| starsonthesky a întrebat:

Salutare, voi ati iesi cu un baiat / cu o fata care fumeaza?

Eu unul nu sunt pro fumat si de aceea vreau sa aud anumite opinii in legatura cu acest fapt. O zi buna!

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| Bozgi200 a răspuns:

Crede-mă... Si eu sunt anti fumat, si acum sunt împotriva acestui lucru. Dar ghici ce: iubita mea bea si fumează. Exact lucrurile pe care încercam sa le evit cat mai mult. Dragostea vine de unde te aștepți mai puțin.
Ps: daca te deranjează fumul, vorbeste cu el/ea, o sa înțeleagă si o sa te ferească de inhalarea acelui fum. NU ÎI PUNE CONDIȚIA: ne despărțim daca nu te lași de țigări. Te rog eu. Stiu prin ce o să treacă si ce o sa facă

13 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Iubitul meu fumează și eu nu-s fumătoare so... N-am treabă cu el deși îmi pare rău că-și strică sănătatea pebanii lui dar e decizia lui să se lase sau nu, n-am eu nicio amestecătură aici. Efectele le știe și singur.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu as iesii, fiindca nu-mi plac fumatorii si nu ma voi sacrifica niciodata, pentru unul, care nu pune pret pe viata si sanatatea lui.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Sunt nefumator (fumez foarte rar), iar vreo jumatate din fetele cu care am iesit, sunt fumatoare. Nu e deranjant pentru mine, si e dragut ca in prima perioada a tentativei de relatie, tipa reduce/lasa tigarile cel putin in preajma mea day dreaming
M-as si insura cu o fumatoare, nu mi se pare un dezavantaj atat de mare ca va iesi din cand in cand afara in frig, "de placere".

| Sofer a răspuns:

Obligatoriu se lasă de fumat și as sta cu ea.

| SG1995 a răspuns:

Nici eu nu fumez, de băut, nici atât, dar nu cred că dacă iubita mea ar fuma sau bea ar fi problemă.

| alina2k18 a răspuns:

Biensur, sunt si eu fumatoare inraitawinking

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Nu.

| Nemessys a răspuns:

Depinde de situatie. Evident ca nu mi-ar placea acest lucru dar nu e neaparat un motiv ca sa rup legatura cu persoana respectiva sau sa nu ies cu ea niciodata.

Răspuns utilizator avertizat
| mont a răspuns:

Da, de ce nu?

| AdrianVoicu a răspuns:

Mie indiferent ca fumează, atata timp cat personalitatea lui imi face placere

| Isa149047392unicorns a răspuns:

Sincer eu nu a-și ieși cu o persoană care fumeaza deoarece asta ar însemna că stai mult pe lângă acea persoană iar când fumeaza și tu absorbi acel aer plus daca acea persoană fumeaza are și ceva probleme și nu aș accepta asta sper ca te-am ajutat

| hellofromthedarkside a răspuns:

Doar dacă gesturile astea sunt ocazionale.