| Dianaaaa00 a întrebat:

Salutt! happy Stiu ca e mult de citit dar va rog sa cititi...
Deci. Am cunoscut un baiat in vara 2013. Atunci el ma placea. Eu nu prea il placeam, dar imi placea in prezenta lui. Dupa ce am plecat acasa din localitate in care sta am mai vorbit cu el..Acum in vacanta de sarbatori m-am intalnit din nou cu el. Prima oara cand ne-am intalnit a fost in Ajunul Craciunului ( am fost si la colindat cu el, desigur si cu alte persoane ). Atunci nu eram sigura de ce simt pentru el. El ma tinea de mana. Cand stateam pe scaune se punea pe scaunul de langa mine si isi punea mana dupa gatul meu, adica ma tinea in brate. La un moment dat a vrut sa ma sarute. Eu am refuzat ( dupa cum ziceam nu eram sigura ce simt pentru el ). Si. dupa ce am refuzat a zis ca a glumit cu apropierea asta. Si inainte cum cca 30 min. inainte sa ma intalnesc prima data cu el m-am despartit de prietenul meu. Pentru fostul nu am mai simtit nimic din momentul cand am decis sa-l parasesc. Am iesit impreuna cu el si cu cativa prieteni la un suc. Atunci el vorbea cu mine, imi zambea, ma lua in brate. ( a fost minunat ). Dar. A doua zi, in timpul zilei se comporta ciudat nu prea vorbea cu mine. Nici nu ma salutase. In a doua seara nu am iesit. A treia zi i-am spus pe facebook ca m-am indragostit de el. In a treia seara adica in ziua cand i-am zis ca m-am indragostit de el am iesit dar nu am discutat despre asta si am fost cam straini unul fata de altul. Pe facebook am vorbit despre subiectul asta, si el mi-a spus ca a glumit cu toate gesturile pe care le-a facut de la Craciun pana atunci... A patra zi am iesit din nou. Atunci am vorbit..Eu i-am spus ca mi-a mai trecut si el a a zis foarte bine, iar eu am zis dupa aceea ca am mintit. Si m-am intristat. El a zis ca nu suporta sa ma vada trista. Eu nu am mai zis nimic. Afara cand asteptam taxiul m-a luat in brate si mi-a spus: "Cine e mai mica si mai draguta?" Eu am zambit. Si...trebuie sa spun ca in seara de Craciun mi-a spus ca are prietena ( nu l-am crezut si nu am prea bagat in seama lucrul acesta pana cam a doua zi ).
Si am mai vorbit pe facebook dupa ce am plecat acasa si ultima ara mi-a spus ca mai vorbim. Dar ieri am aflat ca si-a sters contul de facebook. Mesaj nu vreau sa-i trimit ( nu o sa-mi raspunda 100%)...
Deci am cateva intrebari:
Oare ma place?
Daca acceptam sa ma sarute ce se intampla?
Chiar a glumit oare?

Răspuns Câştigător
| Sanusperiniciodatalamaibine a răspuns:

Baietii astia..cine-i mai intelege?!
De 1 an si ceva, aproape 2 cam aceeasi "poveste "am avut si eu. De fapt nu "cam" ci chiar asa a fost cand am ajuns la concluzia ca nu-mi merita eforturile si ca nu a fost decat o joaca.(Ce-i drept mi-a luat cam mult timp sa deschid ochii.) Ca vorbeste cu toate la fel si ca nu avea sa fie niciodata mai mult decat ne vedem, ne sarutam, ne vorbim, si dupa uita de mine cu zilele.
Cred ca fost doar o pierdere de timp chestia dintre voi doi.Si stiuuuuuu..era atat de dfghjklhjkl si ai fi putut jura ca te place si chiar isi doreste sa fie cu tine..insa,la urma urmelor avea iubita..si putea proceda la fel ca si tine.o parasea, dar cu toate astea nu a miscat un deget. Poate ca era confuz si nu stia ce simte.Nu are niciun rost sa-l mai cauti.Vezi tu, daca te vrea cu adevarat, va face orice sa te aiba. daca nu..nu..tot raul inspre bine.
Pupii.

4 răspunsuri:
| apocalipsa25 a răspuns:

Pai poate daca acceptai sa te sarute pute sa se schimbe totul si posibil sa te placa
dar daca a spus ca are prietena posibil ca daca v-ati fi sarutat nu s-ar schimba nimic
poate este bine ca nu ai acceptat sa va sarutati si ca ai aratat prin asta ca pentru o asa fata ca tine trebuie sa lupti mai mult
merita sai scrii un mesaj poate va raspunde

| Nella15 a răspuns:

El dupa cite inteleg s-a cam jucat cu sentimentele tale. Daca el are prietena, e logic ca nu puteati fi impreuna. Poate e mai bine ca nu s-a intimplat nimic intre voi 2, dupa cum zici prietenul tau e cam fustangiu, asa ca take care :*

| ILIoN a răspuns:

Vad ca prietenului tau ii cam place sa se joace... din cate spui, am inteles ca pentru el totul a fost un joc, o "giugiuleala" de moment. Poate ca te place ( de fapt sigur te place ca daca ii erai antipatica nu incerca o apropiere fata de tine), dar se rezuma la atat. Daca acceptai sa il saruti, nu faceai altceva decat sa intri in jocul lui. Niciodata un sarut nu a legat doua persoane( decat in basme). Si da! a glumit! o gluma pe care trebuia sa o tratezi ca atare. Deschide ochii si uita te in jur! Sunt o gramada de baietii care te plac...

| Dianaaaa00 explică:

Sa mai sper ca o sa fim impreuna sau sa-l uit?