| bjornarsson a întrebat:

Salutari TPU!

Am si eu o intrebare legata de o chestie mai ciudata happy. Am vorbit cu o fata ceva timp, nu am avut o relatie sau ceva, doar am vorbit. Ei ii placea de mine si mie de ea. La un moment dat ea s-a suparat pe mine din nu stiu ce motiv m-a blocat pe Facebook. Ulterior a scos block-ul, nu i-am dat niciun mesaj si nici ea mie ca astazi sa vad ca iar m-a blocat.

Puteti sa ma luminati si pe mine in legatura cu urmatoarea situatie? De ce procedeaza asa?

Multumesc!

36 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Fiindca nu vrea sa te mai vada.
Ce-i greu sa intelegi atata lucru?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut!

Cu siguranță procedează așa pentru că nu te-ai comportat in felul în care și-ar fi dorit ea și crede-mă nu vrei sa te comporți in funcție de așteptările sau dorințele cuiva ci sa fii tu din libertatea de a fi

Mult succes frate!

| geoconda a răspuns:

Am avut aceeași situație ca a ta, doar ca eu sunt fata si da il blocam si eu pe el cred ca de vreo 2 ori pe zi, dar tot il deblocam, dar el găsea soluții sa imi scrie ca era mort după mine. Bun, a durat chestia asta 3 luni, dupa care nu stiu, s-o fi plictisit de mine sau nu stiu de ce nu mai luptă. (Poveste complicata)
Sa trecem la tine:
Asa sunt fetele, te-a blocat, ca era normal, daca ai suparat-o, controleaza-ti cuvintele. Vezi ce o supăra si nu mai face! Da i si tu ei un bloc. Ea te-a scos de la block sa vada daca ii mai scrii tu, dar tu asa fiind ca nu i-ai scris, ti-a dat iar block. Cum adică de ce procedează asa? Dar cati ani ai ma tu, micutule? Tu nu cunosti lumea? Procedează asa ca să te puna la încercare, dacă tu crezi că poți avea ceva cu fata asta si merita, si e o fata bună, nu o lasa, tine te de ea, lăsati dracu orgoliile, ca m-am săturat. Asa am pățit eu cu băiatul ăla, si cat am suferit, am avut depresie.

| bjornarsson explică (pentru geoconda):

Pai din moment ce ea mi-a dat block prima oara fara sa-mi spuna motivul real, eu de ce sa mai insist sa o caut?

| Nyarlathotep a răspuns (pentru bjornarsson):

Nu ai nici un motiv s-o faci. Ti-a demonstrat ce fel de persoana este, ti-a demonstrat ca din senin se poate lepada de tine fara ezitare, ti-a demonstrat cand ti-a dat unblock ca nu meriti nici macar un salut din partea ei, tot tu "trebuie" sa fi ala care sa ignore faptul ca nu te respecta si sa-i dai atentie, ti-a demonstrat faptul ca pentru ea existi doar cand are ea chef de tine. Doar cand are ea chef de tine, nu si invers. Daca are chef de tine, iti da "onoarea" dde a te mai injosi in fata ei, dandu-i atentie. Daca n-are chef de tine, block, sa nu te vada, sa nu te auda, sa nu-i pese. Ti-a aratat ce parere are despre tine. Faptele spun tot! Daca urmezi acest principiu simplu, vei stii intotdeauna intentiile fetelor. Cine iti spune ca "n-ai de unde stii ce gandeste o fata", vrea sa te pastreze in starea aia de incertitudine, de nesiguranta. Cine iti spune ca "n-ai de unde stii ce gandeste o fata" este genul de fata care face exact la fel.

| geoconda a răspuns (pentru bjornarsson):

Păi dacă o placi, o cauti, daca nu, nu, si ea își va da seama ca ai vrut doar o joaca

| geoconda a răspuns (pentru Nyarlathotep):

Ok, lăsați-o așa!

| Nyarlathotep a răspuns (pentru geoconda):

"Păi dacă o placi, o cauti, daca nu, nu, si ea își va da seama ca ai vrut doar o joaca" - Deci ea demonstreaza lipsa de respect, si tot el trebuie sa demonstreze ca "nu a fost decat o joaca". Interesanta gandire ai, domnisoara 15 ani. La fel pot sa spun si eu: daca ea il place pe el, ii saluta prima, ii da dovada ca vrea ceva cu el, daca nu, continua cu manipularea, block-unblock, block-unblock.

