| soultaker a întrebat:

vreau si eu un sfat. cunosc o tipa din vedere in fiecare zi trece pe unde lucrez eu. doar ne salutam si atat. imi place mult de ea iar ea cand ma saluta zambeste intodeauna. problema e ca nu prea am curaj. ce ar trebui sa ii spun? cum sa o abordez? help me dau funda. voi ce ati face? astept raspunsuri si de la fete happy cum va place sa fiti abordate... nu as vrea sa ma fac de ras sau sa creada altceva despre mine. astept idei va rog

1 răspuns:
| Ekcstsy a răspuns:

Nu trebuie sa intrebi fetele ca sa iti generalizeze situatia. Incepi si tu cu un buna, si eventual imi permiti sa iti ofer o cafea acum sau mai tarziu (in cazul ca acum se duce fata la munca). Si de acolo pleaca discutiile. Curajul de a aborda si de a scoate mai mult decat un salut pe gura, conteaza pentru majoritatea fetelor. Poate si ea e in limba dupa tine dar asteapta sa faci tu primul pas. Incearca ce ai de pierdut? Ce altceva sa creada despre tine? O inocenta invitatie la un suc sau la o cafea nu inseamna ca o inviti in patul tau.