| soultaker a întrebat:

Salutare TPU sper sa ma ajutati si pe mine am stat cu o tipa cateva saptamani in care ne-am inteles super bine si ne placeam reciproc asta pana a intervenit maicasa si i-a spus sa se desparta de mine ca nu ii place unde lucrez si ca ea e studenta la ase si o trag in jos si vreau sa profit de ea mama ei nu ma cunoaste si nu stie ce simt eu pentru ea
sadsad
ea a facut ce a spus maicasa dar eu sunt disperat cand in sfarsit credeam k imi e si mie bine a aparut aceasta problema
sadsad
am incercat sa o caut si mi-a spus sa o las in pace k nu mai poate continua asa sa asculte zilnik reprosuri din partea parintilor. ce pot face sa o aduc inapoi? crying

2 răspunsuri:
| Valentyn22 a răspuns:

Cu parinti ca ai ei nu cred ca ai ceva sanse sa rezolvi asta.Ai putea incerca sa vorbesti cu parintii ei sa le explici situatia.Incearca nai nimic de pierdut. Bafta.

| Engelthal a răspuns:

Dacă ține la tine, va lăsa părerea părinților ei departe. Chiar dacă am doar 15 ani, aș renunța la ai mei în orice secundă doar pentru a fi cu prietenul meu, iar ceea ce îmi place este că el nu profită de asta. Ai mei au fost împotriva lui de când au auzit de existența lui în viața mea, dar am mers mai departe arătându-le că ține la mine și asta e tot ce contează. Fiind studentă, mai mult ca sigur e majoră și poate să se întrețină singură, iar dacă ar ține atât de mult la tine, i-ar convinge pe ai săi că țineți unul la celălalt, sau în cel mai rău caz, ar pleca din brațele lor.