"Nu, Nu, nu. Eu doar am fost nesigură pe nesiguranta sentimentelor lui. Adică era un test!" - Asta e problema ta, nu a lui. Mi-am dat seama ca era un test. Testul nu-ti confirma daca are sau nu sentimente. Tot ce face este sa indeparteze barbatul de langa tine. Stii care este dovada sentimentelor? Ca este in relatie cu tine. Daca nu avea sentimente, nu-si batea capul. Faptul ca l-ai testat, l-ai facut sa-si piarda si ce avea pentru tine. Testatul baietilor omoara sentimentul, nu-l confirma.

"Nu aveam de unde sa stiu ce simte el" - si simti nevoia sa-ti confirme din 5 in 5 secunde ca inca te mai iubeste?

"dar acum e clar după ce nu mi-a mai scris." - E clar ca tu l-ai indepartat. Baiatul a pornit relatia cu sentimente curate si tu l-ai facut sa-si bage picioarele. Un baiat nu este fata, acum sa simta ceva apoi altceva. L-ai tratat ca si cum simte ca tine si de asta nu i-a mai trebuit si tot tu dai de inteles ca el nu era serios. Ba era serios, pana cand ai inceput tu sa-l faci sa inteleaga ca nu este de stat cu tine in relatie.

"Si daca mi-ar mai scrie, ce sa ii raspund, având în vedere că am suferit enorm." - ca-ti pare rau ca l-ai tratat ca o imatura, ca din cauza ca erai si esti paranoica l-ai tratat ca atare, Ai suferit din cauza greselii tale. Greseala ta a fost ca ai tetst ceva ce era suficient de clar si sigur. Testand o persoana, indepartezi acea persoana, nu confirmi nimic decat ca esti paranoica. Daca vreodata iti scrie, ai putea sa-ti ceri scuze.

"Si daca as minți, care ar fi rostul?!" - Sa-ti rafinezi tehnicile de manipularii pentru urmatorii baieti. Sa vezi ce merge si ce nu merge online unde nimeni nu stie cine esti ca apoi sa pui in aplicare in real life. Ca sa incerci pana la ultima suflare sa-mi demonstrezi mie ca baiat ca tu ai dreptate si eu nu, chiar daca nu ai, sa pastrezi aparentele cu orice pret. Haha, motive nu sunt?

| geoconda a răspuns (pentru Nyarlathotep):

Da, dar dacă mă plăcea putea să mă aștepte măcar 2 ani, i-am spus că nu vreau relație de la vârsta asta. O-i fi greșit eu și o-i fi suferit tot eu din cauza greșelii mele, dar a fost o suferință groaznică! Mai mult între noi, nu putea fi! Chiar dacă el susținea că mă place, si eu il plăcea, dar diferenta de varsta vine cu un set de dorințe. Eu am alte așteptări la vârsta mea si el altele pe care eu nu i le pot întreține. Dar când văd că le da ador la fetele din satul meu, le dădea mesaje și colegelor mele, mai pot eu să spun că este baiat serios? Și de asta, pentru că eu caut o aprobare continua, caut ceva serios, pe cineva serios. Ultima conversatie pe care am avut-o a fost Acum 7 zile. Asa este, de ce mi-ar mai scrie el?! Nu își vede rostul. Eu credeam altfel iubirea. Dar nu merge având în vedere că eu nu am experiență și nu ne putem vedea, nu putem avea sărutări pentru că sunt prea mica, frate si mi se pare ciudat. Si nu am de unde sa stiu ca era ceva clar si sigur dij partea lui, pentru că băieții sunt niște mincinoși și nici ei nu îmi imaginează macar ce scot pe gură! Crezi ca o să îmi mai zică ceva? Adică eu am fost alături de el în momentele grele, când era plecat în străinătate, macar putea avea putin respect. Dar dacă îmi trimitea mesaje, eu prindeam si mai mult sentimente asupra lui. Nu am eu de ce să îmi cer scuze. În ultima convorbire am vorbit frumos unul cu altul si de atunci, gata. Doar el imi dădea mesaje, eu nu. Dar nici el Nu imi mai dădea daca nu ii reacționăm eu la meme-uri. Ca are tehnica asta, si colega mea i-a reacționat si dupa o secundă i-a si dat mesaj. Deci? Ce pot sa i cer?! Și eu sunt foarte geloasa! Acum, la un meme i-au reacționat 10 fete, acum cu toate a vb sunt sigura. Eh, sa le ia pe ele atunci. Oricum, mie numai la el imi da gândul, mi-o fi făcut farmece dracu

| geoconda a răspuns (pentru bjornarsson):

