| ShadonyX a întrebat:

Salutare tuturor!
Imi spun si eu oful asta, ca deja se acumuleaza prea multe.Ori sunt eu nebun, ori nu mai inteleg nimic.
Am vorbit cu o fata destul de mult pot sa spun eu.Au fost conversatii decente pana s-a schimbat totul.
Tipa a devenit anosta in mesaje si-a schimbat tot stilul ala de a raspunde.Raspundea la mesaje si dupa 2-3 ore daca nu mai mult.Ok!
Am inteles! Nu a mai vrut sa vorbeasca cu mine!
Am lasat totul balta,chiar daca aveam o atractie pentru ea.Mi-am vazut de treburile mele, pana m-a contactat ea intr-o zi, ca si-a gasit un job la mine in localitate.I-am spus"Bravo! E super!"
Dar de acolo iar au inceput mesajele.O vreme din partea ei, dupa am reinceput si eu.Am vorbit, iar 2-3 saptamani, pana imi spune intr-o zi"Da, tu nu ma mai vizitezi?" Trebuie sa-ti propun eu asta? ( Pai la cat ti-am propus eu in trecut, logic ca am vrut sa vad si ceva initiative din partea ta).I-am spus ca o vizitez curand la job.Am aparut intr-o zi, asa prin surprindere daca tot era si ziua mea, sa o cunosc personal si sa beau un suc cu ea.Bine!
Dupa 2-3 zile,brusc,parca totul a murit.A devenit anosta! I-am spus ca o mai vizitez intr-o zi, a spus"aaa, bine, cum vrei! "
Am simtit ca iar o iau la vale.Asa ca azi avand putin timp liber,am hotarat sa merg la ea.Dar,asta deja mi-a creat un dezgust total.
Am vorbit cu ea dar parca doar eu eram in aceea conversatie si un robot.Pur si simplu,ignora uneori ce vorbeam si se uita pe telefon.
Asta m-a facut sa ma simt prost. Daca nu-ti place compania mea,spune-mi sa plec, nu ma pune sa bat acolo ca prostul din gura fara nici o noima.O conversatie din cate stiu se face intre doua persoane nu intre mine si pereti.
Am stat acolo ceva timp, pana m-am hotarat sa plec acasa.
Nu stiu! Chiar nu o mai inteleg.
Mai radea din cand in cand, atunci cand am spus cate o gluma.Zambea mai friendly.
Si atunci cand mi-am luat ramas bun, s-a uitat la mine ca la felul sapte.Adica un ceau din ala sec,fara nici o expresie faciala, in timp ce eu am salutat asa cu toata bucuria mea.

Nu stiu de ce, am o presimtire, ca m-a bagat in stupizenia aia de friendzone.
Voi ce spuneti? Credeti ca mai bine renunt de tot sa mai comunic cu ea?
Nu cred ca o afecteaza daca dispar dar sa nu fiu eu afectat

Răspuns Câştigător
| BuBBlesykeSs a răspuns:

Un caz asemanator am avut si eu dar era un el, de fapt inca il am. Prima saptamana a fost frumoasa dupa au cam inceput sa scartaie treaba, cu un raspuns "bine la munca " dat a doua zi laughing) / 2 -3 ore sunt minuscule nu vrei sa stii cati nervi mi-a produs laughing.Si eu mi-am pus "N" intrebari oare cu ce am gresit si i am pus si lui si tot degeaba ca nu am primit nimic. Si tot primesc mesaje cu "Ce faci?" pana o sa cedez si o sa l tin minte "pomul de Craciun laughing)". Eu zic sa nu ti mai bati capul pentru ca nu merita, lasa timpul sa treaca daca o sa fie ceva intre voi o sa fie, daca nu, nu. Bafta!

| ShadonyX explică (pentru BuBBlesykeSs):

2-3 ore in cazuri frumoase.Ca puteau sa treaca si 6 pana la a doua zi deci, e cam la fel laughing
La fel si la mine! Am intrebat de 2-3 ori de ce raspunde asa.Raspuns de nota 10"Chiar nu stiu de ce"
Nu-mi bat capul, ca ajung sa o iau razna.De parca ar fi prima oara cand face asa.
Mersi!

| BuBBlesykeSs a răspuns (pentru ShadonyX):

Sunt de neinteles lucrurile astea. si eu mai fac asa cu anumiti baieti cand nu am chef de ei eventual nu le raspund deloc, doar ca aici e vorba de noi doi si trec 2 3 zile si mi scrie iar. probabil vorba ta sunt bagata la "friendzone" laughing)) eu am obosit sa l mai caut, prea multa atentie strica sad.

| ShadonyX explică (pentru BuBBlesykeSs):

Hmm,in general noi bagam mai rar in friendzone, dar e o posibilitate si asta.Nimic nu mai e surprinzator in ziua de azi laughing
Lasa, ca o sa-i vina mintea la cap sau o sa se joaca asa pana se plictiseste.
Asa am facut si eu.Prea multa atentie, strica.
Nu e capat de lume acum.

