| Adytza09z a întrebat:

Salutare va intreb ai eu urmatoarele.
Daca pretenei mele i-a venit ciclu pe 13 luna asta si a tinut o aproape 5 zile si azi am facut sex protejat prima data am facut vreo 3 min asa fara sa mi dau drumu.
Eu am scos prezervativu si l-am aruncat, apoi la vreo 10 min am facut iar desigur cu alt prezervativ.
INTREBAREA ESTE; daca nu cumva o fi ramas lichid din ala de la primul numar si ea a pus mana in vagin.(de pus a pus), se poate cumva vreo sansa sa ramana.
Intreb pentru ca nu stiu de ex daca ciclu a tinut o 5 zile dupa astea 5 zile in continuare esti in perioada aia care nu poti ramane.e ciclu neregulat e la vreo 28 30 31 de zile
Lamuriti ma si p mine, va multumesc

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

In cazul in care ciclul menstrual al prietenei tale chiar asa neregulat a avut mereu o lungime de peste 28 de zile, cel putin teoretic perioada fertila incepe dupa ziua a 10-11-a a unui astfel de ciclu. In concluzie perioada fertila ar putea incepe de prin data de 23-24 Iunie dar in primele 1-2 zile ale respectivei perioade probabilitatea de a se forma o sarcina este de cel mult 10-15% in conditia in care in mod sigur ajunge sperma in vagin. In situatia descrisa de tine, atat posibilitatea cat si probabilitatea de a se putea forma o sarcina este cel putin teoretic aproape imposibila. Multa sanatate!

1 răspuns:
| marin81 a răspuns:

Aruncaun ochi aici! http://www.euromaterna.ro/......latiei.php Cel mai sigur ar fi sa mergi sa cumperi un test de la farmacie!