| Alex80000 a întrebat:

Vin si eu cu o poveste sa zic asa.Acum o luna si ceva a inceput sa imi placa de o fata, dar nu era in clasa cu mine, ne intalneam in statia de autobuz la scoala. Dupa ce am inceput sa o plac, sa vad cum e am inceput sa vorbim pe mess.La scoala mereu ma baga sa zic asa in seama adica dadea semne, batea mereu palma cu mine, ma mai tachina pe hol la scoala.Peste 1 saptamana i-am spus ca o plac, ea pur si simplu a zis ca nu ma place, pana la urma sa zicem ca am trecut peste, dar nu am renuntat la ea. Dupa ce m-a respins a urmat vacanta intersemestriala.In timpul vacantei imi trimite un mesaj cu referire la Instagram, nimic special. Dupa aceea ii trimit eu peste 2 zile cu ea si incep iar sa vorbesc cu ea, ii faceam complimente, dar nu ma refuza deloc atunci.Imi trimite ea, iar mesaj peste cateva zile, vorbesc cu ea, ii fac multe complimente, totul parea sa mearga bine dupa cele intamplate.Incepuse scoala si la scoala tot asa ma baga in seama, ma mai tachina si vorbeam pe mess si incep sa vorbesc cat mai mult cu ea.Raspundea pozitiv, cum incepuse scoala incepusem sa o plac din ce in ce mai mult, voiam sa stau cat mai mult cu ea.Trec 2 saptamani si nu ii spun ca o plac, doar ii spun ce face draga mea, atunci e momentul cand imi zice "Nu sunt draga ta" dupa aia nici cu seen nu mai dadea.Credeti ca pur si simplu ar trebui sa uit totul? Stiu ca a fost lunga intrebarea, si imi cer scuze.Astept raspunsuri TPU

Răspuns Câştigător
| Pool77 a răspuns:

Omule, chiar nu poti gandi logic?
Situatia e clara, tipa nu te place, esti bun ca si prieten si nimic mai mult.
Daca continui sa pastrezi legatura cu ea si sa vorbesti cu ea o sa ajungi sa n-o poti lasa deloc si o sa suferi cand ea se va cupla cu unu' si-ti va spune toate problemele relatie, sau ai sa patesti cum a patit un prieten, a fost bagat in friendzone si tipa i-a spus exact cand a ***-o si cum a ***-o.
Daca asta iti doresti, continua sa ti legatura.
Daca vrei sa treci peste, las-o in pace si n-o baga in seama.
Daca te intreaba de ce n-o mai bagi in seama ii spui clar ca nu vrei sa fii un prieten oarecare, vrei o relatie, iar daca ea renunta e clar, nici macar n-a meritat.
Bafta si iesi cat mai repede din Friendzone, e toxic acolo.

Răspuns utilizator avertizat
9 răspunsuri:
| Emma30555 a răspuns:

Ar trebui sa te orientezi spre alta fata. Dacă fata asta între timp se răzgândește, las o pe ea sa se apropie tu ai încercat destul

| Alex80000 explică (pentru Emma30555):

Pai ma tot baga in sema adica chiar credeam ca si ea ma place dupa cele intamplate, dar vad ca m-a lasat pe mine dupa aia cu ochii in soare probabil o sa o uit deoarece nu cred ca mai are rost sa incerc eu.

Răspuns utilizator avertizat
| Denianonim a răspuns:

Eu zic ca nu tu esti de vina
Ea e cam nesimțita
Ca nu-i pasă de sentimentele tale
Chiar dacă nu te place îți putea da o șansă sau puteati fi prieteni cine știe poate ajungea si ea sa te placa
E o fraiera
Meriti ceva mai bun
Mai încearcă dar eu zic sa cauți o altă fată
Noroc?