| gicuu1997 a întrebat:

Sant baiat, si saptamana care vine o sa o fac prima data, cu prietena mea, cu care sant impreuna de 11 luni, si ea tot nu a facut-o niciodata. Dati-mi sfaturi utile ce trebuie sa fac, adica stiu ce trebuie sa fac, dar spuneti-mi cum ar fi mai bine sa procedez, am inteles ca prima data trebuie fara prezervativ? da? baitii care au facut-o cu fete virgine, din propria experiente, dati-mi va rog sfaturi utile?

11 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Prima data este obligatorie folosirea prezervativului. In primul rand ca durerea fetei este mult mult mai mica daca folositi prezervatiov si in al dopilea rand ca riscul de transmitere de boli si de sarcina este maxim la deflorare.
Un alt lucru esential este sa discutati inainte cu un medic, macar cu medicul de familie, el va va informa despre analizele necesare, despre consultatiile ginecologice, etc, mai ales ca vad ac tu esti complet ignorant in domeniu si nu ai nici macar cele mai banale informatii (cum este cea cu prezervativul). In plus, dat fiind ca nu exista metoda contraceptiva 100% sigura, discutati serios ce veti face in caz de sarcina, cine suporta cheltuielile legate de sarcina si nastere, de copil, unde va locui acesta, etc, ca in caz ca apare o sarcina mai repede decat va asteptati sa fiti perfect pregatiti. Apoi, cu aceste decizii luate, cu informatii corecte de la medic, cu macar 20 de prezervative folosite pentru a exersa utilizarea lui, veti fi gata sa va incepeti viata sexuala.

| OoBunnyoO a răspuns:

Prima data nu trebuie sa fie fara prezervativ, doar nu vrei sa aveti experiente neplacute de prima data. Incearca sa o iei usor fara sa o presezi, pentru ea va fi oricum stresant, nu icnerca sa o stresezi mai mult. Fii intelegator cu ea. Intreab-o cum se simte, daca este ok ceea ce faci. Si lasa restul lucrurilor sa curga de la sine.

| Alcyon a răspuns:

Daca are 16 ani, las-o sa se mai coaca. E cam micuta, si probabil ca nici nu se cunoaste foarte bine dpdv sexual. N-o sa fie grozav.

| Danysan a răspuns:

Giculeee Fi barbat si Foloseste Prezervativ restul vine pe urma -Succesx!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bai lasa, ma, sa nu te muste.ca p.a musca la inceput.are o ciuda pe p.a cand o prinde carpa o face.deci mai bine cauti una f.,, a.virginele sant periculoase.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In afara de protectie trebuie sa citesti despre preludiu, trebuie sa faci asa ceva, nu te grabii si fi cat mai bland daca vrei ca prietena ta sa nu ramana cu impresie neplacuta despre tine, ea este pregatita pentru asa ceva, sau numai tu iti doresti asta? trebuie sa vorbiti inainte de a face dragoste/sex deoarece unele fete zici ca vor sa faca asta dar o fac ca sa nu-si piarda iubitul, niste proaste

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prima data trebuie cu prezervativ si lubrifiant - trebuie sa fie foarte bine lubrifiat acolo, altfel o va durea si mai tare.
Desigur ca trebuie sa o exciti pana la maxim, pentru a nu fi probleme.

| Xenya a răspuns:

Sa aveti preludiu indelugat si sa folosesti prezervativ.
Multa bafta.
P.Sbig grinaca sunteti minori este bine sa mai asteptati pana cand fata o sa aiba varsta de 18 ani.

| MisFit20 a răspuns:

Da trebuie sa folosesti prezervativul fara doar si poate. Cat despre prima data, o sa deveniti stangaci. Creeaza si tu admosfera, si totul sa decurga de la sine nu forta nota da nici nu mari preludiul la maxim.Atunci cand penetrezi fa-o treptat, priveste fata in ochi si vei sti daca o doare sau nu. Be gentle.

| BlakeLively a răspuns:

Foloseste INTOTDEAUNA prezervativul, pentru a te ferii de o boala sau o posibila sarcina nedorita. Ofera-i un preludiu lung, de 30 de minute sau o ora (depinde si cat de repede ajunge la orgasm). Creeaza o atmosfera cat mai placuta si ai grija sa va simtiti bine.
PS: Ar trebui sa mai astepti 2 ani.

| Alyexxxx a răspuns:

Vad ca la nume ai 1997, banuiesc ca ai 16 ani. Nu prea ai voie sa faci ca esti minor. Daca prietena ta e majora, o s-o incurce ea, daca sunteti amandoi, amandoi o incurcati.