| Sfm08 a întrebat:

Salutări!

Am ceva nelămuriri, poate mă ajutați.

Am penisul de 12-14 cm(depinde de erecție si masuratori????).
Consider că e o dimensiune medie spre mică.
Problema e că am testiculele tot asa, cam micuțe, si aproape tot timpul urcă in abdomen. Arată si urât.

E deranjant când fac sex pentru că îmi urcă in abdomen si le toc acolo de mă dor, si trebuie tot timpul să le imping inapoi.

Acum, aș vrea să știu dacă mai sunteți careva în situația mea, și dacă aveți ceva soluții?

Apropo penisul in stare flască uneori imi e chiar foarte mic, astfel încât tot timpul imi era rușine să merg de exemplu să fac duș intr-un vestiar la sport unde erau și alți băieți.

13 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Poate vrei sa spui 12-13 cm ca diferenta de 2 cm arata deja ca masuratoarea este gresita.
Este intra-adevar un penis mic (unul mediu este peste 15 cm).

Eu spun sa mai cresti un pic si dupa acea sa-ti faci probleme, penis mic, testicule mici, totul ca pentru un copil la pubertate.

| Sfm08 explică (pentru Violleta2022):

Am zis că depinde si de erecție. E de 13 dacă e musai să fiu exact.
Am 30 de ani, cât să mai cresc? M-a apucat acum pubertatea si nu stiu?

| Sfm08 explică (pentru Violleta2022):

Pe internet se zice că media lungimii Penisului in Romania e de 12, 73cm sau de 13 rotunjit.
Știu că sunt care au penisuri de 16-22, dar sunt si care au de mai mici de 13.
Acum asta e, acolo nu pot modificalaughing

| Violleta2022 a răspuns (pentru Sfm08):

Tocmai de aceea s-a spus ca romanii au penisul mic, ca-l au de 12-13 cmhappy

Din pacate, la 30 de ani nu mai creste nimic, dar poti sa inveti tehnici de satisfactie a femeii, sau sa folosesti jucarii sexuale.

| Sfm08 explică (pentru Violleta2022):

Nu am frici că nu pot satisface o femeie cu un penis de 13. Aia ar insemna că mai mult de juma' din țară nu poate.
Si femeile au vaginul mai mic sau mai mare, ideea e să găsești persoana potrivită.

Dar nu despre asta era intrebarea, intrebarea era despre testiculele care urcă in abdomen, dacă mai pățesc si alții asa, si dacă ar fi ceva soluții să nu urce atât de des.

Tu, fiind femeie, neavând testicule, nu știu cât mă poti ajuta cu un răspuns.

| Together a răspuns (pentru Sfm08):

E prima data cand aud fenomenul asta, nici nu-mi dau seama ce forta le impinge in sus, o fi contractia scrotului?

| Sfm08 explică (pentru Together):

Caută pe net "testicule retractile".
Urcă din scrot in zona inghinală. La frig, la înot, in timpul sexului, se zice că sunt destui oameni care pățesc asa, mă gândeam că poate e cineva căruia i se întâmplă la fel și imi spune dacă are ceva soluții, idei, tratament, habar n-am.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Sfm08):

Sicera sa fiu nu am auzit in viata mea, de testicule care urca in abdomen. Ti-as sugera sa vezi un urolog, ca fenomenul asta pare a fii o curiozitate a naturii, daca se intampla la sex si nu in cazuri de frig, sau alte tratamente.

| Together a răspuns (pentru Sfm08):

Nu stiam de conditia asta. Singura parte buna e ca reflexul cremaster care le impinge in sus scade cu varsta, deci probabil o sa scapi de problema dupa o vreme, daca n-ai ghinionul sa ramana in interior.

| Together a răspuns:

De ce tot impingi ouale inapoi in loc sa le lasi acolo si sa te concentrezi pe sex?

| Sfm08 explică (pentru Together):

Am specificat, se presează si mă dor de la apăsare.

| Together a răspuns (pentru Sfm08):

Ce le preseaza? Ce le face sa urce in abdomen?