| Walhalla a întrebat:

Salve...De ce trebuie sa te chinui asa de mult pentru a placea unei fete,pentru a crea atractie? Din experienta personala,am observat ca daca esti dispus sa ajuti,aceasta te va dispretui si va interesata direct proportional cu ajutorul oferit.Daca esti incisiv si persistent se enerveaza si te va considera sacaitor. Daca nu esti direct,ci doar mentii legatura in cadrul unor discutii banale, se va supara pentru ca nu vrea sa faca ea primul pas.Am avut intamplari neplacute cu fiecare din cazuri.Ma zbat sa imi imbunatatesc conditia fizica si sa investesc in dezvoltarea personala. Oare chiar nu exista fete care sa nu categoriseasca in functie de aspect sau situatia materiala? Cu mentiunea ca ambele sunt la un nivel acceptabil,realizate strict prin eforturile si munca mea.E mai apreciabil sa ai un statut ridicat in societate,dar fara contributia personala, decat unul moderat dar prin mobilizare personala si fara aport extern? Mai direct:"de ce fetele frumoase vor baieti cu bani?"

39 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Fetelor le plac banii si bo$$$y

| RAY a răspuns:

din propia experienta am observat ca la fete le place sa-si bata joc de tine posibil le satisface asta, sincer nu merita sa faci sacrifici pentru ele pentru ca isi vor bate joc de tine,ipocrizia,minciuna,prefacatoria,lipsa sentmentelor le descrie,nu vezi ca azi te-a lasat maine cu altul, nu te consuma ca bolovanul,nu te milogi dupa ele ca nu merita,fetele vor banii atat restul povesti, basme ori ca ai iubita ori te duci la prostituate e acelasi lucru sincer, un an nou fericit, si eu am patit ieri, am vb cu una o luna ce crezi m-a mintit tot timpul, exact ce spuneam lor le place sa-si bata joc atat

Răspuns utilizator avertizat
| RAY a răspuns (pentru meinteil):

Atunci sa mai crezi in vorbele lor? isi spun te iubesc cu gandul la altul, cred ca lipsite de sentimente sau ma atasez eu repede de cineva nu stiu, totusi sa vb cu cineva o luna, doua zilnic 3, 4 ore apoi sa vezi ca nu-i pasa, sincer nici n-am cheful sa intru pe profilu ei sa vad daca e cu altul ce rost mai are acuma, paraziti aveau dreptate romancele sunt frumoase dar toate sunt curve

Răspuns utilizator avertizat
| Duucu a răspuns:

Fiecare fata are anumite cerinte care depind de varsta lor. Cati ani are fata pe care nu reusesti sa o abordezi?

| Walhalla explică (pentru Duucu):

Nu mai conteaza, oricum e o cauza pierduta crying((

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fetele sunt niste hiene care umbla numai dupa bani. Nu le intereseaza dragoste si chestii d-astea.Ele au alte prioritati.

| Doub a răspuns (pentru anonim_4396):

"Fetele sunt niste hiene care umbla numai dupa bani"-Aaaa, serios?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Doub):

A fost o generalizare facuta pe baza unei revolte.

| Georgemy2 a răspuns:

Frate, daca incerci sa-i fi aproape si sa ajuti o fata, ea nu te va baga in seama pana nu te va pierde. Adica, cand n-o s-o mai ajuti atunci ea o sa realizeze cat de important esti. Dar nu te da batut acum si fi un nesimtiti cu fetele. Cand iti faci o prietena, cu timpul de apropri de ea si n-o sa-i mai pese daca ai sau nu bani, in caz ca nu-i o c*rva sau o pitipoanca!

| LSMM a răspuns:

Uita-te putin la felul in care vorbesti/scrii. Esti pe un site obisnuit, populat in mare de tineri ca tine. Adopti un stil pompos de a te exprima si cel mai probabil asta faci si in viata reala. Poate fi un avantaj, dar nu in conditiile astea. Tot din experienta iti spun, fetele nu suporta tipul asta de baieti care folosesc termeni "mari" si incearca sa-si arate cultura generala de parca i-ar fi pus cineva sa faca asta.
Asta faci tu si crede-ma, nu dai dovada de inteligenta, cel putin nu in ochii fetelor. Dimpotriva. Daca as intreba cateva, mi-ar raspunde toate ca vor ca baiatul sa fie si inteligent, dar alt tip de inteligenta decat cea de care dai tu impresia. Nu ma intelege gresit, nu sunt vreo inculta care vrea cheile unei masini scumpe ca si cadou de ziua ei.
Nu stiu cum arati, dar si asta e un criteriu.
Uita-te mai intai la cum esti si abia apoi vino cu ideea ca fetele se uita numai la banii tai sau ai altora.

