| Villy09 a întrebat:

Salutari tuturor.
Simt ca viata mea o ia pe un drum gresit.
Am aproape 19 ani si in ultimele luni traiesc un cosmar.
Mai exact, in mai am facut impreuna cu fosta mea iubita 3 ani de relatie,ea fiind cu un an mai mare ca si mine. Eu mai am un an la liceu iar ea s-a dus la facultate intr-un oras in celalalt colt al tarii.
Trebuie sa recunosc, 2017 n-a fost un an prea bun pentru noi ca si cuplu,ne-am certat mult mai des ca de obicei,am avut multe momente in care nici nu prea vorbeam,nu gaseam subiecte,nu ne vedeam,dar totul din cauza prostiei si imaturitatii noastre. Pentru amandoi a fost prima relatie cu adevarat serioasa ce a inclus timp petrecut cu familiile noastre,dragoste,plimbari prin diferite locuri doar noi doi si multe secrete spuse unul altuia,deci era lipsiti total de experienta insa ne-am iubit unul pe altul ca doi nebuni iar eu o iubesc si acum. Relatia noastra a fost una a extremelor,acum ne certam din orice nimic,acum ne impacam si ne iubeam nebuneste,amandoi am fost foarte gelosi pentru lucruri care n-ar fi trebuit,si acum chiar regret,fiindca imi dau seama ca asta ne-a indepartat. Cum spuneam,inca de la inceputul anului am inceput sa scartaim foarte mult, ne-am gandit de multe ori ce sa facem dupa ce ea termina liceul si eu am venit cu varianta sa mai stea un an acasa ca dupa sa plecam amandoi la facultate sau in strainatate,initial a fost oarecum de acord,insa dupa atatea certuri cred si eu ca n-a mai fost atat de bucuroasa de idee,cred ca ii e frica ca nu ne mai inteleg.
Ei,ideea e ca in august a avut o nunta la un verisor in orasul in care e acum la facultate iar eu nu am putut sa merg fiindca am avut un examen la scoala de soferi,inainte sa plece a fost foarte ciudat,ne-am iubit mult, am plans amandoi dar nu m-am gandit niciodata ca o sa o pierd. Eu am fost plecat in Anglia o luna dupa examen timp in care ea a venit acasa si a plecat acum 2 saptamani inapoi la facultate.
IDeea e ca mie nu imi vine sa cred ca am pierdut,oriunde ma uit imi amintesc de ea,de ceea ce ma facea sa simt,ma facea sa ma simt iubit,barbat,puternic,imi dadea o motivatie,o iubeam enorm de mult,dar acum nu stiu cum sa fac sa ma impac cu ea fiindca ea nu mai vrea,spune ca nu ne intelegem,ca nu sunt facut sa am o relatie la distanta si asta e destul de adevarat,dar pentru ea as face orice,insa nu ma crede.
Nu pot crede ca din planuri de casatorie,de plecat impreuna in lume am ajuns in situatia asta,plang aproape neincetat,ma uit la pozele cu noi doi si realizez cat de idiot am fost sa o pierd,dar regretele nu isi mai au rostul acum.
Ea pare ca s-a resemnat,poate chiar nu ma mai iubeste, desi acum 2 saptamani cand a plecat a spus ca ma iubeste chiar daca nu mai voia sa fim impreuna fiindca stia ca pleaca ( am mai prins-o aproape 2 saptamani acasa de cand am venit in Anglia pana sa plece dar si acestea au fost cu bune si cu rele ).
Dati-mi va rog o idee cum sa fac sa o recuceresc.
Sunt genul care iubeste nebuneste,nu pot renunta la ea pentru ca o iubesc.
Gandul ca ea e acolo si nu ma pot duce la ea sa o imbratisez,sa o sarut ma omoara. Nu mai am pofta de mancare,nu mai pot zambi,nu mai pot purta o conversatie normala cu nimeni,pana si ceea ce am scris aici nu stiu cat sens are pentru voi care cititi,dar sper sa ma intelegeti.
Sunt disperat sa o fac din nou a mea, sa o fac iarasi femeia iubita care se simtea alaturi de mine.
Multumesc mult pentru ajutor anticipat.

