| julieta a întrebat:

Sarcina extrauterina iese la testul de sarcina? eu stiu ca da, dar m-a intrebat cineva si m-a pus oarecum pe ganduri putin. voi ce ziceti?

4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da, dar de obicei cu 3-4 zile mai tarziu decat o sarcina intrauterina (placenta secreta mai putin hormon).

Abh
| Abh a răspuns:

Da, in cazul sarcinii extrauterine testul de sarcina este pozitiv.

| valy a răspuns:

Normal ca se vede.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La testul de sarcina iese ca esti insarcinata, nu ca ai sarcina extrauterina! singura modalitatea de a afla daca o sarcina este extrauterina sau nu este o ecografie abdominala. Din pacate, sarcina extrauterina se manifesta, la inceput, ca o sarcina normala. Este foarte periculoasa deoarece, pe masura ce sarcina inainteaza, tropa uterina se rupe provocand o hemoragiei potential letala femeii.