| Walhalla explică (pentru LSMM):

Tocmai la asta m`am gandit pe parcursul zilei.Asta,deoarece,de revelion am participat la o petrecere la care au fost niste colege si cunoscuti ai acestora.Mie imi placea de o fata si incercam sa ii atrag atentia prin replici inteligente, care sa o dea gata si sa imi scoata in evidenta desteptaciunea.Am reusit, in schimb sa o enervez si sa se simta sacaita pentru ca vorbeam prea mult si prost. Odata s-a uitat mai urat la mine pentru ca am facut o gluma proasta.Mi-am dat seama ca nu e bine ce fac si am incetat.Ma rog, ei ii place de alt baiat care a si participat la petrecere, iar eu m`am simtit deosebit de deprimat si nefericit pentru ca nu reuseam sa inteleg cu ce sunt inferior respectivului.De fiecare data cand se imbratiseau simteam un junghi dureros in inima.Am reusit sa maschez tristetea si sa par fericit,chiar daca eram torturat de inividie si suparare.
Ma rog, la mine e o situatie mai complicata pentru ca tata e foarte coleric, agitat si energic iar mama e emotiva, sensibila, chiar fricoasa.Eu seman cu tata la temperament,sunt coleric, dar mai temperat…In anumite momente, cand nu ma simt in largul meu sunt introvertit, timorat, ezitant.Probabil dorinta de a ma da destept si a iesi in evidenta se explica prin prestatii jenante din trecut, cand am avut momente penibile, in care eram timid si inchis.
Posibil ca asta sa fie misterul intrebarii care m`a ros ultimele doua zile.Nu intelegeam cu ce gresesc incat nu reusesc sa creez macar un dram de atentie si interes.Credeam ca sunt defect.Nu arat rau fizic, sunt un baiat obisnuit din punctul acesta de vedere.M`am intrebat cum reusesc baieti care nu au tocmai cel mai placut aspect sa starneasca interesul unor fete care pe mine nici nu ma baga in seama. Din cauza situatiilor nefericite in fata fetelor, am inceput sa fiu demoralizat si intrigat totodata de faptul ca fetele reusesc sa se lase dorite.Nu am vrut sa invinuiesc fetele, ci doar sa constientizez unde gresesc…Multumesc foarte mult. Sper sa ai un inceput de an mult mai bun ca al meu…Ce`I drept, e greu sa fie mai prost 

| LSMM a răspuns (pentru Walhalla):

Ai putea incerca sa-ti arati inteligenta pe parcurs, sa nu dai impresia ca esti genul de partener care vorbeste numai despre ce a pictat Van Gogh sau ce a facut Columb. E bine sa cunosti atatea lucruri, dar pentru o fata e ca si cum i-ai spune 'hai sa nu vorbim despre noi, despre ce se intampla in grupul de prieteni sau despre cum a fost la petrecerea, hai mai bine sa vorbim despre ce au facut altii de dinaintea noastra'. E ciudat sa fii asa, incearca sa vorbesti intr-un stil cat mai apropiat adolescentilor/tinerilor, cat mai relaxat si spontan, sa fii 'de gasca' cat de cat, in sensul bun.
Nu de alta, dar am un coleg care e la fel ca tine si tocmai din cauza asta e ignorat de majoritatea colegilor, ca sa nu zic toti. happy
Singurul sfat pe care ti l-as putea da e sa renunti sa folosesti, in discutiile cu persoane de aceeasi varsta ca tine, la pronume precum "acesta/aceasta/acestia". E mult prea colocvial suli nici nu suna bine. Inlocuieste cu "ideea asta/lucrul asta" etc.
An nou fericit si tie.

| Walhalla explică (pentru LSMM):

Ma,ai dreptate..recunosc.Dar trebuie sa spun totusi ca eu sunt destul de sociabil, in sensul ca sunt deschis, glumet, volubil adica ma extreriorizez atunci cand sunt cu prietenii/colegii.Intr-adevar,am incercat sa ma dau mare prin stilul elevat atunci cand am alcatuit subiectul.Pe langa faptul ca ma dau mare, cred totusi ca nu sunt activ pe facebook.In sensul ca am putine poze si alea care nu rup gura targului. Spre deosebire de multi care arata mult mai bine pe facebook decat in realitate, eu arat mai bine in realitate decat pe facebook.Ori pozele conteaza foarte mult, fie doar si pentru prima impresie.Adica am stat langa fete care urmareau profilurile unor baieti si remarcau din cand in cand"dragut","fain"...Din perspectiva ta, de fata...cum vezi aceasta chestie? Sper sa reglez si problema asta cat de curand posibil.

