| anonim_4396 a întrebat:

Sarbatori fericite...

Am avut o relatie, de 1 ani aproape, am fost certati, despartiti, l-am prins ca m-a de cateva ori. Am tacut, am iertat si am mers mai departe impreuna... Cadoul meu de Mos Niculae, a fost un mesaj de despartire ca el nu mai poate sa traiasca cu mine. Am mers, l-am cautat, sa stau in preajma lui... ma priveste si nu spune nimic, azi a sarutat o tipa in fata mea, stie ca ma doare.
Ce sa fac...?

7 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

WTF?!?
Cum ce să faci? să bagi dobitocul pe unde a ieșit și să-ți vezi de viață ca și cum nu ar fi existat!

| Holiday a răspuns:

"Cadoul meu de Mos Niculae, a fost un mesaj de despartire ca el nu mai poate sa traiasca cu mine."

Desi nu pare, uneori despartirea e cel mai frumos cadou care il poti primi de la cineva. Iar in cazul asta chiar pare a fi fost cadoul perfect, doar ca ti-ai batut joc de el (de cadou).
Ti-a oferit gratis oportunitatea de a iesi dintr-o relatie toxica care numai bine nu iti face. Profita de ea!

| mentholinks a răspuns:

Esti cam prostuta.

| HazelEyes77 a răspuns:

Eu zic sa ti vezi de viata ta si sa incerci sa l uiti ca nu te merita. Nu te injosi atat in fata lui incat sa te multumesti cu firimiturile care ti le arunca. Fii demna. Sigur o sa gasesti pe cineva care sa ti ofere iubirea pe care o meriti.

| Raniaa a răspuns:

Scumpo, nu-i pasa de tine, iar… atunci cand tu il urmaresti, ii faci ego-ul mai mare si mandria ta mai mica. Nu merita! Inchide 'usa' definitiv si mergi mai departe.

| Alexxxxxandraxxx a răspuns:

Papusa. Idioti ca d-astia gasesti peste tot. Da-l dracu si pe el si pe fufele lui cu tot. Nu imi imaginez cum ai putut sa stai un an in relatia aia. Daca tu il lasi pe unu de doi bani sa te cumpere cu un ban, atunci ca normal va isi va bate joc. Ai nevoie de incredere in propia persoana. Incearca sa te axezi mai mult pe tine si ai sa vezi ca va veni si persoana aia care te va trata asa de bine incat vei realiza cat de prost ai fost tratata in trecut. Craciun Fericit. Apropo. Da-i block peste tot si ignora-l. O sa vina mai mult ca sigur sa te bata la cap, scopul lui e sa te foloseasca precum o carpa. Va veni si va pleca mereu. E genul de om de rahat. Ineacati durerea in iesiri in oras mai ales ca e sarbatoare. Si incearca sa te echilibrezi. Bafta

| Boblobobonti a răspuns:

Încearcă sa îl ranesti și tu exact la fel cum o face el. Cu cat îl urmărești mai mult cu atât devine mai crud cu tine. Dai de înțeles ca a pierdut o peraoana care îl iubea și care ținea la el