| Madalyn a întrebat:

Salutare tuturor. Am si eu o problema, eu si prietena mea, alaturi de care nu sunt de mult timp (cam de 2 saptamana.) am cam intrat intr-o rutina zilnica. Nu prea facem nimic nou, iesim doar seara intr-un PUB, bem ceva, mai discutam, ne plimbam putin ... sex, am facut doar de 2 ori pana acum.
Am intrebat-o si ea zice ca se simte bine asa cum suntem acum. Dar eu ma simt aiurea, acasa nu am cum s-o aduc sa vedem un film, la ea nu putem merge ca sta cu bunicii si fac urat.
Nu am fost niciodata adeptul relatiilor serioase si acum nu prea stiu cum sa ma comport intr-una.Ce sfaturi imi dati?

7 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Rutina asta duce la obisnuinta, la plictiseala si la monotonie.Deci cu siguranta trebuie sa iesiti din ea si ar trebui sa ii explici si ei asta.In loc sa mergeti seara sa va plimbati si la un suc,du-o la un film daca aveti cinema in oras,sau la teatru,vorbeste cu un prieten sa mergeti pe la el pe acasa,du-o in alt oras sa il vizitati asa intr-o zi,nu ai nevoie de multi bani pentru asta.Mie mi se pare devreme ca sa faceti sex,dar daca tu zici ca nu vrei o relatie serioasa, inseamna ca asa e normal pentru tine. Oricum, nu te ingrijora asa de monotonie daca nu veti avea o relatie indelungata si daca nu esti indragostit de ea. Faci lucruri pentru ea si pentru a schimba starea in care va aflati decat daca iti pasa.Incearca sa te mai gandesti si u la lucruri noi,si orice iti trece prin cap, fa cu ea, du-o.Depinde si ce varsta aveti. Puteti sa mergeti si la o petrecere,la club,la karaoke,undeva sa va distrati, sa cantati, sa dansati. Orice lucru nou in relatie e benefic.

| DH01 a răspuns:

Fii tu insusi, gandeste tu, tu stii cel mai bine.

| ofatafrumoasa a răspuns:

Incearca sa faci in asa fel incat sa te simti si tu bine. Daca nu puteti vedea un film la tine sau la ea duo la cinematograf. Si nu ti-se pare ca ai cam luat-o inainte cu sexul- 2 saptamani si sex de 2 ori. happy

| Ilincuț a răspuns:

Daca deja in 2 saptamani ati trecut la sex nu crezi ca era logic sa intervina monotonia? Parerea mea e ca ar trebui sa o luati mai usor si in legatura cu tine... esti sigur ca simti ceva pentru ea? Ar trebui sa fii foarte fericit in prezenta ei si sa nu te plictisesti cu ea...