9 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Din cauza studiilor ai pierdut-o, altii o dau peste cap si posibil o violeaza (cu acordul ei) poate testeaza sexul in 3-5. Astea sant femeile mai bine pleaca singur in uk si simte-te fericit acolo, masini ieftine femei tot ce vrei ai

| Violleta2022 a răspuns:

Nu poti sa recuceresti ceea ce ai pierdut deja! Distanta si caile voastre v-au despartit si nu va sunt favorabile.
Tu mai ai de terminat 1 an, ea eset deja la facultate acolo.
Tu nu poti merge la ea, ea nu poate ajunge la tine.
Inca ceva, ea va termina o facultate, pe cand tu....alegi sa mergi la munca afara. Nici aici nu aveti drumuri comune, pentru ca, ea va alege pana la urma tot unul cu facultate, la feld e usor cum a ales sa plece la capatul tarii la acea facultate.
Imi pare rau sa-ti spun, dar nimic nu este in favoarea ta, nici macar fata!

| Villy09 explică (pentru Violleta2022):

Nu ma duc in UK la munca,am fost in vacanta acolo deoarece am niste rude.
Chiar i-am spus ca sunt dispus sa ma duc la facultate in acelasi oras cu ea, sau sa vina ea acasa si sa mergem impreuna in alt oras, sau chiar in UK impreuna, in orice caz, toate variantele includeau ca noi sa mergem impreuna acolo unde dorim.

| Freya1 a răspuns:

Din cearta v-ati si departat.Trebuia sa o conving s raman la facultate unde stati voi daca tot vroia asta si tu sa nu pleci daca ai stiut ca aveti neantelegeri.Copilari si imaturitate, incapatanare si orgoliu exista in orce relatie dar pana la un punct cand unul din voi trebuie sa fie constient ca trebuie sa cedeze.Mai vorbeste o data cu ea incearca sa mergi tu sa stai acolo sau sa o aduci inapoi. Explicai si amintestei cat de frumoasa a fost relatia vostra daca nu vrea nu o mai agasa.Ramaneti macar prieteni iar daca va fi sa fie a ta va fi daca nu nu si pe viitor tine minte lasa de la tine ca si ea sa se simta si sa nu mai fie incapatanata iar atunci cand ii e greu nu pleca mai departe de cat esti deja cu sufletul

| Necunoscut112 a răspuns:

Vă desparte doar un an. O iubire adevărată nu se spulbera aşa uşor. Dacă simte si ea ca tine, la anul când veţi putea fi împreună, o sa vă iubiţi la fel de mult. Trebuie doar să discutaţi, să îi explici că eşti dispus să aştepţi un an.

| cyupaku a răspuns:

Lung mesajul, clar o iubesti dar dau un sfat ochii care nu se vad se uita! si 2! viata merge inainte! si mai vrei? 3! nimeni nu este de neinlocuitit.....mai vrei?

| Alexxxxxandraxxx a răspuns:

Off doamne. Ba! E un an nu 100. Vorba aia. Dragostea adevarata o rupe doar moartea. In schimb poate ca intr-un an de zile veti realiza amandoi cat de valoros e timpul petrecut cu celalalt si nu mai va veti certa din toate nimicurile. In anul asta aveti amandoi mai multa libertate ca sa spun. Distreaza-te si ocupate si de scoala, si la anul relatia va fi de 100x mai buna, oamenii nu apreciaza ce au pana ce nu pierd acel ceva. Si daca va despartiti, mai bine acum decat sa regretati dupa. Dar daca distanta va omoara iubirea ma tem ca nu e destul de puternica. Ca sa o recuceresti, incearca sa fii ca la inceputul relatiei, ori fii si tu mai tandru etc. Bafta!

| Vassii a răspuns:

Nu prea am ce sa spun. Ai o viață înainte, oricum trebuia să se întâmple. Ești bărbat, mergi înainte...

| AndreeaSexoasa69 a răspuns:

Ce dragut o iubesti mult sad