| Igor20142 a întrebat:

Salutt! am si eu o problema...eu si prietena mea stam de ceva timp impreuna si am vrea sa ne incepem viata sexuala.dar problema este ca nu prea avem unde sa mergem sa o facem..la mine acasa mereu trebuie sa fie ori mama, ori tata. iar la ea la fel..si sincer am incercat sa mergem si la niste prieteni.dar nici ei nu ne-au ajutat. ceva idei unde am putea merge..raspunsuri serioase! va rog

Răspuns Câştigător
| Alicezzz a răspuns:

Mergeti intr o plimbare scurta un weekend la munte la o pensiune, la mare, ori cauta un hotel la tine in oras.Nu se poate ca parintii tai sau ai ei sa fie in permanenta acasa... asa ca urmaresti momentul cand nu sunt acasa si spor la treaba dar nu uitati sa va protejatiwinking! Bafta!

16 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Sexul se face in locuri unde stii ca ai un pat curat, o baie curata si un prosop curat. Pana cand nu ai aceste conditii, nu faci sex. In parcuri si livezi fac sex cateii. Mai asteptati pana la majorat.

| Igor20142 explică (pentru neutrino):

Suntem majori laughing

| neutrino a răspuns (pentru Igor20142):

Ai pus problema ca si un minor.

| Igor20142 explică (pentru neutrino):

Stiu...happy

| ywar a răspuns:

Ceva e peste logica mea... "eu si prietena mea stam de ceva timp impreuna" cu sens de locuiti? ca nu intelegem. de ce ar trebui sa apelati la case straine... Puteti sa plecati un weekend la mare doar voi doi, soarele mareste pofta de sex intotdeauna sau la aer curat la munte. Voi va puneti intrebarea daca sunteti pregatiti? Va puneti intrebarea daca sunteti pregatiti pentru acest pas? Poti sa o faci cu prezervativ prima data fara sa te expui si tu, fara sa expui fata si fara sa o doara? Ai idee ca are nevoie de preludiu mult sa se relaxeze astfel incat atunci cand o patrunzi sa nu se suie pe pereti de durere si pe urma sa te refuze 5 ani? S-ar putea sa te lovesti de un obstacol fizic pana va iese. ai rabdare cu acest lucru? S-ar putea chiar sa iti moara si la intrare primele dati happy deci, vezi cate sunt?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sigur ca aveti unde..eu si cu prietenul meu am facut in parc. unde e foarte frumos, in natura..acum depinde cum e la voi in parc ca noi aveam unde..alta varianta nu stiu ca poate nu aveti bani sa mergeti la hotel..Asa ca poti lua o patura, frumos, trandafiri si sa vezi ca o sa tina minte pentru toata viata...Mult succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca relatia voastra ar fi sincera,si voi a-ti fi cinstiti unul fata de celalalt si va respectati,nu ar trebui sa va ascundeti.e ceva normal pentru toata lumea ca natura sa-si urmeze cursul in limitele ei naturale.dar voi va ascundeti, si vreti sa faceti ceva ce nu vreti sa se stie, si eventual tu golanul, sa scapi de responsabilitati.e rau ca gasculita ta nu-si da seama de asta, dar pe tine nu te absolva de a raspunde pentru tot raul ce i se va intampla fizic ori psihic.si apoi? unde iti tu printesa inimii? sa o f.ti intr-un parc pe o banca? esti bleg.dar ea daca acepta oriunde e proasta dea binealea. dragstea si iubirea sant chestii fine, pline de tandrete, de siguranta si de frumusete.e bine si in mijlocul naturii.dar in cazul in care relatia este intre doi oameni maturi, responsabili, nu intre doi putalai in care alearga hormonii si isi fac de cap.

| Igor20142 explică (pentru anonim_4396):

Mai intai nu sunt putalau...si nu alearga hormonii in mine. si 2...am eliminat propunerea cu parcul, natura si alte chestii. mi se pare o mare prostie.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Igor20142):

Ba esti putache, la 17 ani nu ai responsabilitatea necesara, si daca ea ti-ar spune; parintii mei vor sa te cunoasca si sa discutam impreuna despre inceperea vietii sexuale, ai lua-o la fuga si nu ti-ar mai trebui p...a pana nu treci pe la altar, cu incuviintarea parintilor si bunicilor.

| Igor20142 explică (pentru anonim_4396):

Nu am 17 ani..si apoi am spus ca am nevoie de niste pareri serioase...nu de criticile unui anonim...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu te-au ajutat prietenii pentru ca nu ai fost generos cu ei, ai dat dovada de nesimtire crasa, ai vrut sa ai fata numai pentru tine, daca o imparteai...nu te lasau la greu.

| Igor20142 explică (pentru anonim_4396):

Se vede ce fel de persoana estiwinking o imparti si pe maicata..cu prieteni ca sa te acceptewinking

Răspuns utilizator avertizat
| precious30 a răspuns:

Cel mai bine este sa mergeti la un hotel. Acolo ai siguranta ca nu te vee nimeni!

| Chiriac_Ionel_1972 a răspuns:

In baia unui restaurant

| PinkIceCream5 a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa pui niște banii deoparte si sa mergeți la hotel, unul din orașul de unde provineti, iar daca o lasa sa iasă ai ei foarte des nu va fi o problema cum va ajunge ea la hotel. Aveți grija sa va protejati! Si înainte sa ajungă ea fa-i ceva frumos si romantic daca te tine buzunarul ia niște trandafirii (sau măcar 2-3) si împrastie petalele prin camera sau pat, sa le strângeti atunci cand plecați sa nu lăsați prea multă dezordine. Sper ca am fost de folos, pa si bafta!