| abc23 a întrebat:

Salutare tuturor! Ce trebuie sa fac ca sa o recuceresc pe fosta mea prietena... dar mai bine va dau mai multe detalii ca sa primesc raspunsuri mai concrete?!

Am avut o relatie scurta cu o fata pe care o cunosc inca de mic copil. Totul a fost frumos, nu ne-am certat deloc, am discutat despre orice problema, sincer, deschis, dar intr-o zi, cand ma pregateam sa merg la ea pentru prima data (pentru o intalnire mai lunga, acasa la ea), m-a sunat si mi-a spus ca s-a gandit mai bine, si ca avea emotii pentru ca urma sa ne intalnim, iar ea a adaugat ca nu se simte bine intr-o relatie si vrea sa ne despartim pentru ca nu se mai simte indragostita. (m-a mirat acest fapt pentru ca avea emotii inainte de intalnire, care banuiesc ca erau de dragoste).

Am incercat sa o conving pentru ca sufeream amandoi, dar a spus ca nu-si schimba parerea. Chestia este ca imi cauta mereu privirea si ne privim foarte lung, ne zambim, si cand ne-am plimbat impreuna cu mai multi prieteni, printre care si prietenele ei cele mai bune, tot langa mine statea, foarte aproape.

Si o alta treaba: la inceput de relatie zicea ca simte foarte mult pentru mine si ma iubeste cu adevarat, iar in ziua aia mi-a spus ca nu mai este indragostita. Recent, m-am plimbat cu mai multi prieteni, printre care si ea, si tot langa mine statea peste tot... iar la o discutie, cand era neatenta, iar toti ziceau ca e indragostita, ea a spus ca nu e, dar ar vrea sa fie, iar cand a spus acest lucru, s-a uitat doar la mine si mi-a zambit, deci era clar ca imi era adresata mie acea vorba. Acest lucru s-a intamplat la doar 1-2 saptamani dupa despartire.

Problema este cum sa o fac sa fie din nou indragostita de mine, dupa ce se observa clar ca mai tine la mine si inca ma mai iubeste, chiar daca ii este rusine sa mai spuna, dar nu vrea sa-si schimbe opinia (o fi avand ceva, sau o fi discutat cu cineva care i-a bagat vreo idee in cap).

De aceea am apelat la voi, pentru a-mi sugera ce trebuie sa fac ca sa fie din nou indragostita de mine, tinand cont ca aici poate exista persoane care au trecut prin acest lucru si m-ar putea ajuta. Oare un pic de "indiferenta" ar strica, dar sa-i dau senzatia ca inca o mai doresc si o mai iubesc (desi toata ziua ma gandesc la ea)? V-as fi foarte recunoscator daca m-ati ajuta!

Răspuns Câştigător
| matsa15 a răspuns:

Trateaz-o cu indiferentahappy fetele urasc asta. Cu cat ii arati ca nu iti pasa, cu atat ea o sa vina la tine mai mult. Eventual poti sa stai mai mult cu o fata si ea sa afle, va fi foarte geloasa si o sa te vrea inapoi. asa isi va da seama cat de fraiera a fost si ca tine la tinehappy Ai grija sa nu o ranesti

8 răspunsuri:
| ignore a răspuns:

Da baga putina indiferentabatting eyelashes poate face ceva si in timpu asta te mai gandesti si tuh. daca nu vb cu ea deschis cheamo undeva e clar te place dar poate nu vrea sa fie ranita sau o fi auzit ceva urat despre tine cine stie:X

| Merry24 a răspuns:

Lasa timpul sa decida

| justme_3711 a răspuns:

Eu zic sa te porti mai indiferent cu ea si asa va veni ea la tine.Am trecut si eu prin asta si baiatul pe care nu-l placeam si el ma placea facea pe indiferentu si a reusit sa ma atraga happy. succes :*

| abc23 explică:

Ignore, nu cred ca a auzit ceva rau despre mine, pentru ca mi-a spus ca sunt baiatul perfect si nu o merit. Dar a vrut sa ne despartim pentru ca nah, nu se simtea bine, dar eu as fi de parere ca ma provoaca si sper sa ii raspund provocarii. Astept raspunsuri de la fete pentru ca ele stiu mai bine. Multumesc pentru actualele raspunsuri!

| abc23 explică:

Chestia e ca eu nu prea pot sa ma abtin ca sa nu intru in discutie cu ea, dar o sa incerc sa devin mai indiferent, desi imi va fi greu!

| abc23 explică:

Va rog sa-mi spuneti si cum manifest aceasta indiferenta, deoarece eu stau la 8 km de ea, si nu ne intalnim prea des, dar ne vedem pe facebook sau pe mess in fiecare seara. Insa, mai ies cateodata cu prietenii, in diferite locuri, unde stam cateva zile si vine si ea. Cum as putea sa manifest aceasta indiferenta in conditiile astea?

Răspuns utilizator avertizat