| NoName799 a întrebat:

In curand vreau sa imi incep viata sexuala cu iubita mea si vreau sa stiu care este cel mai potrivit prezervativ pentru primul contact sexual.

10 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Intotdeauna prezervativul care urmeaza sa fie montat pe penis trebuie sa aiba marimea (largimea) POTRIVITA, adica sa fie cea corespunzatoare pe grosimea penisului. Numai in acel caz este GARANTAT faptul ca prezervativul NU cade/aluneca de pe penis si ramane indesat in vagin atunci cand este prea larg si/sau nu va crapa si rupe inca din timpul actului sexual daca prezervativul folosit este mult prea stramt (ingust). Este indicat si recomandat ca fiecare baiat responsabil si prevazator, sa-si cumpere cateva prezervative care ar avea marimea corespunzatoare si potrivita pe grosimea penisului sau pentru a verifica care marime este cea mai potrivita.
Pentru a veni in ajutorul tau, consulta tabelul cu circumferintele penisului si marimea/diametrul prezervativului potrivit :
Circumferintă penis Notatie Diametru nominal
7 – 10 cm XS 47 mm
10 -11 cm S 49 mm
11 – 11, 5 cm M 52 mm
11, 5 – 12 cm L 57 mm
12 -13 cm XL 60 mm
13-14 cm XXL 64 mm
14-15 cm XXXL 69 mm
Pentru mai multe informatii acceseaza urmatoarele articole :
https://cu-prezervativ.ro/prezervativul-potrivit/
https://www.thepoc.ro/......rvativele/

| Emilian65 a răspuns:

Cel care este potrivit pentru dimensiunile penisului tau.

| Sofer a răspuns:

Prezervative durex.

| Donsavas a răspuns:

Dar mai ai rabdare. La 17 ani? Nu înțeleg unde este graba

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Durex.

| CerealaCuOchi a răspuns:

Durex xxs, sau cu aroma de ciocolata/banana, depinde de gusturi

| CattanyMihai778 a răspuns:

Faceti fara prezervativ din moment ec sunteti iubiti, e mai bine.

| anonim_4396 a răspuns (pentru CattanyMihai778):

Si sa se trezeasca cu boli venerice sau cu copii?

| NoName799 explică (pentru anonim_4396):

In sfarsit cineva care gandeste, chiar daca nu e un raspuns la intrebarea mea laughing. Boli venerice nu, suntem de 1 an si 3 luni si o cunosc destul de bine plus ca e virgina, eu vreau doar ca sa nu devin tatic, mai ales de acum, la 17 ani, deci nu vreau sa aud de asa ceva laughing)

| EuNuImiIubescViata a răspuns:

Iti pui o plasa peste penis si totul e gata!