| Alexa_6372 a întrebat:

Saptamana viitoare vreau sa plec in italia. Daca bagajul meu de cala nu depaseste nr de kg admise, trebuie sa platesc vreo taxa? o prietena a plecat cu Blue Air si a mai platit o taxa de nu stiu cati euro chiar daca bagajul ei nu depasea cele 32 kg admise straight face

3 răspunsuri:
| IloveME a răspuns:

J eu am calatorit cu wizz air.atunci cand faci rezerva o faci cu bagaj sau fara. platesti ceva mai mult la bilet.
studiez de stuardeza si din cate stiu daca nu iei biletul cu bagajul inclus sau depasesti nr de kg platesty o groaza la kg.asta depinde de companii!
in orice caz ai un nr de telefon pe bilet sau pe site la care poti suna, daca nu sty daca e bagajul inclus parerea mea este sa suni si sa l sp cele intamplate, iar daca nu ai inclus bagajul sp ca vrei sa-l incluzi.va trebui sa dai un nr de cont din care sa-ti traga ceea ce lipseste.
atentzie! minutul la wizz air te consta in jur de un euro sau chiar mai mult cu iva.
succes!

| MasterOfDisaster a răspuns:

In mod normal, ai 40 kg de bagaj pllatit, inclus in pretul biletului. ceea ce depaseste 40 de kg, trebuie platit cu 1 euro/kg.ar trebui sa te uiti pe site-ul firmei, sa vezi mai detaliat, dar parintii mei au fost in Italia si nu au platit nimic.happy

| Alexa_6372 explică:

Cu wizz air o sa plec big grin