|

Salutare TPU, ieri m-am vazut cu iubita mea, ideea e ca la ea e prima relație și uneori am senzația ca îmi permite anumite lucruri doar de dragul meu. De exemplu ieri m-a lăsat sa o sărut pe sâni, bine eu am început de la gat și am ajuns acolo, ea a spus ca i-a plăcut dar mna nu știu ce sa zic. Adică a fost și în public, oarecum eram în parc nu era mai nimeni dar mna voi ce părere aveți? Ma lasă de dragul meu (app am uitat sa zic pana în ziua asta nici pe buze nu ne-am sărutat)?

11 Raportează Evaluează
11 răspunsuri:
| a răspuns:

Și de unde ar trebui să știm noi dacă te-a lăsat doar de dragu tău...

RăspundeRăspunde Raportează Evaluează
| a răspuns:

Dacă până azi nu te lăsa să o săruți pe buze atunci e cam suspect.

| explică (pentru Andreeush):

De când suntem împreună ne am vazut de 5 ori cred

| a răspuns:

Citind intrebareata ma tot intreb ce lipseste, si imi vine in minte un indemn sau o metafora din biblie ce spune "sa iti iubesti aproapele ca pe tine insuti". De ce tu, sau baieteii in general au voie sa isi doreasca, sa viseze si sa faca orice in domeniul asta, iar fetele, femeile, orice, oricum ar face atrag suspiciuni si stigmate? Nu stiu daca m-am facut inteles, dar incearca sa tratezi femeia sau fata de langa tine, intotdeauna, ca avand dorinte si necesitati sexuale cel putin la fel de puternice ca ale tale. De ce nu te-ai etichetat sau suspectat pe tine pentru intamplarea din parc? Ce te face ca poti sa judeci? Sau sa pui la indoiala? Si apoi te intrebi daca a facut-o de dragul tau? Sexul se face cu un partener la fel de implicat si se face pentru amandoi, dar fii sigur este generat de dorinta proprie. Deci sigur are nevoie de acea atingere, iar pentru asta te-a acceptat pe tine alaturi de ea, deci fa-o sa nu regrete alegerea. Iubeste-o ca pe tine insuti!
Imi cer scuze pentru ca am folosit persoana a doua singular. Ar fi fost mai potrivit persoana a doua plural, pentru ca am vizat si unele raspunsuri pe care le-ai primit.
Bucura-te de ce ti se intampla, dar fa-o cu intelepciune!

Răspuns utilizator avertizat
| a răspuns:

Intotdeauna masculu trebuie sa ia primul initiativa(si sa mai fortam lucrurile, ca ele sa tina pasul cu noi)
desigur, ele niciodata nu v-or avea conceptul de-a face primul pas, deoarece sunt prea fricoase / speriate de bombe laughing si lipsite de imaginatie sad

| explică (pentru Raizing):

Da inteleg dar aveam senzația ca accepta de dragul meu și eu nu vreau asta

| a răspuns (pentru dady12345):

Ohh? cauta una mai matura, cu experienta; caci cele fara experienta, niciodata nu vor veni din placere, sunt prea fricoase?
s-o faca...

| a răspuns:

Lasa prea multe intrebari, bucurate

| a răspuns:

E bagaboanta sigur te minte ca e prima relatie, o vrea grav, no hate, parerea mea bro?❤️

| explică (pentru Bogdanha72fjs):

Nu nu chiar e prima relație nu știa sa sărute deloc