Așa e, nu o mai cauta. Ti-a dat block pentru că te place de fapt!

| bjornarsson explică (pentru geoconda):

Pai si cum vine asta? de ce a mai dat block?

| Nyarlathotep a răspuns (pentru geoconda):

"Da, dar dacă mă plăcea putea să mă aștepte măcar 2 ani," - Pe ce lume traiesti fetito? Ce om normal la cap asteapta 2 ani, fara sex? Tu gandesti cand scrii? Tu citesti ce scrii? Eu n-as sta o saptamana in relatie daca nu vad semne ca fata cu care sunt nu are pofte. Eu ca barbat nu am ce sa demonstrez nimanui. Sa astept 2 ani pentru ce? Ca sa aflu peste 2 ani ca sexul cu tine este unul mediocru? Ca nu ne potrivim in pat? Ca nu a existat chimie si am stat in relatie 2 ani ca sa ai tu cine sa-ti ofere atentie, si sa-ti rezolve problemele? Nu multumesc. Zic PAS si la revedere. Cand pui un baiat sa te astepte nu ii dai de inteles decat ca nu-l respecti, nu-ti pasa de nevoile si dorintele lui, il tii acolo doar ca accesoriu.

"O-i fi greșit eu și o-i fi suferit tot eu din cauza greșelii mele, dar a fost o suferință groaznică!" - Si faptul ca a fost so suferinta GROAZNICA ar trebui sa-l faca pe el vinovat? Sau crezi ca daca a fost suferinta asa de groaznica, avea el vreo datorie sa faca ceva? L-ai tratat cu raceala. Ce trebuia sa faca? Sa vina sa te ia in brate si sa te pupe toata? Evident ca a plecat si plecat a fost. Si daca este om inteligent, va uita si ca existi.

"Mai mult între noi, nu putea fi! Chiar dacă el susținea că mă place, si eu il plăcea, dar diferenta de varsta vine cu un set de dorințe. Eu am alte așteptări la vârsta mea si el altele pe care eu nu i le pot întreține." - de acord cu tine ca diferenta de varsta ar fi facut imposibil ce voia de la tine. Nu poti sa spui ca nu ai obtinut nimic de la dansul. Te-a validat, si-a aratat interesul pentru tine si pentru o relatie, dar un barbat trebuie sa mai si F. Daca nu F. cu tine atunci va FFFFF cu alta.

"Dar când văd că le da ador la fetele din satul meu, le dădea mesaje și colegelor mele" - Si ce voiai sa faca? Sa taie penisul, sa-l agate in cui pana erai tu gata sexual? Evident ca se duce la cine va fi mai disponibila decat ai fost tu. Asta face orice barbat, isi incearca optiunile.

"mai pot eu să spun că este baiat serios?" - Nu prea cred ca mai tine cont ce parere ai tu. Sincer nici eu nu tin cont de parerea unei tipe care imi spune ca trebuie sa o "astept" 2 ani. Cand iti iese pe gura chestia asta, parerile, opiniile tale devin nule pentru mine din acel moment. Nu pot sa iau in serios nici o fata care imi toarna placa aia cu "asteptatul".

"Și de asta, pentru că eu caut o aprobare continua, caut ceva serios, pe cineva serios." - Recomand un terapeut. Aprobare continua = probleme la cap. Ceva serios ca sa ce? Serios din ce punct de vedere? Sa-ti zica din 5 in 5 secunde: esti minunata, esti perfecta, esti fara greseala, tot timpul ai dreptate, vremea afara e senina, nu ploua, nu ninge, nu bate, nu troncane, totul e roz. laughing Eventual sa nu aiba nici penis si nici sa ceara sex vreodata, nu-i asa? Recomand Siri sau Alexa. Daca le programezi, te vor aproba alea din 5 in 5 secunde asa cum doresti.

