| MitaMihai123 a întrebat:

Pentru cei care ati trecut prin mai multe relatii, am nevoie de un sfat.
Am fost cu o fata.Ea a fost prima mea prietena, eu am fost primul ei prieten.Inaintea ei puteam sa fiu cu alte fete, dar cumva, nici eu nu stiu, nu s-a intamplat nimic.Ne-am cunoscut la facultate, ne-am inteles si am iesit.A doua saptamana eram impreuna.La 4 saptamani dupa ce am inceput sa fim impreuna eu am plecat intr-o tara straina sa muncesc.Acum prima luna a mers bine, totul doar dragoste si miere.Dar in a doua luna lucrurile au inceput sa ia o intorsatura nefavorabila.Am inceput sa ne certam tot mai mult.Cum era diferenta de fus orar nu mai vorbeam asa mult, relatia s-a racit.Mi-a spus niste lucruri precum ca-i pare rau ca s-a grabit in relatia asta si ca nu sunt cum credea ea ca sunt.Adevarul e ca eram foarte imatur si tot timpul glumeam si ma blocam.Dar o sa ajung si aici.Acum la inceputul lunii 3 ne-am despartit dar fara sa zicem asta,pur si simplu ne-am certat urat,ea a zis ca suntem doar prieteni si dupa eu nu i-am mai scris.Mi-a scris in seara respectiva si i-am spus ca nu vreau sa mai vorbesc, ah si i-am spus ca orice ar fi, doar prieteni n-o sa fim, deoarece ea a vrut sa fim prieteni.O luna de zile nu i-am mai scris.Credeam ca lucrurile o sa fie bine cand ma intorc in Romania, dar n-au fost.Cand m-am intors, la doua zile am iesit sa discutam.Ea mi-a spus ca nu vrea sa mai fim impreuna si ca vorbeste acum cu altcineva.Ok, am fost trist dar am acceptat asta.La facultate ea incepuse sa ma bage in seama, privirile ni se tot intersectau. Mentionez ca suntem din grupe diferite dar facem cursuri impreuna.Acum,intr-o seara beat fiind i-am scris.Ne-am certat urat.I-am spus ca nu sunt cainele ei si chestii de genul.Iar urmatoarea data cand am vorbit a spus ca ea e intr-o relatie deja si sa o las in pace, nu mai vrea sa mai auda de mine si ca eu mi-am ratat sansa.Acum eu stiu ca m-am schimbat, sunt constient de ce am gresit, de faptul ca nu i-am oferit suficient respect si ca m-am comportat ca un idiot.Ne-am despartit de 7 luni aproape.Am mai cunoscut fete si sunt pe cale sa intru in alta relatie,dar tot la ea ma gandesc.Ce sfat imi dati? Sa-i mai scriu inca o data sau sa o las in pace pentru totdeauna? Mi-a dat sanse o chestie infima:am postat pe Instagram o poza si ea a postat la story (dupa mult timp de inactivitate,mentionez)"frumusetea atrage atentia,dar caracterul castiga respectul". Acum,inainte sa intru in urmatoarea relatie, sa mai incerc inca o data sa mai vorbesc cu ea? La facultate am incercat sa vorbesc cu ea, dar ma ignora rau, de parca nu exist.La examen am incercat sa o ajut si a spus ca pot pleca...

6 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Nu mă, ai și tu puțină mândrie ce dracu

| Violleta2022 a răspuns:

Nu ai ce sa mai incerci, mai ales dupa atata cearta si jigniri, relatia nu va mai fii niciodata normal sau fericita cu fata asta.
Da-i pace sa fie fericita cu cine este ea acum si tu, cauta-ti pe altcineva.
In ce priveste ganditul la "fost" se datoreaza obsesie tale pe care ti-o impui zilnic, probabil te macina ideea ca acum este a altuia si ca ti-a scapat printre degete.
Nu-i nimic, viata merge inainte! Sunt 3.5 miliarde femei pe lumea asta, deci gramezi de unde sa alegi, iar de data asta, te sfatuiesc sa inveti din greselile facute anterior si sa nu le mai repeti, ca sa nu suferi din nou.

| Sofer a răspuns:

Treci peste și întra în următoarea relație.

| Crackman a răspuns:

Treci peste.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu vad din partea ta prea mari greșeli, tu îți dai seama că ea nu a rezistat nici măcar o lună fără musciuc, de aia au început certurile, inventa motive de cearta doar sa se îndepărteze de tine in timp ce era cu ăla.
Nu înțeleg ce poți simți pentru ea, nici nu trebuia să fiți împreună in primul rand.

| Stefancalin1997 a răspuns:

Cum spunea un proverb, ciorba reincalzita nu mai are acelasi gust, nu vad ce greseli mari ai avut, faptul ca glumesti nu te face imatur, probabil asta credea prietena ta.