| Curcubeeeu a întrebat:

Saluuuuut! O poveste de seara [ desi e cam devreme. da in fine ] : In acesta " Poveste " este vorba de 2 baieti. Pe primul o sa il notez cu A♥, iar pe al doilea o sa il notez cu Blove struck. Si " Povestea " incepe cam asa : Eu am fost 2 luni cu A♥. [ Pana aici e totul bine si frumos ]. Dupa 1 luna si ceva, A♥ s-a gandit sa ma prezinte lui B [ okeey ]. Am facut cunostinta cu Blove struck [ laughing ]. Intr-o zi A♥ imi spune ca, timp de 1 saptamana, el va fi plecat in cantonament [ el practicand handbal ]. [ oookeeey ]. In acea saptamana, in timp ce A♥ era in cantonament, B mi-a dat intalnire [ lucrurile se cam complica ]. [ okeeey ]. M-am intalnit cu Blove struck, si dintr-o data imi spune ca ma place, si m-a sarutat [ =p~ ]. Dupa primul sarut [ cu Blove struck ] am inceput si eu sa-l sarut [ deci clar. s-au complicat lucrurile:-s ], si doar atunci cand am plecat spre casa ne-am oprit din sarut. Cand am ajuns acasa, i-am trimis lui A♥ un mesaj cu " Ne despartim! Nu intreba de ce! Nu am chef sa iti dau explicatii! " Dupa ce a venit din cantonament, a intrat pe mess, si m-a intrebat de ce am vrut sa ma despart de el. Si i-am zis " Hai frate, Nu mai are rooost! ", el " Da spune-mi cu ce am gresit! ", eu " Ti-am zis ca nu mai are rost! Si gata! Subiectul e inchis! ", el " Pana nu imi zici motivul nu te las! Sa fie clar! " [ stiu ca pare o poveste ireala, da. ]. Si pentru ca nu mai suportam i-am spus unei prietene ce s-a intamplat in ziua aceea, si am rugat-o sa ii spuna lui A♥ care a fost motivul pentru care ne-am despartit, pentru ca eu nu mai suportam.
El " Si deci, asta a fost motivul!? ", eu " Mmdah ", el " Da nu vrei sa ne impacam!?", eu " Nu are rost! ", el " Frate, vreau sa fiu din nou cu tine! Si nu imi pasa ca te-ai sarutat cu ___ [ Blove struck ] Clar!? ", eu " Mmmdah oh go on ", el " Hai sa ne impacam! puppy dog eyes ", eu " Binee! ", el " Te Iubesc! :*", eu " Si eeeu!love struck " [ Mai in sila ].
Cand Blove struck a aflat ca m-am impacat cu A♥ a vrut sa il bata [ :-s ] [ era gelooos :-s ], dar, nu l-a batut, pentru ca vorbisem eu cu el big grin.
A 2-a zi [ dupa ce m-am impacat cu A♥ ], doua prietene ne-au invitat afara [ pe una dintre ele o sa o notez cu C:*, iar pe a 2-a cu >Ebig grin< ] [ Ookeeey ]. C:* la ora 7 trebuia sa fie acasa [ 7 seara straight face ]. Cat timp C:* a fost cu noi, A♥ nu m-a sarutat Deloc! [ straight face ] Iar dupa ce C:* si-a luat ramas bun, a inceput sa ma sarute [ Ciudat, nu!? straight face ].