"pentru că băieții sunt niște mincinoși și nici ei nu îmi imaginează macar ce scot pe gură!" = rade ciob de oala sparta.Ar trebui sa te uiti si in curtea ta si a fetelor in general, ce minciuni si ce manipulari folosesc pentru a obtine avantaje de la baietii suficient de naivi.

"Doar el imi dădea mesaje, eu nu. Dar nici el Nu imi mai dădea daca nu ii reacționăm eu la meme-uri. Ca are tehnica asta, si colega mea i-a reacționat si dupa o secundă i-a si dat mesaj. Deci? Ce pot sa i cer?! Și eu sunt foarte geloasa! " - Poftim manipulare. Tu manipulezi si tot tu te oftici ca nu pune botul? Baiat destept. Spuneai ceva de tactica? Tu care nu raspunzi la mesaje, sau raspunzi doar ca sa-ti mai scrie ceva. Tu nu te uiti la tine ce faci? Si mai spui de autorul postului asta ca nu are de unde sa stie ce gandeste o fata. Uite ca acum vede ce era in mintea ta cand "nu raspundeai", "cand il lasa-i sa astepte". Te tineai de prostii. Acuzi pe altii ca nu au sentimente pentru tine, tu insuti fiind lipsita de sentimente pentru altii. Si mai crezi ca baietii nu vad asta? Vad si procedeaza ca atare, adica te lasa in lumea ta.

"Acum, la un meme i-au reacționat 10 fete, acum cu toate a vb sunt sigura." - Mda te roade faptul ca nu poti sa-i controlezi fiecare miscare, te roade faptul ca are succes si fara sa ai tu ceva de zis.

Mi se pare trist si amuzant in acelasi timp ca ai pretentia ca cineva sa depinda de tine daca poate fi sau nu fericit.

| geoconda a răspuns (pentru Nyarlathotep):

În fine, o las așa. Poate este cum spui tu. A distribuit niște postari acum, și i-am reacționat in speranta ca imi scrie, cum făcea de obicei, dar nu mai face asta. Și dacă îl șterg de la prieteni, zice ca am fost geloasa ca nu mi-a dat mesaj. E deștept, da, cum ai zis si tu. E deștept ca si-a luat talpășița. Bravo lui, ce sa ziccrying

| Nyarlathotep a răspuns (pentru bjornarsson):

Ti-a dat block pentru ca ii place ce ii oferi: un salut, un compliment, faptul ca ii scrii si ii dai atentie. Asta ii place. Doar ca aceeasi fata, traieste zilnic cu teroarea ca te vei duce la alta fata si din aceasta cauza incepe sa isi bata joc de tine: sa-ti dea block, sa nu-ti raspunde la mesaje etc.

Te-ai intrebat de ce face asta? Pentru ca in mintea ei, daca controleaza si restrictioneaza de cate ori poti vorbi cu dansa, crede ca o vei dori mai mult si ii vei oferi si mai multa atentie cand te deblocheaza si ca nu vei pleca la alta. Asta gandeste fata asta. Asa gandesc multe fete. Ca daca te ignora, daca te blocheaza te fac sa crezi ca urmeaza sa pierzi vreo comoara si te determina sa fi si mai disperat dupa ele. De multe ori le iese, dar in final baiatul isi baga picioarele si pleaca.

Asta e o tactica de manipulare practicata in marketing: sa cresti artificial pretul unui produs, apoi sa-l scazi la loc ca sa creezi disperare in cumparatorul care nu era hotarat daca sa cumpere acel produs. Cresterea de pret cauzeaza disperare si regret la cumparator, urmata de scaderea pretului care determina acel cumparator sa faca pasul si sa cumpere.

Ti-a dat block sa te faca sa crezi ca o pierzi, apoi unblock ca sa te faca sa o cauti imediat si cu disperare mai mare. Intelegi acum?

| geoconda a răspuns (pentru geoconda):

Ori si-a gasit pe alta, ori nu stiu. Dar cum dracu sa ii ofer eu lui SSS, eu la 15 ani..nu se poate.

| Nyarlathotep a răspuns (pentru geoconda):

Eu nu inteleg, tu nu ai pic de rusine. Tu te astepti ca el sa interactioneze cu tine, sa te bage in seama fara sa aiba pretentia sa doreasca altceva. Da, am inteles ai 15 ani, nu poti face sex, nici macar nu l-ai sarutat din ce ai zis si totusi ai pretentia sa-ti fie fidel, ca si cum ar fi proprietatea ta.

