| anonim_4396 a întrebat:

Salutare. Vreau sa va cer un sfat. Sunt impreuna cu o fata de o luna, ceea ce ma lasa pe mine cu semn de intrebare este urmatorul lucru: nu ne-am tinut de mana decat de vreo 2-3 ori, si atunci cand am fost intr-o drumetie prin padure. De saptamana trecuta ma tot gandesc la faza asta: am fost invitat de tatal prietenei mele la un eveniment unde la sfarsit am stat la masa vreo 30 de persoane si la sfarsit s-a cantat "La multi ani" iar in timpul cantarii am incercat sa o iau de mana pe prietena mea si ea zicea ca nu voia ca mama mea sa ne vada tinandu-ne de mana pentru ca nu stia cum va reactiona, in seara asta am vrut sa o iau de mana dar si-a tras usor mana si nu am mai incercat sa o iau iar de mana. Cand ma mai vad cu ea o sa incerc sa o iau de cateva ori de mana, daca nu o sa vrea nu o sa ii spun nimic, dar din ce in ce mai mult imi apare in minte faptul ca poate si-a pierdut interesul fata de mine, sau poate sunt eu prea insistent cu ea cand vreau sa o invit la o plimbare, la un suc sau ceva. Ceva ma lasa cu semnul intrebarii, ea pare sa nu vrea sa ne tinem de mana, dar cand mergem sa bem un suc, o cafea sau ceva atunci sunt momente si cand ne sarutam, dar nu inteleg ce ar putea insemna faptul ca evita, sau mi se pare mie ca evita sa ne tinem de mana. Ce poate insemna asta?
Eu sunt genul de baiat care ma indragostesc foarte repede si ma atasez foarte mult de persoana iubita poate defectul este la mine

7 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Probabil ii e rusine cu astfel de gesturi de afectiune intr-un public larg, asa cand sunteti la suc vede deja cine e acolo si se simte mai in siguranta, pe strada lumea se schimba continuu

| Violleta2022 a răspuns:

Vda ca aveti 21 si respectiv 24 de ani, ceea ce va plaseaza in categoria adultilor, asa-i?
Cred ca trebuie sa discutati voi doi, ca nu mai sunteti copilasi de 10-12 ani sa cereti voie la mama si tata, ca sa mergeti de manuta, maia les daca va iubiti si vreti o relatie lunga si frumoasa, atunci, comportati-va ca adultii.

| Crackman a răspuns:

Nu prea este normal, se evita in public ( inseamna ca nu vrea sa arate ) de multe ori fata tinde la mana happy. Poate este mai rusinoasa ( desi te saruta ) destul de dubios. Cum se comporta in particular? Daca si atunci face asa, dai bataie.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu știu care-i problema ei, csz eu am încercat de mai multe x, dar mă simt incomod, ciudat, parcă am cătușe, mi se înmoaie tot corpul, am nevoie ca mâinile mele să fie libere, în majoritatea timpului port ghiozdan, încerc pe cât posibil să evit pungi/genți etc. plus că eu gesticulez, mai ales când sunt cu cineva și din nefericire am anumite ticuri care necesită folosirea mâinilor.
Eu chiar dacă nu îmi manifest afecțiunea în public(incluzând și săruturile), asta nu înseamnă că mi-am pierdut interesul sau nu sunt îndrăgostită și atașată de acea persoană, pur și simplu nu-mi place, nu e big deal.
Ce rost are să te gândești că poate defectul e la tine, uite, în situația mea, defectul e la mine, totuși întreab-o care-i faza.
Acum observ că am foarte mulți pitici pe creier ))

| QElenaBoghiu a răspuns:

Bună.
Încearcă să te răcești puțin de ia sa nu ii mai arăți atâta afecțiune după te ia de fraier.

Așteaptă și de la ia sa facă un pas, nu numai tu.
Poate ia nu are interes fata de tine de te tot respinge.

Dar poate fi și a doua scuză
Cum ar fi :fetei nu i place sa fie ținută de mână în public asta însemnând că nu vrea sa se afișeze.

| Plato a răspuns (pentru QElenaBoghiu):

"Încearcă să te răcești puțin de ia sa nu ii mai arăți atâta afecțiune după te ia de fraier."
E o aberatie cum nu s-a mai auzit. Desi stiu ca exista astfel de specimene, mi se pare ireal sa gandesti asa.

| Hutzy95 a răspuns:

In particular isi manifesta foarte bine sentimentele de dragoste, chestia e ca eu dau multe imbratisari, sunt cu imbratisarile, dar in particular e super ok