| oarecare10 a întrebat:

Salutare tuturor! In primul rand vreau sa îmi cer scuze de categorie insa asta e foarte vizitată și iară nici nu știu în ce categorie se poate încadra întrebarea. Deci întrebare mea este legata de saitul ebay vreau și eu sa cumpăr ceva și e prima data nu am idee cum funcționează și vreau sa întreb următoarele :
1 în cât timp ajunge produsul
2 unde ajunge produsul
3 cum ajunge produsul adică mă refer la inpachetare dacă îl împachetează sau vine pur și simplu în pachetul original și poate sa vadă toată lumea ce am comandat
Cel mai bun răspuns ia funda
Mulțumesc mult!

Răspuns Câştigător
| antiqque a răspuns:

1. depinde cine il trimite si cu ce modalitate de transport. poate ajunge in cateva zile sau cateva saptamani.
2. daca e de pe ebay european ( uk, de ) direct la tine acasa, altfel ajunge la oficiul postal vamal din orasul tau si va trebui sa te prezinti si sa platesti taxe vamale pentru a-l ridica.
3. ajunge impachetat asa cum este impachetat orice produs comandat pe internet, nu se trimite niciodata direct in ambalajul original.

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

In primul arnd, cand postezi in categorii neadecvate, adminul este sesizat si la acteva postari de acest gen, iti suspenda contul.
Deci, pe viitor tine cont de termenii si conditiile pe care ai obligatia sa le respecti cand postezi pe acest forum!

Acum, cand cumperi de pe ebay, trebuei sa stii ca sunt milioane de vanzatori si cumparatori acolo, din toate colturile lumii.
Deci, de unde vine produsul pe care l-ai cumparat si ce termen de livrare era afisat de catre cumparator?
Pentru ca asta scrie obligatoriu cand cumperi produsul.

In cazul tau, cel mai probabil marfa vine din China, iar un transport standard dureaza intre 3 si 6 saptamani.
Pachetul este impachetat asa cum cere posta, fara sa se vada ce ai cumparat.