Eu nu cer vreodata un favor de la un amic d-al meu fara sa stiu ca-l pot plati, sau rasplati. Tu ai pretentia sa ti se ofere si nu te gandesti sa oferi si tu la randul tau. Ai 15, nu poti oferi. Ok. Atunci nu mai avea pretentii. Cauta-ti unul de 15 ani care sa nu se gandeasca la SSS si iti va da ala atentie fara alte pretentii. Intelegi ce zic?

Nu cauta favoruri de la oameni la care nu poti intoarce favorul.

| geoconda a răspuns (pentru Nyarlathotep):

Ok. Ce e clar ca i mai reactionai la o poză să îmi dea ms, sar nu îmi dete. Asta e. Nu ii mai lua apărarea ca stiu si eu ce vb. Dragostea nu e numa despre sex. Si sunt multe, nu mă mai apuc. Mersi de sfaturi, pa pa

| Loser2020 a răspuns (pentru geoconda):

Nu ma pot abtine sa nu i raspund.Te rog abandoneaza discuția cu "inteligentul" asta de Nyarlathotep.Deja nu mai suport să vad atotstiutori d ăștia in legătura cu fetele care n au in viata lor mana pe o buca. Sunt baiat, am o relatie de 3 ani si inteleg perfect întrebarea si experienta asemănătoare pe care ai povestit o.Dar baietiilor ăștia cu creier de gaina care au un cerc de băieți cu aceeași părere, nu pot să înțeleagă că nu toate fetele sunt pe interes, si spun balivernele pe care le-a spus Nyarlathotep mai sus.Baiatul meu, dacă rămâi cu mentalitatea asta, o să rămâi toata viata cu mâna dreaptă lângă tine si o sa crezi ca la fete e problema.

| bjornarsson explică (pentru Loser2020):

Despre intrebarea mea ce poti sa zici?

| geoconda a răspuns (pentru Loser2020):

Mda, ma gandesc ca a suferit mult in trecut si ca acesta l-a făcut asa autoritar cu propriile sentimente. Dar acum, fiecare vede ce si cum. Tu, de exemplu esti mai deschis, vezi partea plină a paharului și esti optimist. Felicitări!

| Saiko10 a răspuns (pentru geoconda):

Eu nu cred ca ai mai mult de 16, cum poti sa te comporti cum te comporti tu si sa fi o persoana matura? nu poti. Mai bine lasi tu jocurile astea penibile si spune ce simti de fapt, stai sa il blochezi pe unu 3 luni si dupa te miri de ce nu te mai baga in seama, si spui ca era mort dupa tine, dar tu de ce il tot deblocai, oricum, nu am spus chestia asta cu rautate dar probabil la varsta ta o sa o iei ca pe o insulta.

| luffypk a răspuns (pentru geoconda):

Nu mai da sfaturi oamenilor cand chiar tu ai probleme personale pe care nu stii sa le gestionezi. O tipa care-ti da 1000 de block-uri e o tipa imatura si, in acelasi timp, o persoana toxica care se victimizeaza si nu merita sa ai de-a face cu asemenea persoane, doar iti freci nervii. In toata viata mea, cand a fost sa dau block, pai am dat frate de ii si acum acolo si nu m-am intors din cuvant (block dat cand realizam ca nu se poate cu frumosul si ma plictiseam si eu sa discut de 10 ori aceleasi lucruri), faptul ca scoti o persoana de la block si ca nu iti poti respecta hotararea arata cat de slaba esti tu ca persoana.

| geoconda a răspuns (pentru Saiko10):

Am 16 ani, da! Nu o să o iau ca pe o insultă doar pentru ca mi-ați spus că asta o să fac! În fine, nu pot să spun ce simt, pentru că ce simt este pozitiv, adică sunt îndrăgostită de el, dar și?! Daca nu se poate indeplini.

| geoconda a răspuns (pentru luffypk):

O arăta!

| Emma30555 a răspuns (pentru Nyarlathotep):