| LSMM a răspuns (pentru Walhalla):

Fetele alea care urmareau profilurile baietilor ori faceau asta in gluma si doar se gandeau cum ar fi daca ar fi ele cu acei baieti, ori erau disperate sa-si gaseasca pe cineva cat mai repede, uitandu-se dupa tipi care arata bine doar ca sa aiba cu ce sa se laude mai incolo.
E si asta un mod de a gasi pe cineva, dar mi se pare superficial sa te 'indragostesti' numai uitandu-te la poza unui tip si apoi zicand 'gata, asta e al meu'. Conteaza si fizicul, dar nu e singurul criteriu dupa care se construieste o relatie cat de cat serioasa. Si dupa postarile pe fb n-ai cum sa-ti dai seama de personalitatea unui om.
E bine sa fii activ pe fb, poate doar in masura in care o sa intalnesti o fata in realitate si o sa vrea sa vorbiti pe chat. Atunci cand o sa-ti vada profilul, poate vei face impresie buna si nu vei parea un anti-social care si-a facut cont doar pentru joculetele de pe fb. Nu zic ca asa e, dar asta e aparenta.

| Walhalla explică:

A

| RAY a răspuns (pentru Walhalla):

Gandeste-te ca intri intr-un magazin si fiecare are un pret, asa suntem si noi, avem valorii, femeiile aprecieaza valoriile mari, cum tu apreciezi una frumoasa asa si ele barbatii cu banii, faza cu iubirea e ipocrizia umana de a ascunde adevarul

| Eudaimonia a răspuns:

Nu există fete frumoase, frumuseţea e un termen vag, nu poţi spune cu certitudine ce este frumos sau nu. Pentru voi, băieţii/bărbaţii, frumuseţea e doar exterioară... fund, ţâţe.dar nu vă gândiţi şi la creier ..nu prea vă pasă. Fetele frumoase vor băieţi cu bani ca să poată să fie frumoase. Frumuseţea lor exterioară trebuie întreţinută.şi nu cu iubire ..ci cu bani. Dacă vrei fete frumoase, munceşte. dacă nu, poţi aborda alt stil...sau poţi găsi o fată simplă, frumoasă prin simplitatea ei. Dacă vrei mai multe sfaturi, să zic aşa, să-mi spui.

| RAY a răspuns (pentru Eudaimonia):

Ciudat eu mam vazut cu frumoase, normale, urate toate ma minteau si erau topite dupa banii, asa ca argumentul tau e ireal

| Walhalla explică (pentru Eudaimonia):

Cand vorbesc despre fete frumoase, ma refer si la aspectul interior...Agreez mai degraba fetele urate, decat cele proaste, in sensul ca primele au circumstante atenuante.Adica e mai onorabil sa ai un finantator care iti cumpara cu buna stiinta frumusetea prin bani si prost, decat sa se intretina fiecare prin propriile mijloace si ambii sa aiba un nivel intelectual respectabil? Daca avem spre exemplu, doi baieti. unul mai avut decat celalalt dar inferior intelectual..ambii,la fel ca aspect fizic. Avem si o fata care e frumoasa si inteligenta, care trebuie sa aleaga dintre cei doi baieti.In mod firesc, il va alege pe cel mai instarit deoarece e mai convenabil sa ai bani si in acelasi timp sa il domini d.p.d.v al capacitatii cognitive decat sa aiba o relatie serioasa cu un baiat asemanator ei, dar nu la fel de bogat ca primul.Aceasta mi se pare un lucru josnic, foarte josnic...Adica frumusetea feminina rezoneaza cu prosperitatea masculina.

| VerginicăVacăGrasă a răspuns (pentru Eudaimonia):

Eu cred ca daca totusi ai un neuron functional poti sa iti dai seama daca o persoana e urata sau frumoasa

| Eudaimonia a răspuns (pentru RAY):

Nu am vorbit pentriu toţi ...nu cunoşteam cazul. Acum că ştiu prin ce a trecut...el, tu, ei, pot vorbi. E adevărat, femeile sunt nişte scorpii dar şi pe voi vă atrag aceste scorpii.dar mai ales frumuseţea lor. P.S: M-am*.

| RAY a răspuns (pentru Walhalla):

