| angel70530 a întrebat:

Salutare TPU, demult nu am scris aici și am hotărât că nu mă descurc singura am nevoie de ajutor știți voi cei care au citit istoria mea din trecut, acum s-a schimbat tot, cu fostul nu mai sunt impreuna, practic l-am uitat, uneori mă mai apuca dorul de el și plang, chiar am fost o familie, dar asta e viața. Acum in urma cu 2 luni am cunoscut pe cineva care m-a ajutat sa îl uit pe fostul, in fine asta eu așa credeam, dar la general acest Y seamănă perfect cu fostul, ei bine totuși am inceput ceva cu el și uite că iarăși am nimerit in capcana, m-am îndrăgostit in el, cu toate că din start i-am spus că nu vreau nimic serios că între noi e o diferență mare de varsta eu 24 și el 21 nu știu ce va fi. In fine așa și am pornit, cu plimbări, distracții. Sex nebun, nopți nedormite și m-am îndrăgostit el simtidu-se liber in relația asta, fara obligații, își permite să facă ce vrea, sa flirteze cu alte fete și sex să facă. Dar faza e că îmi zice tot ce face și unde iese, acum avem 2 luni și eu fiind îndrăgostita de el am incercat sa iau lucrurile în serios, într-o seară eram ambii putini serviți și ne-am luat la vorbă, el mi-a zis că pe el îl aranjează așa, s-a spus de la început că vreau ceva serios el poate incerca că nu e o problema daca chiar am copil. Eu i-am plăcut de la început. Și nu am mai scos în capăt vorba. Apoi el a început sa flirteze cu o fata de 18 ani și relații sa facă, cu toate că îmi spunea mie ce face cu ea, eu sufeream că îl iubesc. I-am zis că nu mă aranjează deloc ce face.El a zis că o termină cu fata ceea, acum el mă ignora, se duce cu prietenii, vorbeste la fel cu altele, chiar ieri ne-am intalnit și e indiferent. Am făcut 2 partide de sex și am discutat despre noi. I-am zis că vreau ceva serios cu el, m-am saturat. El însă a zis că nu vrea nimic cu mine serios că îi place cum suntem așa și să nu stric totul, mi-a zis că eu langă mine nu am sa îl țin și nu o sa mă asculte pe mine. Sincer eu nu știu ce să cred. Nici măcar nu știu dacă îi sunt pe plac. Dar după cate știu el tot timpul sare la nevoie. Cand pățesc ceva rău, am dispozitia nașpa e langă mine, cand se agata alți bărbați de mine eu îl chem sa mă salveze și el vine. Atunci cand poate veni. Doamne nu știu ce să cred, îmi ies din minți. Ajutați-mă cum sa îl fac să fie cu mine. Și să nu mă însele? Mă gandesc sa nu-l bat la cap și sa-i dau libertate. Azi l-am apelat, mi-a întrerupt și văd că nu mă suna. Ce sa fac mai departe, cum sa acționez? Ajutați-mă va rog mult!

Răspuns Câştigător
| sofisis a răspuns:

Eu in locul tau i-as spune clar si raspicat ca s-a terminat. De ce vrei sa fii pres? Vine, te ****, iti zice 2 vorbe 3 cuvinte dupa care pleaca de la tine si isi face viata. Si tu staaaai si suspini dupa el. Ai cazut in propria ta capcana si e cazul sa iti revii.

5 răspunsuri:
| ania a răspuns:

Mai bine cere/I iertare lui Dumnezeu pentru toate partidele de sex pe care le=ai făcut fără să fii căsătorită, dacă alegi să=L iubești pe Dumnezeu cel mai mult și să-ți dăruiești viața Mântuitorului Hristos el poate și vrea să rupă legătuirle sufletești cu fostul și cu actualul și te poate ajuta să găsești un bărbat care e dispus să se căsătorească cu tine, să vrea să fie numai cu tine.Altfel o s=o duci tot în durere sufltească, cine să facă sex dar să nu te vrea de fapt pe tine găsești orcând și trăiești tot timpul cu lacrimi și mustrări de conștiință,

| mihai69 a răspuns:

Păi ori stai „cu el" ca prieteni cu beneficii (adică sexbuddies), ori o rupi și de el.
E vina ta că i-ai promis că nu te implici emoțional și pe urmă ai făcut exact pe dos.

| Dandinelle a răspuns:

Nu ti-ai dat timp tie. Imi pare rau sa-ti spun asta dar poate te pripesti prea repede sa intri in relatii. Daca sexul e frumos cu el, tine-o doar asa.
Ai avut o relatie (ma refer la cea dinainte) care a fost destul de stresanta, si inca mai esti "agatata " sentimental de relatia respectiva pentru ca inca mai plangi din cand in cand dupa el. Eu iti propun sa fii putin singura, sa lucrezi la sentimente si cum le redai si le asimilezi. Cum tipul cu care esti acum da de inteles ca are nevoie de spatiu, si tu poate ai nevoie de spatiul tau, si sa te obisnuiesti putin singurica si independenta.
Pentru situatia strict din viitorul apropiat, lasa-l, nu te mai gandi momentan la el pentru ca trebuie tu sa-ti recunosti mai intai ca ai gresit, te-ai marketat ca cineva care nu se complica. daca vrei sa fii persoana aia care o arati la inceputul unei relatii, atunci lucreaza sa ajungi persoana aia, observa-te in ce momente reactionezi si lucreaza la dezvoltarea ta personala mai intai. Ai sa vezi dupa aia ca oamenii vor fi mai atrasi de tine cand vor vedea o femeie faina care face ceea ce zice si nu zice prostii. Pe langa toate astea nu uita ca nu poti sa schimbi oamenii, daca ei nu vor sau nu stiu ca trebuie sa se schimbe, dar tu-ti poti cere tie sa te schimbi si sa vezi lucrurile dintr-o perspectiva noua.

| Paul754880338 a răspuns:

Culegi ce ai semanat. Nu te poate ajuta nimeni din exterior. Ai pozat in ceva ce nu erai de fapt, si... surpriza... ai fost luata in serios.

Răspuns utilizator avertizat