| anitapop a întrebat:

Saluuut!
Am întreținut joi relații sexuale cu partenerul meu, țin sa specific că eram în a 5-a zi după menstruație, NU eram în perioada fertilă!
Mai întâi s-a terminat în exterior, pe mâna lui, sperma ajungând și pe abdomen. s-a șters cu un șervețel USCAT, iar după 15 minute am făcut-o cu prezervativ. În momentul în care și-a introdus prezervativul a atins partea care mi-a introdus-o în vagin de vârful penisului. S-ar putea sa fi avut sperma în jurul penisului sau chiar pe mâna, iar aceasta sa fi luat contact cu vaginul meu?
Citesc pe diferite site-uri unde se menționează faptul că spermatozoizii mor în contact cu aerul.
Ar fi vreo șansa sa fi rămas însărcinată?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Analizand logic cele prezentate, se poate aprecia ca practic este imposibil sa mai poata sa existe sperma lichida pe mana/degete dupa trecerea a 15 minute de la ejaculare si stergerea mainii chiar si doar cu un servetel de hartie. De asemenea fiindca actul sexual NU a fost intretinut in perioada fertila se poate considera ca fiind IMPOSIBIL ca in aceste conditii sa poata sa se formeze o sarcina. Multa sanatate!