| Boxter a întrebat:

Scriam ca mi-i dor de fostul, ultimul timp el a început sa se comporte ca un idiot, in fața prietenilor ma numeste puișor și ma întreabă ce mai fac, îmi zâmbește sarcastic și prietenii lui tot, eu nu-i răspund pentru ca nu vreau sa intru in contact cu el de fața prietenilor însă ma irita acest fapt, încep sa îl displac și vreau sa-i răspund cumva înapoi dar nu stiu cum.
Ce sa fac in așa momente? Chiar nu îmi este plăcut când el și prietenii lui zâmbesc așa.

29 răspunsuri:
| Plato a răspuns:

Poate sa ii dai odata pace? Din ce zici, esti stalker. Ti-a zis clar sa-ti vezi de treaba, dar te mananca.
Nu mai interactiona cu el.

| AlexandruSEV a răspuns:

Încearcă sa nu mai stai cu el și prietenii lui, și dacă nu reușești ataca l la punctele slabe pe care le știi din timpul relației dar fa o într un mod sarcastic și in spirit de glumă, tine capu sus și da l în ***, alți prieteni n ai?

| Violleta2022 a răspuns:

Ideal ar fi sa eviti a mai merge unde merge si el, tocmai pentru a elimina situatiile penibile, in care el face misto de tine, de fata cu toata lumea.

| Raven a răspuns:

Rânjește sarcastic fiindcă știe că te poate avea când are el chef, că n-ai trecut peste despărțire. Mă rog, nici cu el nu mi-e rușine, dovedește un caracter de 2 bani că altfel nu i-ar fi plăcut să te chinuie în felul ăsta. Iar faptul că rânjesc și prietenii lui demonstrează că e un măgar desăvârșit care le-a povestit și lor ce s-a întâmplat între voi.
Arată-i că ai trecut peste despărțire, rupe orice contact cu el, blochează-l peste tot, eliberează-te de obsesie, începe o relație nouă. Evită-i când acest lucru e posibil, dacă nu, ignoră-i, dacă nu pare să te afecteze, vor renunța.

| Boxter explică (pentru Violleta2022):

Problema e ca învățam intr-o instituție și mereu ne vedem pe holuri, se apropie de mine de fiecare dată când are posibilitate, de obicei când e cu prietenii, singur nici nu se uita la mine. Eu îl ignor pentru ca nu stiu alta soluție dar el nu îmi dă pace nici așa.

| Boxter explică (pentru AlexandruSEV):

Eu nu stau cu el și prietenii lui, învățam intr-o instituție și de aia dau de el mereu fără sa vreau

| Hammurabi a răspuns (pentru Boxter):

Și eu am învățat într-o instituție.
Dacă voiam să evit pe cineva, evitam fără probleme.
În al doilea rând, dacă te deranjează cineva și vrei să-l pui la punct ca să te lase în pace, o poți face foarte simplu, mai ales dacă sunt și alții de față.
Dar sunt convins că tu nu vrei asta.

| RAY a răspuns:

De cat timp sunteti impreuna?

| gogu220 a răspuns:

Eu m-aș duce la o sală și aș ruga pe cel mai bine "făcut" băiat să mă aștepte câteva zile la ieșirea de la cursuri, dar aș face în așa fel încât să mă vadă și fostul și prietenii lui.

| AlexandruSEV a răspuns (pentru Boxter):

Detaseaza-te de el, nu iti face decat rau singura, aparent el se simte bine facand astfel de gesturi, pur si simplu nu-i raspunzi si mergi mai departe, si incearca sa fii tot timpul cu cineva si cu timpul se va retrage, doar nu e idiot sa insiste asupra ceva ce nu are rost.

| Boxter explică (pentru RAY):

Am fost împreuna 8 luni, suntem despartiti de un an

| RAY a răspuns (pentru Boxter):

Frumos,si ce nu merge?

| Boxter explică (pentru RAY):

Pai a trecut deja un an de când nu mai suntem împreuna, cred ca e ok sa lăsam unul pe altul in pace nu?

| RAY a răspuns (pentru Boxter):

Daca va iubiti nu, eu cred ca ratiunea invinge mereu, trebuie sa ganditi rational, logic, il mai iubesti?

| Andreeush a răspuns:

Lasă-l în pace.
De ce te mai stresezi dacă nu îi răspunzi?

| Boxter explică (pentru RAY):

Eu da, chiar îl mai iubesc, chiar și după cum s-a comportat cu mine îl mai iubesc, chiar și după un an de despărțire, el însă nu stiu...

| RAY a răspuns (pentru Boxter):

El e cu cineva sau?

| Boxter explică (pentru RAY):

Nu stiu, dar după cum am observat nu are pe nimeni, mereu e cu prietenii.

| RAY a răspuns (pentru Boxter):

E genul vagabond sau

| Boxter explică (pentru RAY):

In ce sens vagabond?
Adica dacă am înțeles eu corect atunci pot sa zic ca e o persoana de încredere, cel puțin când eram împreuna cu el nu am avut momente ca sa ma dezamăgesc, mereu mă susținea și mă ajuta cu totul, chiar și material. La moment învață și lucrează.

| RAY a răspuns (pentru Boxter):

Adica genul de baiat mai pe afara din casa

| Boxter explică (pentru RAY):

Nu as spune, când eram împreuna ii plăcea mult timp sa petrecem alături, și nu este el de cluburi sau de plimbări seara târziu. Lui ii plăcea sa stea cu mine, să-l hrănesc și sa ne uitam la filme. Adica e un baiat mai de casa, mai de familie așa sa zic

| RAY a răspuns (pentru Boxter):

De ce nu vb cu el sa-i spui ca il iubesti?

| Violleta2022 a răspuns (pentru Boxter):

Daca vrei sa eviti pe cineva, poti chiar daca sunteti in aceeasi scoala.
Este evident ca vrea show, ca sa te jigneasca de fata cu prietenii, de aceea face asta doar cand este cu ei.
Intoarce-i spatele si evita sub orice forma, contactul cu privirea lui daca-l intalnesti.
Sub nici o forma nu te opresti sa asculti ce spune sau ce face, treci cu privirea in alta parte, sa-i arati clar ca nu dai 2 bani pe el si nu-ti pasa de ce zice.
Cu cat il ignori mai mult, cu atat crapa de nervi si intr-un final va inceta.
Daca nu-ti da pace, mergi si fa plangere la diriginte, sau directorul scolii, pentru injosire, jignire in public samd.

| Boxter explică (pentru RAY):

Pentru ce? Iarăși sa se râdă de mine?

| RAY a răspuns (pentru Boxter):

Sunteti doi adulti maturi puteti conversa matur

| Boxter explică (pentru RAY):

Ma tem ca nu,
Chiar nu cred ca o sa ma ia in serios, și dacă o sa creadă ca vb serios nu îl va afecta. A trecut un an. Are viața lui, chiar dacă se comporta la moment așa cu mine el nu are interes.

| RAY a răspuns (pentru Boxter):

Si eu am avut o persoana de genu, eu le numesc niste necunoscute

| Boxter explică (pentru RAY):

Pai vezi? Atunci pentru ce eu sa ma bag la el? Mai bine sufăr cât mai am de suferit. (