| Ely1234567 a întrebat:

Salutare tuturor.
Acum aproape 2 luni am mers la spital cu unele probleme de sanatate, am cunoscut un băiat acolo la spital. El lucrează acolo, la două zile după ce l-am cunoscut am suferit un accident de mașină. Am fost dusă la spital, acolo am stat inconștientă 2 zile, nu am stiut nimic. Cand m-am trezit am aflat că nu mai pot merge. De atunci acel băiat are grijă de mine, petrecem zilnic timp împreună. El ma ajuta cu recuperările... Dar acum o săptămână mi-a spus ca simte ceva mai mult decat acea prietenie pentru mine ca are sentimente de iubire pentru mine. Cum sa îi spun intr-un mod mai drăguț că încă nu sunt pregătită pentru o relație si ca eu nu am aceleași sentimente?
Nu vreau sa il rănesc el. Mi-a fost alături la greu. Va rog ajutati-ma cu un sfat

Răspuns Câştigător
| Adry05 a răspuns:

Oricum ai spune-o la fel o să doară, deci laudă-i calitățile dar spune-i ce simți

16 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Spune-i simplu si direct, asa cum ne-ai spus noua aici, ca nu esti inca pregatita sufleteste si trupeste, pentru o relatie serioasa si de lunga durata.

| Ely1234567 explică (pentru Violleta2022):

Multumesc frumos pentru raspuns

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Exact așa cum ne spui nouă aici.

| Ely1234567 explică (pentru sadrian46):

Multumesc pentru raspuns

| Mosotti a răspuns:

Pai faci simplu, asa fin zici ca nu ai nev de o relatie acum, si cand iesi din spital tot asa, ii zici ca nu vrei o relatie si aia este. Il eviti diplomat, si daca insista ii zici ca sa nu mai insiste ca i-ai zis ca nu doresti momentan o relatie.
Sa zici ca ai gagic nu merge ca altfel ar fi venit la tine la spital.

Si daca e baiat destept se va prinde si renunta, daca insista in prostie e prost, si asa ca mai bine ca nu ai sentimente pentru un prost. Se va prinde daca tot insista si tu nimic, ar trebui sa inceteze.

| Ely1234567 explică (pentru Mosotti):

Multumesc pentru raspuns. Asa i-am zis azi si a înțeles

| Donsavas a răspuns:

Cred ca mai multe simți tu pentru el decât el pentru tine. E posibil sa nu te placa atat de mult pe cât crezi. Nu confunda iubirea cu ajutorul pe care ți l oferă. E datoria lui sa înțeleg.

| Ely1234567 explică (pentru Donsavas):

Eu nu am sentimente pentru el. El a venit la mine să îmi spună ce simte ...Nu am mers eu la el

| MocanuDoru a răspuns (pentru Donsavas):

Fata a pus o întrebare pentru ca nu știe ce sa-i răspundă ea poate are prea multe pe cap și nu vrea momentan o relație DC ai crede ca ea îl iubește pe el odată ce ea a întrebat cum sa-i spuna ca nu are sentimente fata de el

| ancaval a răspuns:

Vorbești frumos cu omul și păstrați prietenia, musai.
Dacă o fi ceva, veți vedea în viitor.

| blackann a răspuns:

Si peste o luna erai deja insarcinata? cu el? cu altul? cum nu erai pregatita pentru o relatie atunci, dar pentru un copil da?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Îi spui cu diplomaţie, că apreciezi grija şi atenţia lui pe care a avut-o faţă de tine în acele momente grele, dar că tu nu eşti pregătită momentan pentru o relaţie. Dacă doreşte să rămâneţi amici.

| Ely1234567 explică (pentru anonim_4396):

Multumesc pentru raspuns chiar nu as vrea sa il fac sa sufere

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel mai dragut e sa-i spui:multumesc frumos ca ai fost alaturi de mine. Apreciez ca ai facut totul pentru mine ca un adevarat frate.Cum as putea sa-ti rasplatesc?
Tu ce-ti doresti?
Eu nu am ganduri serioase in privinta unei prietenii, casatorii!

| Ely1234567 explică (pentru anonim_4396):

Multumesc pentru raspuns o sa imi fac curaj sa îi spun

| CerealaCuOchi a răspuns:

Oh, ii poti spune ca nu ti plac baietii