| justsmile_6110 a întrebat:

Salutare tuturor!
am si eu o intrebare...toate sangerarile din timpul actului sexual sunt din cauza unei rani pe col? se pot datora cumva si abstinentei pe o perioada mai lunga de timp...de vreo 5-6 luni?
astept raspuns! multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Sangerarea la contact sexual nu este niciodata data de abstinenta. Rana pe col nu e singura explicatie, dar e cea mai frecventa cauza. Altele: polip sau cancer de col, polip, hiperplazie sau cancer de endomoetru, sarcina oprita in evolutie, avort in desfasurare, polipi sau cancer de vagin sau vulva.

2 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| justsmile_6110 explică:

Nu stiu daca se fac neaparat de la avorturi avand in vedere ca eu nu am facut vreun avort vreodata. am avut 2 sangerari de genul asta care au incetat dupa incetarea contactului sexual si ambele au fost dupa o perioada de abstinenta. totodata tin sa mentionez ca au fost un pic dure acele contacte. nu am alte dureri inainte de contact, in timpul sau dupa. nu stiu ce sa zic...