| liubuska a întrebat:

Salutare tuturor, am o mica problema, ma adresez mai mult la fete dar daca pot sa ma ajute si baietii e ok.Suntem in 8, menstra trebuia sa vina pe data de 2 si inca nici nu simt ca ea se apropie, dar luna trekuta menstra mi-a venit cu 10 zile mai devreme, am avut relatie cu prietenul meu fara prezervativ, o facem asa de obicei, dar nu a ejakulat in mine, ce ma fac? imi puteti da niste sfaturi please, poate fi sarcina? am facut test si tot e bine! va multumesk anticipat!

Răspuns Câştigător
| ioanacioco a răspuns:

Stai linistita daca ti'ai facut testul, nu poate fi vb de sarcina. poate ai luat ceva medicamente luna trecuta si din cauza asta iti intarzie.am patit si eu din astea si din cauza gandurilor parca avem sintome, cum ar fi greturi si ameteli.cumpara'ti tampoane ca o sa-ti vina... pupe

6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Ai un ciclu foarte neregulat, asa ca poti fi insarcinata. Ma gandesc daca nu cumva si asa zisa menstra de luna trecuta sa nu fi fost o sangerare pe sarcina. Oricum, tinand cont ca azi sunt 8 zile de intarziere (pe 10), poti face din nou testul de sarcina, dar din urina de dimineata. Testul este de incredere de-abia dupa minim 7 zile de intarziere daca e facut din urina de dimineata si de-abia dupa 10 zile de intarziere daca e facut din urina de peste zi.

| andalu a răspuns:

Buna! daca luna trecuta ti-a venit asa devreme inseamna ca nu ai un ciclu nici macar in limite decente regulat.eu zic sa nu iti faci pb, daca iubitul tau nu a ejaculat in tine nu cred sa fie pb.Totusi trebuie avuta destula grija cu metoda asta de a ejacula "afara" si in cazul in care s-ar intampla sa "ii scape" mergi neaparat sa iei pastila de a doua zi
oricum poti sa iti faci un test de sarcina, e cea mai simpla metoda de a-ti lamuri incertitudinile, e ieftin, practic, si in 99% de cazuri nu da gres!
pupikei si bafta happy

| sweetygirl a răspuns:

Deci mai fetelor eu nu va intelegat wits' end si eu sunt fta, dar cand aud ca faceti dragoste fara prezervativ imi zic"nu sunteti sanatoase" ca sa nu va mai faceti aatea griji ca sunt sau nu insarcinata, stiai ca se pot lua diferiti microbi care duc la alte boli? Sincer daca as fi in locul tau as face'o cu prezervativ si daca nu ar fi prezervativul exista pilua de a 2a zi, una din cele 2 trebuie sa folosesti. Acum fa-ti si u un test de sarcina si data viitoare protejeaza'tewinking

| Ciupy_2848 a răspuns:

Ma nu stiu ce sa zic... La fel procedam si eu cu prietena mea pana cand ne-am trezit ca e in luna a 3-a straight face.
In luna in care am aflat ca e in luna a 3-a facuse vreo 5 teste de sarcina, cu mine de fata. Tot din aceeasi prostie s-a intamplat.
Parerea mea - mergi la un specialist.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce

| pissycutz a răspuns:

De ce nu mergi la un control la un medic particular si scapi de orice dubii?