Seara, A♥ imi zice " Ce ai avut azi!? ", eu " Nu am avut nimic, de ce!? raised eyebrows ", el " Sigur. Nu ai avut nimic. Cum sa nu oh go on ", eu " Du-te frate si te impusca! tot tu esti ala care nu ma baga in seama, si tot eu sunt aia vinovata, nu!? Wăw! ", el " Cu ce sunt eu vinovat!? ca nu am inteles ", eu " Hai Mars! Ca ma enervezi! si cand am zis ca nu mai are rost sa ne impacam, am avut dreptate! da tu,, noooooo, hai sa ne impacam " Mars Bueeey! ", el " Vezi ca ma enervezi! x-( ", eu " Bine. Da cred ca ai observat ca noi, acum, nu mai suntem impreuna, nu!? daca Da, ADIO! ". [ rolling on the floor ].
A 2-a zi, C:* ma scoate afara. cand dintr-o data ma intreaba " Auzi!? Tu stii de ce s-a departit A♥ de tine?! ", eu " De ce?! ", C:* " Pai, aseara, mi-a zis ca a stat cu tine doar ca sa ma cunoasca pe mine straight face ", eu " Waw! Mersi frumos pentru informatie! love struck".
Seara, cand am ajuns acasa, intru pe mess [ bine inteles ] si : eu " Ce faci, buey!? ", el " bine, tu!? ", eu "Frec menta, ce pot face ", el " mmda ", eu " Stii ce mi-a spus o pasarica!? ( desi pasarile nu vorbesc, mmdah ) ", el " ce anume!? ", eu " Ca tu ai stat cu mine doar ca sa o cunosti pe C:*. Porcule! ", el " Asa si!? Nu tu m-ai inselat!? ehh, acum suntem chit! :-p", eu " Hai Mars! ". [ si mi-a spus mai multe, dar nu l-am bagat in seama].
Ookeey. Dupa ce ne-am certat nu am mai vorbit. happy
Luni, ma trezesc : A♥ " Iarta-ma! ", eu " Ce vrei?! straight face ", el " Vreau sa ma ierti! ", eu " Nu! I-ati gandu` de la asta! oh go on ", el " vroiam sa imi cer scuze de faza aia atunci cand am zis ca am fost cu tine doar sa o cunosc mai mult pe__[ C:* ] faza era ca eram foarte gelos pentru faza ala cu __ [ Blove struck ]stiu ca de atunci am "o bila neagra" la tine chiar mi-ai placut de tine,bine poate imi place si acum dar nu mai are relevanta ", eu " Mmda oh go on ", el " vreau sa stii ca de data asta sunt cat se poate de sincer acum ceva timp ma prinsese o euforie,de cand ne-am despartit,nu m-am aratat dar m-am simtit foarte rau in sufletul meu pentru ca am pierdut o fata ca tine si stiu ca nu o sa te mai am niciodata la mine in brate ", eu " rolling on the floor ", el " mai da-mi o sansa, iti promit ca nu va mai fi la fel, te rog sa ma crezi! puppy dog eyes ", eu " rolling on the floor)))) ", el " jur ca m-am schimbat, atata timp cat am fost despartiti am incercat sa ma indrept si sa indrept cea ce a fost intre noi ", eu " oh go on ", el " stiu ca nu ma crezi dar, incearca macar sa ma crezi ".
Si aici s-a sfarsit conversatia de aseara.

