| annaAN a întrebat:

Salutare tuturor. Astazi mi-am inceput viata sexuala am avut primul contact sexual care a fost neprotejat. I-am facut sex oral, a ejaculat prima oara dupa care s-a spalat iar apoi a urmat un contact sexual vaginal neprotejat, l-a scos la timp insa acum seara simt o durere in zona burtii si parca mii greata. Posibil sa fie din cauza ca is usor speriata? Ciclul mi s-a terminat pe data de 17 si urmeaza sa se incepapa cam pe data de 13 luna urmatoare. Sunt sanse sa fiu insarcinata? Rog seriozitate.

6 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Bună! De ce nu te informezi măi dragă inainte de a ti incepe viata sexuală, nu i ti este scîrbă sa faci sex oral? Durerea de burtă si greața pe care le simti sunt datorate dereglărilor hormonale, fi sigura ca o sarcină nu o descoperi in aceeasi zi cand ai facut sex, nu, ci după vreo 21 de zile daca faci testul de sarcină si daca evident erai in perioada fertilă, multe femei se chinuiesc ani de zile sa faca un copil, deci o sarcină nu apare peste noapte, Tu mergi la medicul ginecolog, nu ne dai niciun detaliu cum ar fi: I-ei sau ai luat anticonceptionale? Ce varsta ai?

| RAY a răspuns:

Personal cred ca sunt sanse mici mai ales ca greata nu apare atat de rapid e pur simplu un efect placebo, poti sa faci un test de sarcina in caz de ceva, pe viitor poti lua anticeptionale, nu e absolut nimic rau ca iai facut sex oral vezi sa-si faca si el tie, sexul trebuie mai mult ca sa exprimentezi mai mult sa ai orgasme, multa bafta

| mihai69 a răspuns:

Sunt șanse destul de mari - teoretic ești la începutul perioadei fertile, iar el avea spermă pe uretră care s-a scurs liniștită în vaginul tău.
Simptomele actuale nu sunt din cauza unei sarcini, ci a deflorării și a primului sex. Cele legate de sarcină apar după nidarea ovulului fecundat. Citește tu cam în cât timp de la fecundare are loc asta.
Dar hai să presupunem că de data asta nu ai rămas gravidă. Dar la ceva boli cu transmitere sexuală te-ai gândit că ai putut contracta? nu de alta, dar o sarcină nu ține mai mult de 9 luni, dar sunt unele boli de are nu mai scapi (HIV, HPV etc.)...

| Emilian65 a răspuns:

Astazi, din calcule, ar fi inceputul perioadei fertile, deci sansele de a ramane gravida sunt mari. Astapta sa treaca minim 21 de zile de la ultimul act sexual, faci un test de sarcina si vezi daca esti sau nu gravida.

| JackTD a răspuns:

Sunt șocat ce fete sunteti!
Faceti sex oral?
De unde v-ati invatat?
De pe siteurile porno?
Ginditiva ce faceti!
Baiatul ala nu ti-a facut tie sex oral, nu fii/fiti proaste nu sunteti niste actrite din scenele cu porno...
Mii scirba sa citesc asa ceva

| Necunoscut112 a răspuns (pentru JackTD):

"mii scarba" sa vad analfabeti pe aici.