Domnule, vorbesti cu un copil de 15 ani. Lasă fata în pace sa copilăreasca ca ala de 22 de ani nu avea intenții serioase cu ea vroia și el putina distracție. Ce tot ii dai sfaturi de doi lei când fata scrie ca el vorbea cu toate colegele, vecinele posibile? Ea era îndrăgostită, el nu era, ce tot ii dai lecții de viata? Nu vroia nimic serios era un semipedofil care vroia sa profite de inocenta unei minore de 15 ani. El nu avea nici o problema, el se juca, el manipula, acel adult de 22 de ani. Mulți băieți fac asta, vorbesc cu 20 de fete în acelasi timp pana pica ceva apoi trec la următoarele fiindcă se plictisesc. Crezi ca toți băieții vor relații serioase, majoritatea vor doar sa se distreze.

| Emma30555 a răspuns (pentru geoconda):

Ai procedat foarte bine nu asclta de alte sfaturi, bazează te pe instinctele tale. Băiatul ala cauta doar distracții nu ceva serios.

| geoconda a răspuns (pentru Emma30555):

Asa este! Și el acum, văzând că nu pic, nu mă mai bagă in seama. Mda, si cică, el nu e ca toti băieții.

| Nyarlathotep a răspuns (pentru Emma30555):

Interesant ce zici: lasa fata sa copilareasca, in schimb el ar "trebui" sa caute ceva serios. Si este "semipedofil" pentru ca vrea si el putina distractie, sau pentru ca voia putina distractie dar nu cu o tanti mai in varsta ci cu una mai tanara? Deci el manipula, dar ea nu?

| Emma30555 a răspuns (pentru Nyarlathotep):

Când unul are 15 ani și unul 22 nu ai cum sa mi spui ca ala mic manipulează pe ala mare. Eu am zis ca el vroia doar distracție și încerca să o momeasca pe ea cu promisiuni de relație serioasa, dar vorbea cu altele, deci o mintea, nu vroia relație serioasa cu ea. Nici nu era legala relația ea fiind minora el fiind adult. Dacă își cauta fete de vârstă lui aducă de 20 de ani nu cred ca sunt tanti, încât sa caute minore laughing

| Saiko10 a răspuns:

Nu te duce intr o relatie de genul o sa fi macelarit emotional daca pui sentimente, daca vrei sa te bagi totusi intr o relatie cu ea, cu o persoana parsiva trebuie sa te comporti tot parsiv, intri iei ce vrei si iesi.

| Nyarlathotep a răspuns:

Te-a blocat prima data pentru ca a gasit alt baiat la acel moment si nu a vrut sa vezi ce face ca sa nu te piarda. Daca vedeai ce se duce la altcineva in timp ce iti da semne ca te-ar place, normal ca ai fi lasat-o balta. Ti-a dat unblock dar fara sa te contacteze sa vada daca o urmaresti si o contactezi tu primul. Apoi iar block pentru ca din nou a mai gasit pe cineva si te pastreze pentru mai tarziu. Eu personal tind sa cred ca nu te place, dar se foloseste de tine pentru atentie, si pentru faptul ca o placi. Esti ca un fel de pansament pentru ea de fiecare data cand are nevoie cineva s-o sprijine moral, ca apoi ea sa se combine cu altii.

De ce procedeaza asa? Manipulare. Multe fete fac asta, te duc cu zaharelul ca sa obtina ce vor de la tine, in cazul tau sa obtina valdare si atentie. Cineva m-a invatat odata demult: nu te uita la ce-ti zice, uita-te la ce face. Ti se pare ca o fata care te place, te va bloca? Te blocheaza cand nu prea ii pasa daca existi sau nu. Ii pasa suficient cat sa ii dai atentie cand are ea chef, dar nu suficient incat sa doreasca ceva serios cu tine. Eu nu prea cred ca te place, in schimb se pricepe sa te faca sa crezi asta.

| geoconda a răspuns (pentru Nyarlathotep):

Este total gresit! Nu putem subestima! Am fost în asa situație cu un baiat, si ii dădeam și eu block pentru niște chestiute, nu pot să spun că vezi doamne ce a zis, nu! Și nu m-am dus sa vorbesc cu alții! Adică nu era el vreo a doua optiune, doar asa am simțit! Și tin sa spun ca el acum nu mă mai cauta, ca eu am fost de fapt pasnsamentul lui ca el să se combine după aceea. Eu eram moartă după el si tot ii dădeam block! Nu putem stii ce e in capul acelei fete

| Nyarlathotep a răspuns (pentru geoconda):

