnic în căutare de aventuri de o noapte. După ea...nimic nu a mai fost la fel. Am considerat-o îngerul meu păzitor materializat într-o femeie imposibil sa n-o iubesc.
În întâlnirea noastră, dupa alte câteva ore petrecute într-o atmosfera romantica, m-a luat în brate și a plecat spunând ca vorbim mâine. Eram fericit. Dar am văzut ulterior ca ma blocase absolut peste tot, niciun gest de-al ei din seara petrecuta impreuna nu a trădat ca ar fi ranita sau ceva. Însă eu stiu ca asa reacționează când are probleme, fuge de toată lumea. Nu accepta sa își expună necazurile și nu vrea ajutor. M-a lăsat complet confuz. Nu știu ce sa înțeleg. De ce? Chiar dacă în timp o sa imi fac o alta relație, ea va fi vesnic în inima mea. Probabil dacă nu as fi cunoscut-o pe ea, nu as fi stiut niciodata ce este iubirea cu adevarat, asa cum poate doar un om sa iti arate, un om cu o inima uriașă și lipsit de ura, răutate, care are iubire de oferit chiar și unei scoici naufragiate pe plajă.
Știu ca probabil răspunsul și soluția nu se afla aici, însă am simtit sa spun ce am pe suflet. Deja ma simt mai bine, așezându-mi gândurile într-o poveste ce înainte era doar haos.

Răspuns Apreciat de Editori
| Carinaaaaaaaaa a răspuns:

Probabil a hotărât să rămână totul așa cum este. Să rămână în trecut tot ce a fost intre voi, iar asta a ales să facă fără a-ti spune în față, probabil nu a vrut să te vadă dezamăgit, si a preferat să se ascundă. Asta este. Probabil veti rămâne amici, daca nu se mai poate merge înainte cu o relatie. Ar trebui sa treci peste si sa nu fii descurajat.

4 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Am pățit și eu ca tine.
Am mers mai departe. Ce a fost am trecut la amintiri.
Și am scris nuvele și poezii.

| Andreeush a răspuns:

Dacă te-ar fi iubit cu adevărat acum era cu tine.

| sofisis a răspuns:

"Despărțirea fiind produsă de anumite circumstanțe care nu aveau legatura cu dorința și sentimentele noastre." - pardon? Cum vine asta?

| 1Anonymous2 a răspuns:

Deci fii sigur ca daca vei gasi o alta fata pe care o vei iubi, si vei ajunge greu la inima ei, vei uita de fosta, iti spun din propria experienta, am trait cv asemanator, credeam ca nu o sa o mai uit nici o data, dupa circa un an, am gasit o alta fata, eram mort dupa ea, stii cat de repede am uitat-o pe fosta? Primele luni iti va fi mai greu, insa totusi mai bine fa tot ce poti sa fii cu fata aceasta.