Ajutor!
[ Fundita! love struck ]

11 răspunsuri:
| JoshuaNNN a răspuns:

Crezi ca imi pierd timpul sa ajut tarfe din astea ca tine?! Totusi, hai sa-ti dau un sfat: arunca-te de pe bloc.

| FAQ1 a răspuns:

Interesanta poveste, dar am si eu o intrebare, cati ani ai tu si A. B. C? Chiar sunt curios sa aflu, oricum nu stiu dc ne ceri ajutor pentru ca u porti o mare parte din vina...happy

| Kaℓi a răspuns:

Thuamneeee... laughing

| ksuper31 a răspuns:

Sincer,chiar imi pare rau ca exista astfel de persoane pe lume.
Urasc persoanele ca tine,care cred ca au totul la degetul mic si se pot juca cu sentimentele oamenilor oricand au ele chef.A chiar te iubeste,iar tu,ca o curva(chiar nu imi pare rau sa o spun), l-ai inselat in cel mai rau mod posibil(cu un prieten de-al lui) si acum tot tu esti cea nevinovata si plapanda, nu?!
Dai drumu` inainte si sper sa nu te mai gasim pe aici!(de obicei spun "Succes", tuturor, dar cu tine fac o exceptie).

| adriang95 a răspuns:

Păi mai are rost? SINCER? Eu zic să uiți de tot... Te-ai comportat ca o târfă (scuză-mi exprimarea dar nici mie nu-mi convine că „toți bărbații este porci") și nu cred că mai merită vreo explicație. Din ce ai povestit, nu prea am văzut nicio idee de a te întoarce la cel de-al doilea băiat, deci singura soluție este să treci peste, să nu îți mai pese de A (răzbunarea e arma prostului) și încearcă să nu mai freci sentimentele altcuiva pentru că vezi ce se poate întâmpla.

| Sfatosul2012 a răspuns:

Eu, contrar la ce s a spus pana acum de catre ceilalti consider ca pe undeva omul e o fiinta egoista. Si ca tocmai egoismul asta ii ceea ce ne a facut sa ne ridicam si aruncam cu sulita in mamuti. Acu, sa explic. De multe ori cineva imi zice vai nu te poti cupla cu cutare ca are prieten sau ca casatorita. Iar eu ii spun ca si ce. Daca am sa consider ca imi trebuie persoana aia ca sa pot fi fericit nu ma intereseaza cati de multi soti prieteni are, calc pe cadavre numai sa o am langa mine. Stiu sigur ca daca nu am eu grija de fericirea mea nu are nimeni altcineva. Cred in kharma si de aceea ma gandesc ca o sa mi vina si mie randul. Dar asta e viata pierdem castigam! din toata povestea nu mi place in schimb ca nu te ai hotarat ce vrei. Prea repede te impaci si uiti motivele pentru care te ai certa/despartit.winking spor

| xJustJuss a răspuns:

WoW,Fa-te scriitoare[Ai un talent, Aproape nu am inteles nimiclaughing ]In fine ceva am intales, Parerea mea este ca tu trebuie sa te impaci cu B pentru ca el a fost sincer cu tine si nu a vrut sa se desparta de tine, chiar tu trebuie sa iti ceri scuze fata de el ca le-ai lasat pentru A care te-a inselat.Deci parerea mea e ca B e potrivit daca nu iti place de B,mai bine gasesti un baiat cu alta literalaughing [de ex: G ], ca pana la urma totul se invarte in jurul vostru, adica daca te-ai intalnii cu altul B nu ar mai fii gelos pe A, iar A nu s-ar mai vedea cu C, Deci practic toti sunt fericiti. Funda?

| tania_5982 a răspuns:

Acum chiar ca am trait s-o citesc si p-asta!

| Alexici a răspuns:

Ajutor cu? Frate, nu mai înțeleg nimic! Adică... bietul băiat normal că a reacționat așa..Doar l-ai înșelat. Și pur și simplu ai acționat într-un fel ..dezgustător! Adică, ai ieșit la întâlnire cu B și v-ați sărutat și când ai ajuns acasă i-ai dat papucii lui A de parcă ar fi fost vina lui pentru ce s-a întâmplat. Și l-ai și făcut porc. Poate nu îți convine ce spun.dar îmi pare idiot. Și crede-mă, că A chiar pare să te iubească. Alegerea ta. happy

| Beyondofsucks a răspuns:

Sa inteleg ca tu l`ai inselat pala care te iubea cu unu si ca tu esti ce`a vinovata?
:] cica "Tu nu ma bagi in seama si tot eu sunt aia vinovata nu? "
Da fa, esti big grin tu l`ai "inselat" nu el pe tine ratatosmug

ps:data viitoare cand mai pui o intrebare nu te mai lasa fwtuta in cur ca nu inteleg ce scrii big grin

| Curcubeeeu explică (pentru Beyondofsucks):

Auzi!? Ti-am cerut ajtorul [ intr-un feeel oh go on ], nu ti-am cerut sa ma injuri si sa vorbesti ca Romanu` in general. Bine!?
Iar daca nu aveai chef de dat sfaturi, nu comentai. Bineeee?! straight face