| Ely1234567 a întrebat:

Salutare tuturor!
Sunt însărcinată în cinci săptămâni dar ieri la eco mi-a spus ca nu îi bate inima copilului sunt foarte speriata nu știu ce sa fac...
Mai am câteva sarcini pierdute ajutati-mă cu sfaturi va rog frumos îmi doresc acest copil foarte mult.
E posibil sa bata inima așa repede? E o problema ca nu a văzut încă bătăile inimii bebelușului? : (

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
14 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

E normal daca mama are probleme cu inima, tensiunea, faza e ca se poate naște cu retard, in lipsa oxigenului sau proastei circulației sanguine, nu se creaza rețele de neuroni, dar aia nu spun nimic

| Violleta2022 a răspuns:

Intreaba medicul, nu aici unde nu avem medici!

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu este o problemă că nu le-a observat încă. Ele pot fi decelate mai sigur după 6, 5-7 săptămâni.

| Mosotti a răspuns:

Poate e eroare la eco, oricum 6 sapt e f putin, nici nu stiu daca o avea inima la 6 sapt, naiba stie.
Eu zic ca va fi bine, oricum nu ai ce face.
Sper sa se nasca cu bine, daca nu e bine, aia este, nu depinde de tine. Vei incerca sa faci altul, ca nu ai de ales.

Dar sper sa nu fie cazul de asta.

| Ely1234567 explică (pentru Mosotti):

Mi-a spus ca e dezvoltat normal dar nu îi aude bătăile inimii

| Mosotti a răspuns (pentru Ely1234567):

Pai daca e dezvoltat normal, e bine, faptul ca nu aude inima, e eroare de aparat, ca nu are cum, daca e normal dezvoltat, nu avea cum sa fie daca nu batea inima, murea de mult.

| Ely1234567 explică (pentru Mosotti):

Mersi pentru răspuns happy

| Mosotti a răspuns (pentru Ely1234567):

Cu placere, ai sa fie bine, ai sa vezi, o sa nasti sanatos si bine un copil.

| relian a răspuns:

Inima incepe sa bata din saptamana 4-6, deci ar trebuie sa bata deja, ai spus ca e deja in a 6 a saptamana.
Nu stii ce sa faci? Intreaba doctorii,pe aici nu te rezolva nimeni,deci cauta un specialist ceva si ala iti va da sfaturi,te va consulta,stie ce raspuns sa iti dea.
Ca sa vezi ce lume,vii pe TPU sa intrebi ce sa faci,ori nu stii ce sa faci,pfff cauta un doctor specialist, asta trebuie sa faci, nu sa stai sa te plingi pe TPU.
Naspa de tot ce fel gindesc uni oameni, sau cit mai bine zis., Mai faceti si copii laughing pai niic nu trebuie sa apri pe aici, trebuie sa fii deja la un control ceva.

| Aasdfghj a răspuns:

Buna! De ce nu incerci sa mergi si la alt medic? Cand se intampla altfel de lucruri, e bine sa ceri si o a doua parere. Incearca sa te linistesti. Nu e ok sa ai o stare proasta. Este doar prima parere a unui medic.

| Ely1234567 explică (pentru Aasdfghj):

Da am o programare pe miercuri la alt medic mulțumesc pentru răspuns

| RAY a răspuns (pentru Ely1234567):

Știi câteodată universul vrea sa iți transmită ceva, gen ești prea tânără pentru asta, vezi de o cariera, un copil reprezinta un adio cariera și independenta financiara, gândește-te chiar vrei un copil cu acel bărbat?

| blackann a răspuns:

Ti s-a mai intamplat asta o data...afla si tu ce e gresit acolo, ce sa faci/ce sa nu faci, asculta indicatiile medicului.

| Ely1234567 explică:

Scuze 6 săptămâni *