| Richelme a întrebat:

Salutare tuturor, am o intrebare: Am 23 de ani si imi doresc un copil dar sotul meu nu vrea, ce as putea face sa il conving?

10 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu e pregatit sau nu are incredere ca va merge pe viitor relatia de aia nu vor copii unii. Sau nu au varsta maturizarii pentru a-l face

| Adry05 a răspuns:

Care-i graba? ai doar 23, mai trăiește că după ce vine copilu, bye bye. laughing

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Halele maica sfanta la asa varsta tanara tea si maritat deja?

| mihai69 a răspuns:

Nimic.

| Sofer a răspuns:

Se gândește ca e o responsabilitate prea mare și nu e pregătit pentru asa ceva.

| Marius22222222222 a răspuns:

Fugi cat poti de tare. Adica cum sa nu vrei copii? Copii sunt o binecuvantare

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hei! Mai întâi asigură-te că tu chiar îți dorești un copil. Apoi asigură-te daca el este bărbatul cu care vrei să întemeiezi o familie. Un copil îl concepi atunci când ești pregătit / ă pentru asta și mai ales cand îi poti oferi tot ce are nevoie pentru a se dezvolta în societate.

| Valentina8 a răspuns:

Nu il convinge, asteapta momentul potrivit. Aveti o casa? Amandoi un loc stabil de munca pentru ai putea oferi copilul tot necesarul? Pentru ai oferii tot? 23 de ani dupa parerea mea este devreme. 27, 28 dupa ce toata scoala e terminata aveti un loc de munca stabil de ceva timp, cand poti fii sigura ca e momentul potrivit, da convingel.
Insa daca nu, mai bine ai rabdare caci el poate la aceste lucruri se gandeste.

| Unsfatbun a răspuns:

El câți ani are și de câți ani sunteți căsătoriți?

| Neymarjrfive a răspuns:

Ce faci tu se numește egoism. Daca nu vrea copil nu vrea cine ești tu sa îl convingi?