..Adica frumusetea feminina rezoneaza cu prosperitatea masculina.
privind la istoria noastra umana asta e fost mereu, stramosi nostri aveau triburi si fetele de 15, 16 ani stateau cu aia mai in varsta adica 25-30 de ani pentru hrana ofereau sex asa s-a format specia noastra, asa si veri nostri cimpanzei, cica si pingiuni, pasariile care sunt monogone fac acelasi lucru, masculul se ocupa cu vanatoarea, femela ofera sex pentru hrana, o fi imoral dar asta a ajutat specia sa evolueze

| RAY a răspuns (pentru Eudaimonia):

As fi ipocrit sa spun ca nu e adevarat, e adv barbati ar ucide pentru una frumoasa, nu vezi full netul de obsedati sexuali, ti se pare tie ca iau partea cuiva? sincer eu nici nu incerc sa vb cu o fata frumoasa
1 fizicul meu nu e frumos
2 nu am banii
nu ma astept
asa cum nu ma astept sa imi zambeasca un mercdes in parcare, totul pe banii in lumea asta, sistemul de valorii umane, faza aiurea e ca si fetele urate vor doar banii si atat, cum naiba sa vb cu unu un an si a doua zi sa fi cu altul, cum poti spune ca fetele au sentimente atunci?

| Eudaimonia a răspuns (pentru RAY):

Adevărat, dar nu sunt doar fete materialiste. Vorba aia veşnică ce subliniază faptul că nu toate-s la fel, suntem plictisiţi de ea, dar până la urmă acesta e adevărul trist, crud iar dacă eşti un băiat/bărbat slab de caracter ..nu vei supravieţui într-o lume prină de mizerie, ascunzişuri şi moravuri.

Răspuns utilizator avertizat
| Walhalla explică (pentru Eudaimonia):

Bine..aici e si vina baietilor care ofera bani pentru fetele frumoase(exterior+interior) pentru ca nu au altceva de oferit.Ori fetele doar au exploatat aceasta slabiciune.Prost nu e cel care cere, ci cel ca ofera, la urma urmei...

| RAY a răspuns (pentru gaboruGG):

Ciudat dar ai dreptate, man eu m-am saturat de fete, cand imi vine ma duc la prostituate ca toate sunt prostituate dar cica sunt iubite, macar nu ma minte, incerc sa imi ocup mintea cu altceva, descarc imd paraziti

| Eudaimonia a răspuns (pentru Walhalla):

Da deci toţi greşim, poate nu în ochii noştri, dar ne sunt observate greşelile uşor. În final, dacă e să fie, va fi.

Răspuns utilizator avertizat
| Walhalla explică (pentru Eudaimonia):

Si ne mai intrebam de ce sunt asa multi gay...Mai ca-mi vine sa imi schimb orientarea sexuala cand vad ca amica mea alege unul cu o situatie materiala mai buna, dar care se preteaza la tot felul de obscuritati scotand bani de unde el stie.Asta e...Partea proasta pentru fetele care aleg baietii cu bani e ca, in timp, ele vor suferi si vor plange.Degeaba ai frumusete, daca nu e incununata de inteligenta.

| RAY a răspuns (pentru gaboruGG):

Eu sunt convins ca nu voi gasi asa ceva in fine

| Eudaimonia a răspuns (pentru Walhalla):

Decât să te înjoseşti cu o fată de genul acesta, mai bine singur şi cu fruntea sus.

Răspuns utilizator avertizat
| RAY a răspuns (pentru gaboruGG):

Nu stiu daca o sa mai apuc cativa ani, dar nu cred ca o sa gasesc vreodata o fata sincera

Răspuns utilizator avertizat
| gedanken a răspuns:

Daca te zbati atat de mult pentru a placea cuiva asta inseamna ca nu ai gasit inca persoana potrivita. Poti sa vorbesti din experienta, dar nu poti sa bagi toate fetele in aceeasi oala pentru ca inca nu le-ai cunoscut pe toate. Sunt fel si fel de persoane si acum nu toate isi doresc acelasi lucru, fiecare se comporta dupa anumite principii. In primul rand ar trebui sa vrei sa progresezi pentru tine, nu pentru a impresiona o fata pentru ca asta inseamna ca nu este ea ceea ce cauti din moment ce-si doreste alte lucruri. Comporta-te natural si sigur te vei face mult mai placut decat sa stai sa-ti modifici vorbele dupa toanele fiecaruia. Tu ce-ti doresti de fapt? Fete frumoase pe exterior sau pe interior? daca sunt frumoase pe interior atunci nu-ti mai face griji ca s-ar putea sa fie superficiale.

| Walhalla explică (pentru gedanken):

Nu am incercat sa ma schimb pe mine, ci mai degraba sa ma imbunatatesc...Sa imi analizez greselile si sa nu le mai repet.Nu le bag pe toate in aceeasi oala, dar nu pot sa nu observ o tendinta generala...