| BuBBlesykeSs a răspuns (pentru ShadonyX):

Nu e, doar ca ma oftic maxim cum pot fii unii asa. laughing)) in fine ..noi sa fim sanatosi :*

| ShadonyX explică (pentru BuBBlesykeSs):

Asta cu ofticatul imi creaza amintiri.Dar corect! Noi sa fim sanatosi! :* Mersi pentru ca ai dezvaluit aici putin din vasta ta poveste nemultumitoare laughing

| BuBBlesykeSs a răspuns (pentru ShadonyX):

Pai prima data cand am citit mesajul tau... am zis ce naiba o fii chiar el?!? dar nu, nu esti el ca unele chestii nu se potrivesc, dar in mare parte cam asa ceva am patit o si eu?

| ShadonyX explică (pentru BuBBlesykeSs):

Pe principiul "seamana dar nu rasare " laughing
Era ironic sa fiu persoana de care ai spus laughing
Asta e! Uneori nu toate lucrurile ies cum vrem noi.
Mergem inainte, fara sa ne uitam in spate.
Ce chestie.Am cerut sfaturi si am ajuns sa ofer sfaturi laughing

| BuBBlesykeSs a răspuns (pentru ShadonyX):

Pai ne consolam aici amandoi ca am trait aceeasi "poveste" laughing)

| ShadonyX explică (pentru BuBBlesykeSs):

Daa,corect!
Facem voluntariat aici
Facem cu schimbul laughing Consolare virtuala! laughing
Oricum, e interesant sa vezi ca mai sunt persoane cu aceeasi patanie laughing Macar ramanem cu amintiri nostime, nu cu sechele laughing

19 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Ciudat cazul ei dar nu pare o persoana serioasa. Poti so lasi balta

| ShadonyX explică (pentru mgtow):

Pare serioasa dar azi e intr-un fel, maine in altul.Pur si simplu, nu pot sa obligi pe cineva sa-ti acorde timpul lui daca nu vrea.Eu l-am acordat pe al meu chiar si cand eram la servici, imi gaseama un hop sa-i raspund.

| mgtow a răspuns:

Nui normala la cap asa nu se traieste in viata azi una maine alta

| ShadonyX explică (pentru mgtow):

Corect! Si pe mine ma enerveaza lucrul asta.Chiar si acum i-am scris un mesaj acum 6 ore.L-a vazut pe la ora 20 si dumnezeu cu mila.Asa important is eu de nu mai poate.
O las balta. Oamenii nu invata decat atunci cand pierd pe cineva.Asa ca ghinionul ei.Eu nu mai pot sa dau tot iar si sa stau ca un prost pentru ea.

| mentholinks a răspuns:

Problema e ca te misti greu. Adica tu vb azi cu ea, o vizitezi peste cateva zile, apoi mai stai cateva zile sa mai vb nu stiu ce. Nu se face asa mai ales daca ei ii place de tine.

| ShadonyX explică (pentru mentholinks):

Chestia cu ii place de tine, e de mult timp sub semnul intrebarii.
Daca am tot propus inainte sa o intalnesc si a gasit pretext ca nu poate, ce poti sa tragi de aici.
O persoana care doreste sa aiba de a face cu tine, te cauta si ea nu doar tu.Si daca-i spui ca treci pe la ea, sa primesti un raspuns"cum vrei tu"
Normal nimeni nu-si rupe din timpul lui pentru o persoana daca nu simte ceva.
Ce trebuia sa fac? Sa ii spun ca imi place de ea.Cred ca s-a vazut, fara sa-i comunic asta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă îți dă ea mesaje încă nu te-a uitat deci mai ai o șansă.

| ShadonyX explică (pentru anonim_4396):

Da,mi-a dat la inceput.Dar acum iar e la fel. Daca eu nu-I scriu o saptamana.S-a mai intamplat din motive, nu primesc nici un semn de la ea.
Adica, eu mi-am facut treaba, am incercat si am dat tot ce am putut, dar vreau si ceva initiativa din partea ei.Nu sa-i fie tot una daca ii mai scriu sau nu.

| Hellboy96 a răspuns:

Poate ca fata ar fi vrut mai mult, poate o relație cu tine. Dacă tu vrei asta, o poți intreba... După un timp oamenii se plictisesc sa vorbească unul cu celălalt, dar daca ti-a dat mesaj înseamnă ca nu te-a uitat si tine la tine. Bafta!

| ShadonyX explică (pentru Hellboy96):

Pai chiar vreau asta...Mai ales ca o cunosc deja destul de bine, cat sa-mi dau seama ca vreau o relatie cu ea.
La inceput mi-a dat mesaj dar acum daca nu ii scriu eu o saptamana sa zic, nu scrie inapoi.