| RoccoGuy a întrebat:

Salutare TPU,este prima me intrebare pe care o pun aici, am rămas complet fara ajutor și fără păreri legate de,, good guy,,.
Deci, sunt un băiat de 1.80, am 15 ani și sunt boboc în clasa a 9-a,nu sunt foarte priceput în relații,dar sunt genul de băiat,,good boy, calm, la locul lui, nu comentează la nimeni și la nimic, e mereu de treabă cu oricine...mereu mă aranjez, ce-i drept nu fac sala...sunt slab și înalt, dar totuși am puțin,, forma,,.
Bun, vreau sa devin un,, bad boy,, nu chiar în sensul ăla exagerat de bad boy...doar ca după mult timp in care am fost batjocorit/Bully/râs de mine etc. m-am hotărât să îmi schimb puțin,,personalitatea,,. Sunt satul de sfaturile de pe net. Vreau o idee așa de la un om mai normal.
Am observat ca majoritatea fetelor sunt atrase (mai mult sau mai puțin) de băieții ăștia asa mai,,bad,, și eu nu prea am avut relații (fiind mereu băgat în friendzone, deoarece nu aveam mai deloc atitudine in fata fetelor).
Așa cum am spus vreau sa devin puțin mai,,bad,, sa prind odată curaj, sa nu mai rada mereu lumea de mine (pe românește sa prind și eu tupeu și curaj).
Vreau sa fiu băiatul ăla miștocar, mereu in centrul atenției, glumeț, energic, pus mereu pe fapte.
Doar ca marea mea nedumerire este...(Merita?)
Daca da, îmi puteți spune voi și așa niste idei gen (când cineva se ia de tine nu mai tace... spune-i și tu ce ai de zis și chestii de genul,adică aș avea nevoie de niste sfaturi cam ce ar face un badboy.
Nu prea am avut succes in relații din cauza ca mereu ii ofer spatiu, ii răspund la timp și toate astea, dar aparent, după ceva timp se vede clar ca devine plictisită, de aia prefer sa fiu genul de băiat arogant, așa mai,,rău,, care sa tina mereu fetele,,in priza,, și să nu mai fiu mereu o,,mămăligă,,.
Nu zic asta neapărat ca vreau o relație,generalizez, vreau sa fiu puțin respectat și să nu se mai ia toți de mine și toate căcaturile astea, sa am și eu putina atitudine. Orice răspuns este bine venit.
#NOHATE

5 răspunsuri:
| VoidEternal a răspuns:

Am mai spus asta si altora. Nu incerca sa forțezi o imagine care nu ți se potrivește
Daca inima ta îți spune sa fi un tip de treabă, atunci nu fa eforturi sa o contrazici. Cel mai important este sa ai o personalitate, ceva doar al tau. Gaseste-ti un hobby, ceva ce îți place și învață tot ce e de știut despre subiectul respectiv. Ceva despre care poți vorbi cu entuziasm, care să-ți placă.

Citește o carte, doua, o sută, învață despre viața, despre tine, rafinează-ti cunoștințele și gusturile. Apoi personalitatea ta ii va atrage pe cei compatibili cu ea și cu tine. Nu te gândi la nimic altceva. Restul o sa vina de la sine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tu nu poti sa fii un bad boy, pentru ca din cate ai zis tu ai un caracter slab, esti pampalau pe romaneste.Acceptati-va frate asa cum sunteti si gata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu o sa impresionezi o fata dacă ești "good boy" din pacate, nici sa te schimbi nu poți ca asa e personalitatea ta, trebuie doar sa aștepți tipa potrivita.

| RoccoGuy explică (pentru anonim_4396):

Eu înțeleg frate, dar daca stau să aștept, ajung la o constatare cel mai probabil direct, fiindcă o să ajung la 28 de ani un virgin disperat de rutina, nu incerc sa par ceea ce nu sunt, dar uneori mai trebuie făcute și ceva sacrificii happy

| elennax a răspuns:

Daca te-ai nascut mai cumintel n-ai cum sa te transformi, doar sa te prefaci. Ia putina atitudine, dar nu iti schimba firea.

Iar in legatura cu relatiile, va veni natural. Nu trebuie sa te prefaci ca esti alta persoana pentru o fata. Fetele care umbla dupa golani se vor duce dupa ei, iar cele cu mai multe principii vor veni la baieti ca tine. Oricum o sa observi ca in liceu adolescentii nu sunt la fel de superficiali, deci nu-ti face griji