| ionutferaru259 a întrebat:

Salve TPU am o prietena de 9 ani dar pare ca are zece eu am 11 ne-am cunoscut de mai de mult oare daca i spun te iubesc ma va ura pentru tot restul vietii.nu glumesc

10 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

La 9-11 ani, nu-i dragoste, este doar o simpla simpatie de copilasi!
Eu te sfatuiesc sa-i spui fetiteti doar ca-ti place de ea, ca "iubire" din gurita unui copilas, suna tare aiurea si nu face nici un sens.

| SG1995 a răspuns:

Da, te va uri tot restul vietii laughing Ce dilema pe capul tau copilas, desi din interactiunea mea cu fetele, aceastea se simt flatate cand cineva le spune ca le iubeste.

| Nemessys a răspuns:

Imi vine sa lesin...

| danutzu96 a răspuns (pentru Nemessys):

De ras...

| Nemessys a răspuns (pentru danutzu96):

Exact. happy
Dar si de uimire.

| danutzu96 a răspuns (pentru Nemessys):

Stii ca am vazut real cazuri de fete de 10, 11 ani care se certau pe baieti? Au luat-o razna de tot copii astia!

| Nemessys a răspuns (pentru danutzu96):

Eu intr-un fel incep sa prind un fel de,, teama" fata de lumea asta. straight face
Adica chiar ma surprinde, amuza dar si sperie unele lucruri.

Si totusi ma uimeste faptul ca NIMENI nu face nimic in privinta acestui lucru. Ba ok. hai sa zicem ca 2 din 5, e normal sa fie mai prost crescuti, ca na. parinti straight face Dar nu. de fapt 1 din 20 sunt cuminti si inteligenti straight face

| danutzu96 a răspuns:

Ba, ce ati patit? la 9 ani va apuca indragosteala? Nici nu stiti sa cititi bine si va arde de relatii. Mai bine indragosteste-te tu de Pitagora si Thales si lasa fetele ca nu e timpul acum!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel mai probabil te va astepta sa o iei de nevasta...

| 4StarLight a răspuns:

Pentru 11 ani este mult spus iubire, cel mult o simpatizezi. Nu te va urî, de ce ar face-o, dar posibil să nu te ia în serios(ne vreau să te descurejez), adică înțelege că o placi dar nu ce înseamnă pentru tine