"Nu putem stii ce e in capul acelei fete" - ba da, putem stii ce e in capul unei fete. Cand o tipa da block unui baiat vrea sa ascunda de acel baiat ce face cu altul ca sa nu-l piarda drept pansament emotional. Faptul ca ii da unblock, dar nu are decenta de a da ea primul mesaj, mai ales ca ea a facut gestul cu block, ci asteapta din partea lui sa o faca, denota lipsa de respect fata de el, nepasare, si o dorinta de manipulare a acestui baiat. Daca nu ar fi asa cum zic, atunci nimic nu ar opri aceasta fata sa intre prima in discutie. Ori scopul este ca ea sa fie pupata in dos, validata, sa-i fie oferita gratuit atentie, lucru care se intampla doar cand acel baiat intra primul in discutie cu cineva care a demonstrat ca nu vrea sa aiba nimic de a face cu dansul, dandu-i block.

Vezi, putem stii ce-i in capul unei fete. Si nu, nu este total gresit. Este de fapt corect ce zic si te deranjeaza faptul ca expun altora felul cum gandesc multe fete. Si probabil te numeri printre ele devreme ce incerci sa discreditezi ce zic.

"și eu block pentru niște chestiute, nu pot să spun că vezi doamne ce a zis, nu! Și nu m-am dus sa vorbesc cu alții! Adică nu era el vreo a doua optiune, doar asa am simțit!" - Asa ai simtit pentru ca era de fapt a 2-a sau poate chiar si a 3-a optiune. Daca era prima optiune, garantat nu ii da dadeai block.

Cel mai bun sfat pentru baieti: nu te uita la ce-ti zice o fata, uita-te la ce face. Faptele spun tot.

| geoconda a răspuns (pentru Nyarlathotep):

Nu e adevarat! Am spus si repet, am fost în asa situație. Doamna, nu mă deranjează si bineinteles ca avem opinii diferite! Dar eu expun adevarul meu, spun din experienta mea! Că nu toate suntem la fel! Eu inainte de a vorbi cu acest baiat, nu am mai vorbit in viata mea cu altul! sad el a fost primul. Nu mint, asa e! Și am tot vorbit, eu i-am tot refuzat, ca are 22 ani, eu 15 și ce sa faca el cu mine La 15 ani, decat!*^!^!^! Si de 1 săptămână nu mi-a mai scris, adică ce așteaptă acum? Oricum e complicat! Are pe altele, sau poate a găsit pe una care e mai disponibilă. Adică el s-a folosit de mine, eu fiind un pansament sau un randament nevalid. Asa e ca faptele spun tot, dar atunci când ai părinți stricti si tu simti sa faci acel ceva, sau să faci faptele care constau în ce? Dar nu poti, de parinti.

| Nyarlathotep a răspuns (pentru geoconda):

Bun, ai 15 si nu poate face nimic cu tine. Stiai sau intuiai ce doreste, sis totusi te-ai folosit de el pentru atentie, pentru validare si i-ai dat block ca sa-l manipulezi, sa vezi daca te cauta si mai mult. Faptele spun tot. Nu faci decat sa-mi dai dreptate. Foarte bine a facut ca a plecat la altele. Nimic nu este complicat. Poate e complicat pentru tine la 15 ani, sau poate vrei sa faci sa para complicat. Nimic nu e complicat.

"nu mint, asa e" - faptele spun tot, vorbele sunt ieftine. De ce te-as crede pe cuvant?

| geoconda a răspuns (pentru Nyarlathotep):

Nu, Nu, nu. Eu doar am fost nesigură pe nesiguranta sentimentelor lui. Adică era un test! Nu aveam de unde sa stiu ce simte el, dar acum e clar după ce nu mi-a mai scris. Si daca mi-ar mai scrie, ce sa ii raspund, având în vedere că am suferit enorm. O să mă întrebe probabil, când are el nevoie de atenție mea si de sprijinul meu, ma va întreba ce faci? Si de acolo se așteaptă iar sa pornească totul. Si sa intram in diferite subiecte ca să capete el putere. El s-a folosit de mine pentru validare, nu eu!
Dacă nu mă credeți, nu e problema mea! Eu nu am de ce sa mint. Si daca as minți, care ar fi rostul?!