| Robert1402 a întrebat:

Ma numesc Robert
Acum 11 luni am inceput sa plac o fata, dar si ea ma placea pe mine. Avand in vedere ca si ea ma placea, am format un cuplu. Eu inca de atunci fumam si eram cam emo.
Atunci cand voiam sa ma bat ma lua de-acolo si ma calma. Atunci cand fumam imi lua tigara si o rupea.
Acum ne-am despartit. Am iubit-o mai mult ca pe mama mea si inca o mai iubesc. spuneti-mi ce sa mai fac va rog frumos. acum sunt emo si ma tai cu lama si cutitul peste tot.

10 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Te simti bine pe post de victima?
Nu cred.
Nu ai nevoie de nimeni in viata daca te pierzi pe tine.
Si,in acest moment,tu asta faci.
Nu te iubesti si nu te respecti deloc.
Pentru ca nu ai nevoie de nimeni care sa-ti spuna sa nu te bati,nici care sa-ti ia tigara din gura,nici sa te impiedice sa te tai.
Ci doar de putin respect pentru persoana ta si putina dragoste de sine.
Fete?
Cate vrei!
Esti tu fixat si ranit in orgoliul propriu ca te-a parasit fata ta si ai senzatia ca daca te tai faci vreo mare viteje,cand de fapt,nu-ti faci decat tie rau.
Ceilalti vor incepe sa te ocoleasca si te vei trezi si fara prieteni.
Lasa teribilismul si bravada,trezeste-te,esti barbat si,inainte de toate, esti om.
Comporta-te ca un om.
Sa te poti privi in ochi in oglinda, fara sa-ti fie rusine.
Increderea in tine si in posibilitatile pe care le ai e infinita, dar preferi sa cauti scuze lamentabile si sa stai inert si sa plangi.
Viata merge inainte, sa stii.Si,daca e frumoasa sau nu, depinde numai de tine!

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Este un episod trecut. Probabil s-o fi saturat si ea sa-ti tot spuna nu fa aia, nu fa ailalta. Treci peste asta si lasa idiotenia aia de emo. Vei gasi alta fata frumoasa si o vei iubi la fel. Va trebui sa-ti asumi mai multe responsabilitati privind viata. Nu este chiar atat de greu. Trebuie sa incerci si vei vedea ca la prima reusita te vei simti mai bine. Curaj!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Te duci la un pshiholog / psihiatru sa iti scoate prostiile cu taiatul din cap

| sofisis a răspuns:

Stii ce zic eu, sa iti dai doua palme si sa iti revii. Daca esti depresiv, du-te la medic sa iti dea antidepresive. Stiu ca e la moda sa fii emo...dar multi habar nu aveti ce inseamna cultura emo. Nu te tai cu lama pentru ca esti emo. te tai cu lama pentru ca ai un dezechilibru la nivel emotional/cerebral care poate fi refacut DOAR cu ajutor de specialitate. NU ti-o spun cu rautate dar asta e adevarul.
Ai iubit-o mai mult decat pe mama ta? Pe bune? De fapt da, mamele pot ifi inlocuite la tot pasul. A ba nu, stai...astea sunt iubitele, nu mamele.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

.O sa fie bine.

| Vektor a răspuns:

Pe vena sa apesi bine de tot. vei fi surprins de rezultat smug

iti bagi minitile'n cap si te duci dupa ea. daca inca o mai iubesti altceva ce **** poti face?

| PytycMic a răspuns:

In primul rand nu-ti faci bine taindute cu lama si fiind emo,hai ca fumatul mai merge ca si eu mai trag din ea sa nu se stinga, dar nici ala nu e sanatos, ar trebui sa devii un baiat normal, iar atunci poate sar reindragosti de tine, succes cu fata!

| P1Madalin a răspuns:

Te simti bine pe post de victima?
Nu cred.
Nu ai nevoie de nimeni in viata daca te pierzi pe tine.
Si,in acest moment,tu asta faci.
Nu te iubesti si nu te respecti deloc.
Pentru ca nu ai nevoie de nimeni care sa-ti spuna sa nu te bati,nici care sa-ti ia tigara din gura,nici sa te impiedice sa te tai.
Ci doar de putin respect pentru persoana ta si putina dragoste de sine.
Fete?
Cate vrei!
Esti tu fixat si ranit in orgoliul propriu ca te-a parasit fata ta si ai senzatia ca daca te tai faci vreo mare viteje,cand de fapt, nu-ti faci decat tie rau.
Ceilalti vor incepe sa te ocoleasca si te vei trezi si fara prieteni.
Lasa teribilismul si bravada, trezeste-te, esti barbat si, inainte de toate, esti om.
Comporta-te ca un om.
Sa te poti privi in ochi in oglinda, fara sa-ti fie rusine.
Increderea in tine si in posibilitatile pe care le ai e infinita, dar preferi sa cauti scuze lamentabile si sa stai inert si sa plangi.
Viata merge inainte, sa stii.Si,daca e frumoasa sau nu, depinde numai de tine!

| greece12 a răspuns (pentru P1Madalin):

Nu mai apela la copy paste.
E penibil si-ti risti contul.
Oricat ti-ar placea raspunsul cuiva, scopul aici e sa ajutam, nu sa mimam ca ajutam.

| pisipisicutza a răspuns:

Pai ar trebui sa te impaci cu ea,sti depinde de cum v-ati despartit,la cat de suparata e si nervoasa,spune-i ca ai gresit ca a fost o greseala, ca ai fost prost ca v-ati despartit, sau cantai o melodie, sau trimite-i multe flori, daca ii plac florile.